Výměna displeje Nokia Lumia 720

Od: Datum: 07.01.14 20:57 odpovědí: 3 změna: 07.01.14 22:25

Dobrý den, dnes mi spadnul mobil, jedná se o Nokia Lumia 720, sklo zamozdřejmě prasklo, ale vše naprosto v pořádku funguje jako předtím. Jelikož mobilům až tolik nerozumím tak se ptám tady, stačí když si koupím dotykovou desku která stojí cca 800,- nebo je potřeba koupit celý displej který už je tedy poměrně dražší. Děkuji za odpověď, snad to jde pochopit to co jsem napsala.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stonec
Datum: 07.01.14 21:19

Vyměnit displej u 720 je vcelku složité a má dost úskalí (oproti jiným lumiím), mimo jiné přes baterii je nalepena měděná folie kterou je potřeba dát novou (název dílu heat spreader) nebo opatrně sundat ale lepí jak blázen takže se zkroutí, postraně displejového modulu je nalepený flex s tlačítky, taky skoro nemožné sundat bez poškození, k anténě vede titěrný koaxkablík, máte-li ale dobrovolníka který si na to věří rozhodně doporučuju koupit celý modul v celku, to je totiž jediná možnost, nokia to jinak jako náhradní díl neprodává, na lumie je veliké množství neoriginálních displejů, nejen že sklo není tak tvrdé, ale časem přestanou fungovat a servis to fotí a zamítá záruku protože se jedná o neautorizovaný zásah. Doporučuju Vám mobil poslat do autorizovaného servisu s žádostí o cenový návrh a nezáruční opravu, po diagnostice Vám zašlou cenu za případnou opravu a záruka běží dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cammie*
Datum: 07.01.14 22:08

Mám ho 14 dní ale i tak to nikdo do záruky nevezme žejo? Celý displej stojí skoro 5.000,- a mobil stál nějakých cca. 5.190,- takže se mi to zdá poměrně pálka

Od: stonec
Datum: 07.01.14 22:25

Napište si do servisu arvato stochov s dotazem na nezáruční opravu, předpokládám že cena opravy bude zhruba polovina Vámi udávané ceny nového dílu, není to tak drahé jako volně na internetu. Je to nejvhodnější a ejlegitimější postup ve Vaší situaci a bez rizika. Ptáte-li se na možnost záruční opravy, samozřejmě že z ní se vrátí telefon neopravený s fotkou a se stanoviskem mechanikal damage a se zrušenou zárukou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.