Využití tabletu, na co vše se hodí?

Od: Datum: 15.11.13 22:28 odpovědí: 16 změna: 25.10.16 11:30

Dobrý den,

chtěl bych se poradit na co všechno se dá použít tablet? K čemu je to dobré?

Za další jaký tablet do 3 tisíc by jste mi doporučili?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.13 23:02
Hry, internet, cteni knih, ...
Zalezi na vas.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.13 23:59

Je využitelný s 90% jako počítač, jen je lehčí, tenčí, více vydrží, nehřeje tolik, nemá větráčky, pokud má 3G/GSM modul lze se na internet připojit kdekoli, popřípadě kdekoli kde je wifi...

A pokud nemáte stroj s operačním systémem android tak mu v režimu spánku ubyde třeba 1% baterky denně... což je velice praktické jste li někde kde není zdroj energie...a jde o maximální výdrž...

Ovládání je díky dotyku mnohem snažší, jednodušší, intuitivní...

Na tablet je mnoho aplikací, spousta je jich zadarmo, stahování takových aplikací je díky obchodu s aplikacemi velice snadné a zvládne to i laik...

doplněno 16.11.13 14:56:

Jen doplním že ta 3 tis sice placka splní toco hledáš ale bude to totální odpad který přinese více trápení starostí, zjištování atd... ale alespon se člověk lecoš přiučí když stráví na internetu 2 hodiny denně řešením problémů, takže vše je k něčemu dobré...

Datum: 17.11.13 11:54

Koupil jsem si čínský tablet (asi 2.950 + 600 DPH (celníci neměli nic jiného na práci)) a jsem spokojen. WiFi anténa sice nic moc a nemá foťák (který ale stejně nepotřebuji - totéž s GPS), nemá ani BT, ale Android 4.2.2 + čtyřjádrový CPU + 16GB interní microSD + slot na další až 32GB + 10,1" displej (1024×600), to je podle mne za tu cenu celkem dobré.

Ohodnoceno: 0x

Od: palny
Datum: 16.11.13 09:56

Děkuji za rady,

chtěl bych si pořídit tablet okolo 3000Kč. Doporučili by jste mi něco? Mé požadavky jsou rychlejší internet, foťák a GPS navigace. Jak velký volit display a jakou značku?

Poradíte mi prosím?

Děkuji mockrát

Datum: 16.11.13 18:43

Musíš si určit ty na co ho chceš a podle toho zvolit velikost, něco jiného je čtení kniíh v MHD při cestě do práce (menší) něco jiného je sledování filmů při dlouhých cestách (větší).

Důležité parametry:

-veliskost displeye

-operační systém

-paměť (+ možnosti paměťové karty)

-RAM

-Wifi/3G

-výdrž(!)

Ohodnoceno: 1x

Od: hm®
Datum: 16.11.13 19:15

Podle mě se tablet hodí leda tak pro puberťáka závisláka, který musí být trvale na internetu, nebo pro někoho, kdo s sebou musí pořád nosit fotoalbum. Jinak je k prdu.

doplněno 17.11.13 17:32:

Pro hangar: To je nějaké divné připomínání, to o satelitech a letu k Měsíci. Hodnotil jsem tablety. Satelity, vesmírný výzkum i jakýkoliv jiný vědecký výzkum jsou samozřejmě velmi významné a obvykle přinášejí pokrok. Tablety přinášejí pokrok leda tomu, kdo neumí rodičům ani nastavit PC (nebo třeba netbooka) tak, aby nepadalo a jeho používání bylo přiměřeně jednoduché. A brát si na focení tablet místo foťáku? Och ... tak to už neříkám nic.

Ale jinak jo, kdo chce tablet, ať si ho pořídí. Otázka zněla "na co se hodí tablet", tak jsem odpověděl podle svého přesvědčení a zkušeností.

doplněno 17.11.13 18:36:

Pro praivo: Jé, to se dva sešli ... Kde píšu něco o "nutně potřebovat k životu"? To je jak s těmi satelity!

