Vložené CD do DVD se nenačte

Od: Datum: 21.11.13 15:44 odpovědí: 4 změna: 21.11.13 17:40

dobrý den chtěl bych se zeptat, mám DVD přehrávač zn. PHILIPS, doposud při vložení CD disku do přehravače, plnil svojí funkci. V zápětí po výměně dalšího disku již nenačet.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dvdjezevec
Datum: 21.11.13 15:55

Napřed zkus jednoduchou věc. Otevři přístroj, v mechanice kam DVD zajíždí uvidíš optickou čočku. Vezmi si štětičku na čištění uší, namoč jí trošku v prostředku na čištění oken a čočku pořádně otři. Zvládne to i technickej analfabet. Pokud to nepomůže, je samozřejmě možnost nechat čočku vyměnit, ale řeknu na rovinu, že koupě nového DVD (a už si nekupuj philips) bude finančně výhodnější...

Experti dokáží na některých typech i zvýšit výkon laseru snímače, ale i za to zacvakáš víc, než za nový DVD...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.13 15:55

Zkusit vyčistit čočku laseru, můžou tam být nečistoty, pokud to nepomůže, tak je špatná mechanika. Předpokládám, že vložené disky byly nezašpiněné. Nebo zkuste spodní část disku něčím přečistit i když to bylo čisté(mě se to kolikrát osvědčilo).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 21.11.13 17:05
avatar

Taky máme nějaký Philips a před časem najednou taky načítal nové DVD na 2., 3., 5. pokus, až po asi 2 týdnech už nenačetl vůbec. Nepomohlo nic, žádné čištění apod. Pak byl ten krám asi 3 týdny vypnutý (úplně odpojený z elektriky), nic jsem na něm neviděl ani při rozdělání, a pal po připojení k síti ... najednou zas DVD načetl. Tak jsme se koukli na to jedno, co jsme měli v plánu, pak jsme ho zas vypnuli ... a od té doby nezapnuli.

Tedy zřejmě tam něco hnije, co se trochu vzpamatovalo při dlouhodobém odpojení. Podělalo se to samozřejmě až po záruce. Opravovat to nemá smysl a vlastně se bez DVD obejdeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 21.11.13 17:40
avatar

Skus ako piše ,ako ti radi" hm",Odpoj od elektriky a po par hodinach skus.Počuť ,že sa toči motorček s cd-čkom?Ak ho maš rozobraty ,tak sa pozri na kondiky v zdroji,či niektory nie je nafuknuty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.