Světlo na pohybové čidlo

Od: Datum: 31.10.13 11:59 odpovědí: 8 změna: 06.11.13 23:18

Zdravim,
mám takovýto problém:
Na pergole máme světlo, které se zapíná pomocí pohybového čidla, světlo svítí vždy tak 30 sekund a pak zhasne. Problém je, že když tam sedíme, tak to bliká do očí po těch 30 vteřinách. Jde nějak zařídit, aby čidlo fungovalo, ale přitom zde byl i jiný vedlejší vypínač, který by ho zapnul na dobu, po kterou chceme aby světlo svítilo a zhaslo, kdy chceme?
Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.13 12:06
na spinaci je cudl pro nastaveni citlivosti a vedle nej pro nastaveni casu . Pokud ne tak poridit externi pohybovy spinac ktery toto ma. Da se pridelat vypinac jak pro trvale svyceni tak pro svyceni sepnute cidlem a take pro trvale vypnuti . Nic sloziteho to neni zvladne to lepsi kutil a kazdy elektrikar
doplněno 31.10.13 12:08: vsechny co me budou chtit opravovat ohledne cestiny tak me jejich nazor nezajima
Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.10.13 12:16

Pokud máte zvlášť světlo a zvlášť čidlo, je to velmi jednoduché. Obyčejný vypínač připojíte paralelně ke spínaným kontaktům čidla. Jestliže máte čidlo integrované ve světle, je to mírně složitější. V podstatě uděláte to samé, ale možná bude problém s připojením vypínače ve světle. Jak moc to bude složité záleží na konkrétním typu světla (přístupnosti příslušných svorek). Zvládne to šikovný kutil, ale doporučil bych někoho, kdo má o elektrice aspoň základní vědomosti.

Datum: 31.10.13 12:37

Ano, šikovný elektrikář umí zapojit spínač (přepínač) světla, aby to fungovalo dle vašich představ.

Datum: 01.11.13 17:04

Tento "problém" sa vyrieši tým ,že si prečítate návod z Baumaxu na zapojenie a použitie čidla.Tam je uvedené ,že krátkym zapnutim vypnutím a opatovným zapnutím sa pohybove čidlo prepne do režimu trvalé svietenie.Predpokladám ,že senzor a svetlo máte pripojené cez klasický vypinač na stene ,ak nie tak impulz urobte trebarz hlavným ističom.Žiadný pridavný vypinač nepotrebujete.

Datum: 01.11.13 20:54

Ne každé čidlo je z Baumaxu. Proč myslíte, že má tazatelovo čidlo tuhle funkci? Nikde nepíše, jaký typ čidla má. Já mám v domě několik různých čidel (samostatné i integrované ve svítidle) a žádné z nich to neumí.

Datum: 02.11.13 07:25
Roky už montuji sobě a zájemcům senzory a svítidla se senzory, v různých variantách, třeba i na automatické rozsvícení a zhasnutí jednotlivých nebo všech svítidel najednou na dlouhých chodbách či dlouhých chodnících po zahradách, od branky po vstupní dveře domu, na schodištích, i jinde, bez i s paralelním zapojením vypínače na stálé svícení, případně s přepínáním na jen trvalé/jen auto a pod. podle potřeby a možností.
Přes rozmanitost mnou montovaných typů jsem neměl to štěstí setkat se s čidlem, o kterém píše kamill. Je to další možnost, která mne zaujala a proto ho (případně i jiných vědoucích) prosím o zaslání bližších informací o názvu, typu a výrobci toho čidla. Případně i o foto samotného čidla i nějakého písemného popisu, návodu a pod. Může to inspirovat i pomoci dalším zájemcům!

Datum: 03.11.13 19:28

Hejkale, zdravím, páč jsem mladý a nezkušený, neznám světlo, které popisuje pan Kamil. Já jen vím, že takové světlo se napojí přímo bez vypínače. Právě aby reagovalo na pohyb, bez použití vypínače.

Rád se taky nechám poučit.

Datum: 06.11.13 23:18

Určite nemám žiadne raritné a unikatné čidlo pohybu .Jedno - klasická gula v otočnom závese + 2 potenciometre v cene cca 180 korun pred cca 11 rokmi v Baumaxe od čínskeho výrobcu T... Dnes stojí cez 9 Eur .Druhé čidlo mám od Conradu a aj toto vie popísovanú funkciu . Pokúsim sa vyhladat a oscanovat vám návod,ktorý aj tak nikto nečíta ,Skúste však či vaše čidlo ozaj nevie?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.