A neboj, tablet jsem v ruce měl. Dokonce jsem jednu důchodkyni s tím učil zacházet. Vy všichni, co si myslíte, že tablet má "jednoduché ovládání", zkusili jste to na někom? Ten tablet (nějaké Jablko) měl víc obrazovek. "Kde ta ikona na fotky je? -- No asi na té vedlejší obrazovce. -- Aha. Doprava? Ne. Nebo snad doleva. Jo tady." -- A za pár minut se to hledání opakovalo. Nebo internet. Postrkávání stránky prstem často spustilo nechtěně dotknutý odkaz. Kurňa, až mě s tím už ten dotykáč fakt sr.l. Nebo Idos - změnit datum šipčičkou nahoru/dolů, to prostě při jeho mrňavosti prstem starším lidem nejde. A co třeba film, dá se sledovat? Možná ano, nezkoušel jsem. Pěkně se uvelebíte, tablet opřete o hrnek s čajem, aby na něj bylo vidět, ... Nebo snad ne? No, proti netbooku samé výhody, že?

Na čtení (i pdf) jsem si pořídil e-čtečku. Ne, k životu ji nutně nepotřebuji, kdyby ses chtěl zeptat. Ale vím, že mi mj. vydrží měsíce (no, kdybych četl hodně, tak asi jen týdny až měsíce) na jedno nabití ne jako tablet jen pár mizerných hodin.

Datum: 17.11.13 14:00

To mi připomíná že šaškárny jako satelit, let na měsíc etc jsou je pro závisláky na něčem..lidem je to k ničemu..

Co se týče mých rodičů "dostali" tablet a je klid... pc bylo zbytečně složité a příliš údržbové...

Tablet se jim v životě nesekl a ví že flash ee, ví kde co je a amjí tam i fotky včetně fotáku, GPS navigační aplikace na dovolenou a stále je to vše velice praktické, jednoduché a intuitivní... a k tomu dva hloupé telefony s výdrží týden...

Snad nejezdíte autem ani MHD jako závislák na jídle, práci financích etc...

Datum: 17.11.13 17:40

Víš co, na výhodu takovéhoto zařízení člověk obvykle přijde až když ho má. Donedávna jsem taky byl odpůrcem tabletů, ale pak jsem potřeboval něco, co budu moct nosit do školy a mít v tom nahrané učebnice (v PDF), přičemž to musí být malé a lehké (takže notebook nepřipadá v úvahu). Tak jsem si přece jen jeden tablet koupil a rozhodně nelituji.

Nechápu, na co máš počítač a internet, když to přece k životu taky nutně něpotřebuješ...

doplněno 17.11.13 18:55:

1. Jednoduché ovládání - Ano, pokud to používá člověk, který není líný se učit, tak ovládání není o nic složitější než ovládání Windows. Ano, je třeba dávat pozor na náhodný dotyk displeje (i mně se to občas stane, na kapacitní displej nejsem zvyklý), ale v tom také nevidím velký problém.

2. Obrazovky: To je jako s počítačem - chce to mít na těch obrazovkách pořádek (např. na jedné ikony pro kancelářské aplikace, na druhé pro hry, na třetí "widgety"... nebo používat jen jednu obrazovku)

3. Velikost ovládacích prvků: Každý internetový prohlížeč umí přiblížení, u aplikací lze použít stylus (v ceně několika desítek Kč).

4. Filmy: Ano, třeba tak:

Datum: 17.11.13 23:23

Tu tvou "bábu" co nechápe systém teoreticky jedné či více obrazovek na Apple tabletu bych nechtěl vidět s nějakým Androidem kde vyjíždí kde odkudkoliv naprosto nečekaně... a celkově nejvíc by mě zajímalo jak by se pohybovala (ano stojánek u netbooku nebotřebuje) s touchpadem,hledala mys horším zrakem a dělal multitouch zvětšení obrazu na touchapdu 2x4,5 cm popřípadě chápal systém nabídky start, nějaký ten crash aplikace, popřípadě crash systému...a to nepočítám kolika důchodcům jsem dával do kupy win stroje neb neznale a nechtěně otočili orientaci obrazu na stranu či vzhůru popř. použili jinou klávesovou zkratku widlí...

Ale jinak nic ve zlém je to tu vše o vyjádření..nicméně odpověď k ničemu je víc než hloupá...

