Čip na otevírání dveří - sledování?

Od: Datum: 01.11.13 19:34 odpovědí: 11 změna: 03.11.13 13:58

Dobrý den, řeším takové dilema ohledně čipu.V zaměstnání nám dali takový čip s kterým se nám otevřou dveře.Na te krabičce kde se čip přikládá nejsou hodiny.Nic nám pořádně neřekli, jen to, že si budeme při odchodu a příchodu čipovat.Tím čipem se nám otevřou dveře.Nevíte prosím, zda se dá tim sledovat, kdy přichází a odchází zaměstnanec? Na te krabičce co se přikládá čip nejsou žádné hodiny.Existuje takova docházková čtečka která sleduje příchod zaměstnance a zároven otevře dveře? A je možné, že docházková čtečka se dělá i bez hodin?Děkuji vám všem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.13 19:38

Data z toho to zařízení monitorují pohyb osob a jistojistě bude vedle Vašeho jména i čas příchodu/odchodu.

Viděl bych to na elektronického vrátného a píchačky zároveň.

Ohodnoceno: 2x

Od: kristynaw
Datum: 01.11.13 19:43

Děkuji za vaši odpověd.Jen mne zajímá, proč na te krabičce, kde si čipem otevirám dveře nejsou žádné hodiny příchodu a odchodu.Je to vlastně jen krabička bez hodin.

Datum: 01.11.13 19:46

Oni nám totiž v práci řekli, že od 1.11. si budeme čipovat.dali nám čip a to je vše.Slyšel jsem o docházkových čipech, ale na nich jsou hodiny, kde se ukáže kolik je hodin a na te naši krabičce nic takového není.Zajímá mne, zda i tímto jde sledovat příchod zaměstnanců.

Od: xixi*
Datum: 01.11.13 19:50

Určitě se tím sleduje i čas příchodu a odchodu, vy hodiny vidět nemusíte, jsou ale vidět v logu, ke kterému má přístup zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.13 20:02

No viděl bych to jako kontrolu příchodu a odchodu z práce. Osobně si myslím, že to není sebemenší problém, spojit čas příchodu a odchodu s otevřením dveří. A zaznamenat čas kdy se tak stalo. A jestli tam jsou hodiny a nebo ne, to s tím nemusí mít vůbec nic společnýho.

Od: pepr®
Datum: 01.11.13 20:09

Přesně tak. Jestli tam hodiny jsou nebo ne je úplně vedlejší. Bývají tam stejně jen na to, aby člověk věděl, že nerazí ráno pozdě a při odchodu dřív.

My máme čipové karty. Čtečka je na vrátnici a taky na každých dveřích administrativní budovy. Hodiny jsou jen na bráně, ale zaznamenává se čas při každém použití karty.

Od: buss®
Datum: 01.11.13 20:17

No to vám měli vysvětlit. Já jsem to měl na příchod/odchod i na objednávání obědů.. pak jsem dostal sjetinu, jakou jsem měl pracovní dobu k podpisu

Od: zabu
Datum: 01.11.13 20:22

A proč sem nedáte nějakou fotku tý krabičky. Těchhle zařízení jsou mraky, a každé umí něco jiného.

Datum: 01.11.13 22:17

Dekuji vám všem za odpovedi.Krabičku nafotím a pošlu ji.

Datum: 02.11.13 02:38

Ano je to na sledování odchodu a příchodů. Vědí přesně, kdy jste byla na cígu nebo kávičce atd. Ale také na zamezení neoprávněného přístupu cizí osoby do objektu. Je to připojeno na počítač.

doplněno 02.11.13 02:44:

Ale dá se to obejít tak, že počkáte, až někdo půjde ven a tkzv. se s ním svezete a nikdo neví, že jste odešla. V tom případě nemusíte kartu přikládat. *smich*

Datum: 03.11.13 13:58

Pokud je to pro otvírání dveří nemusí se to nikde logovat. Těchto (hloupích) RFID čteček jsem instaloval několik. Je to levnější a variabilnější než se plácat s klíčema.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.