Německé titulky

Od: Datum: 19.11.13 18:59 odpovědí: 1 změna: 19.11.13 19:18

Zdravím, učím se němčinu, sleduji něm. tv a protože je řeč na mě moc rychlá, .potřebuji ještě zrakovou oporu. Se čtením rozumím zatím lépe. Na 2 stanicích se mi občas podaří najít německé titulky pro neslyšící, ale jen někdy a málo. Prý jsou ale skryté titulky tak jako u nás i v Německu, ale vyvolávají se jiným číslem. U nás je to 888, nevíte jak v Německu či Rakousku? A nemáte s tím nějakou zkušenost, na kterých stanicích je to nejlepší? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.13 19:18

ARD - 150, ZDF a 3SAT 777, RTL, PRO 7 asi nemaji ST...

na webu jsem našel v diskuzi jen toto :

Vymakané titulky mají německé veřejnoprávní televize. Každá důležitá postava má svoji barvu titulků a titulkovány i jsou různé zvuky (např. "pes zaštěkal", "zaznívá dramatická hudba" atd.). Němci kromě toho mají pro nevidomé a zrakově postižené tzv. Hörfilmy, kde na jednom kanále je normální zvuk a na druhém popis děje - něco na způsob rozhlasové hry. Vypadá to sice absurdně - televize pro slepé - ale zřejmě to funguje.

snad dá někdo víc info

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.