Led diody - menší odběr než má být

Od: Datum: 21.11.13 22:32 odpovědí: 2 změna: 22.11.13 09:19

dobrej koupil jsem led pas jiz na strance maji uvedeno, led pas na ma odber 4,8W/m koupil jsem 5metru..

k tomu sem koupil 24W adapter teda 1/1 24w ma led pas a 24W ma adapter. no kdyz zapnu do obvodu amper meter tak misto 2A mi odebira jenom 1A nevite proc? mi to pride jakko kdyby pas byl o vykonu jenom 12W/5m.

nebo taky je mozne ze napsali na adapter 2A a pritom jeho maximalni vykon je 1A. muze byt?,

a kdyz jsem si to chtel vypocitat na cm tak na 10cm mi vychazi, ze pas bude mat0,48W kdyz jsem pas prestrihnul a zmeril odber na 20cm mi ukazuje odber 42mA no ve skutecnosti by tam mnelo byt 80mA odber podle vypoctu co udava prodejce.. tak si myslim, ze diody ktere oznacuji jako 4,8W maji maji skutecne 2,4W/m nebo se to u diod nejak nasoby?ale ampermeter mne neklame..to sem si jist !

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.13 22:47
A dává zdroj plných 12V DC?
Ohodnoceno: 0x

Od: 111®
Datum: 22.11.13 09:19

jednak se dělají pásky a adaptéra 12Va také 24V tak je třebaměřit i napětí nejen proud..Nebo pořádně číst na adaptéru. dá se také měřit napětí na diodě, že?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.