Od: hm®
Datum: 18.11.13 17:24

Asi už diskutujem poněkud mimo, ale "ta bába" ... no, ty budeš jednou stejný "ten dědek", neboj. :-| A co myslíš, proč důchodci (i když ne úplně všichni, abys mě zas nechytal za slovo) nepoužívají telefony s nějakým Androidem, kde pořád něco vyjíždí, ale mají telefony s číselnou klávesnicí a normálním "starým" nematlacím displejem? Popřemýšlej. Tím jsem zodpověděl prakticky všechny tvé otázky a připomínky. Zbývá jen ta k PC: prostě to s nimi asi neumíš, ale nepředpokládej, že to neumí nikdo. Mé počítače (ty, co opravdu já spravuji) nepadají. Prostě ne, věř, nebo nevěř. Zblbnout nebo rozhodit uživatelem se nedají a kdyby se už jakkoliv "nabouraly" (to znamená třeba i jen moc pootvíraných oken, které z nějakého důvodu uživatel nedokáže zavřít), stačí restart a vše je tak, jak má být (včetně polohy a velikosti oken používaných programů apod.).

doplněno 18.11.13 18:09:

Můj poslední příspěvek k této otázce - pro praivo:

Dojebaný OS jsem viděl, ale (bože, kolikrát to mám opakovat) prostě uživatel mi není schopen OS rozjebat (expert úmyslně určitě ano, ale běžný uživatel ne), natož aby "se to stalo samo". Je to už konečně jasné?

Původní otázka nebyla, na co se tablet dá použít, ale na co se hodí. A na tu jsem odpověděl hned napoprvé.

Datum: 18.11.13 17:39

Vše je o tom, jestli se ten člověk o takovéto věci zajímá a chce jim rozumět. 80-letý důchodce může s počítačem umět pracovat lépe než 15-letý kluk - stačí jen chtít.

Mé počítače (ty, co opravdu já spravuji) nepadají.- Moje taky ne.

Zblbnout nebo rozhodit uživatelem se nedají a kdyby se už jakkoliv "nabouraly" (to znamená třeba i jen moc pootvíraných oken, které z nějakého důvodu uživatel nedokáže zavřít), stačí restart a vše je tak, jak má být (včetně polohy a velikosti oken používaných programů apod.).- Asi jsi ještě neviděl pořádně doj*baný OS. Já už ano a není těžké to udělat, stačí, když si uživatel stáhne nějaký program jako Advanced SystemCare nebo obecně nějaký bordel (adware atd.). Počítače mají z tohoto pohledu jedinou výhodu, a to to, že je možné jejich OS jednodušeji předinstalovat.

Mám stolní PC (resp. asi 4, používám 1), dva notebooky, mobil a teď už i tablet a rozhodně nemám důvod psát co, co píšeš ty.

doplněno 18.11.13 17:40:

A otázka byla na co se tablet dá použít, ne proč si ho nekoupit.

doplněno 18.11.13 17:42:

Já ho používám třeba i na čtení elektronických knih nebo šikovný prográmek ElectroDroid, který NENÍ dostupný pro jiný OS než Android.

doplněno 18.11.13 17:42:

Nevím, kdo mi tak rychle dal bod, ale díky

doplněno 18.11.13 18:32:
Otázka BYLA, na co se dá použít - "...chtěl bych se poradit na co všechno se dá použít tablet? K čemu je to dobré?"
Prozraď mi, čí počítače spravuješ? Ti lidi je buď umí správně používat, nebo na nich mic nedělají.

Datum: 18.11.13 23:02

Appku jako je electrodroid jsem měl v podobném stylu už na K800i uměla toho kupu a dodnes obdivuji vývojáře co z té Javy dokázali vymáčknout hlavně když to srovnám s tím co je na trhu dnes...

Od: talent
Datum: 25.10.16 11:30

znám pána ten poimocí tabletu programoval CNC za 2000000kč

Datum: 17.11.13 14:13

na zachod misto casaku ;) nic vic

Od: zepe®
Datum: 17.11.13 17:36

Doporučuji má vše co je třeba hlavně GPS a výdrž 8hodin! která se hodí třeba na geocaching

http://tablety.heureka.cz/asu…-7-me173x-1b013a/specifikace/

Od: michalkoudela*
Datum: 17.11.13 22:02

Tablet je dobrý jako nějaké druhé zařízení k mobilnímu telefonu. Příklad: Koupíte si nový mobilní telefon. Fotíte s ním, prohlížíte si na něm internet, sledujete filmy... Poté jdete k někomu na návštěvu a chcete mu ukázat fotky z dovolené. Na malém displeji toho nejde moc vidět, proto máte zapnutou automatickou synchronizaci do cloudu (např. SkyDrive) a fotky máte i v tabletu. Vytáhnete tedy tablet, přes mobilní telefon si vytvoříte WiFi hotspot a můžete prohlížet fotky. Někdo tablet používá i do postele místo notebooku, aby se mohl kdykoliv podívat na web, i když nemá notebook a jako multimediální zařízení (filmy).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.