Česko - německý elektrotechnický slovník

Od: Datum: 18.11.13 12:03 odpovědí: 2 změna: 20.11.13 11:16

Dobrý den, existuje (online nebo nejlépe v knižní podobě) česko - německý / německo - český elektrotechnický slovník? Trochu jsem googlil a našel jsem pouze knižní vydání technického slovníku (nakl. Fraus) (viz zde : http://slovniky.fraus.cz/frau…-nemecko-cesky-cesko-nemecky/ ), ale to je technický slovník obecně od mechaniky přes chemii až po tu elektrotechniku. Nejsem si jist, že by to pro mě bylo to nejvhodnější. Potřebuji nejlépe čistě elektrotechnický. 33 tisíc hesel je sice fajn, ale mě bude zajímat pouze zlomek a navíc mi v té ukázce přišlo, že je tam obsaženo třeba málo sloves atp. Ví , prosím, někdo o nějaké, pro mě vhodnější publikaci? Německy umím tak nějak všeobecné základy, ale chci hlavně zlepšit svou německou slovní zásobu ze svého oboru.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.13 14:20
avatar

Nepomohl by tenhle? Vyšel v r. 1965 a obsahuje 30.000 hesel z oblasti elektrotechniky.

Jestli Vám ale jde o rotzšíření slovní zásoby, doporučuji vyhledat si německé weby zabývající se elektrotechnikou. Slovní zásobu tak "načerpáte" snáze a zábavnějším způsobem, než by představovalo vyhledávání ve slovníku.

Další možnost by mohla být na vysokých školách se studijním oborem elektrotechnika, které si někdy vydávají vlastní slovníky v menším rozsahu (spíše jako skripta).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepyk93*
Datum: 20.11.13 11:16

Díky, určitě zvážím pořízení tohoto slovníku. Přestože je trochu postarší (*smich*) a určitě tam nenajdu výrazy jako proudový chránič apod. (*smich*), tak si myslím, že by mi mohl pomoci. Většina výrazů, známých do roku 1965 se pravděpodobně nezměnila, slovník nejspíš pouze nebude obsahovat tyto "nové" výrazy. To s těmi weby je také dobrý nápad. *palec* S těmi skrpty do bude asi trochu horší.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.