Poradí někdo s výběrem objektivu?

Od: Datum: 04.12.13 17:47 odpovědí: 9 změna: 04.12.13 22:41

Probírám stránky netu a vždycky stejně skončím tady na poradně. Může mi někdo pomoci s výběrem objektivu. Jsem fotograf začátečník, který si zvyšuje nároky na fotku. Mám koupený Nikon 1 J1 s výměnnými objektivy. Vlastním tedy jen základní 10mm. Chtěla bych - nejlépe přes nějaký bazar dokoupit další objektiv. Uvažovala jsem o teleobjektivu s přibližováním. Dnes jsem byla v obchodě, kde se nakumulovalo spousta lidí a prodavač na mě neměl čas a navíc neměl ani náladu. Jen mi ukázal objektivy pasující na můj foťák a házel na mě částky 15tis, 12 tis aniž by si ne mnou pohovořil na co to chci a jaké já mám cenové požadavky a zda třeba tam nepasuje objektiv z jiné značky.

Co je nejlepší dokoupit k tomu základnímu objektivu? Už jsem hledala i na megapixelu a na fotobazaru (může být i použitý), ale moje znalosti o technice nejsou zrovna na vysoké úrovni.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.13 18:07

http://www.megapixel.cz/objektivy/produkty?p=15850

zakladni orientace - vyssi cena = zpravidla vyssi svetelnost objektivu, mensi opticke zkresleni, pripadne zoom

a vubec zde je to odborne :

http://www.megapixel.cz/svetelnost-objektivu

doplněno 04.12.13 19:52:

vyrobce uvadi kompatibilni objektivy na svych strankach. Nejde jen o velikost bajonetu, ale i spolupraci SW fotoaparatu a objetivu. Mam napr Sony NEX-5 a krome cca 4 objektivu plne kompatibilnich je jeste cca 5 dalsich, ale s omezenim funkcnosti expozic fotoaparatu.

Ohodnoceno: 0x

Od: jarm®
Datum: 04.12.13 19:02

tyto základní info mám. Ptám se, zda třeba objektiv z Canonu bude pasovat na Nikon J J1

Datum: 04.12.13 19:19
Ne, samozřejmě nebude.
doplněno 04.12.13 19:46: P.S.: pomocí redukce FT-1 lze ale připojit objektivy Nikkor pro DSLR
Ohodnoceno: 2x

Od: jofa®
Datum: 04.12.13 19:48

Budu upřimný a vzkážu Vám, aby jste se podívala po bazarech. Do toho to aparátu bych moc pěněz nestrkal. Dokoupila Nikkor 55- 300 mm, takový univerzál. Navíc zřejmě budete potřebovat adaptér pokud jej nemáte. Co chcete fotit? Sdělte to alespoň nám, kromě " přibližování."

doplněno 04.12.13 20:10:

Třeba toto:http://www.digipark.cz/tamron…3-5-6-3-di-ii-macro-pro-nikon

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.13 20:38

Ano, hledám i v bazarech, jenže nevím který je správný. Se základním objektivem 10mm fotím makro - má světlost 2,8 a dosahuji celkem hezkého rozostření když trochu ještě protáhnu Zonerem. Jinak fotím přírodu, různá zákoutí, krajinu. Zkoušela jsem i ve městě "strítovky", ale nedostanu se někdy blíž k lidem. Také když fotím vzdálenou krajinu, tak to není ono. Vadí mi i různé objekty či ptáci na hladině rybníků, že jsou při focení daleko. Jinak fotím mraky, zátiší, noční ulice, rodinu, děti, sport- běžecké závody, skoky do vody a jiné. To je jen na přiblížení.

doplněno 04.12.13 21:15:

pochopitelně to byl překlep. Neberte mě za slovo. Zatím to zvládám všechno se základním objektivem a chci pokročit dál a začít u jednoho, potom časem uvidím. Jsem už přece jen starší generace a jde mi to hůř jak vám mladým. Pro mě procházky s fotoaparátem znamenají jiný pohled na svět, nutí mě ráno brzy vstávat když je mlha nebo začíná vycházet sluníčko. Procházím se lesem, šlapu do kopců. Něco už mám na photoextractu, ale není to zas až tak na chlubení. Něco se podaří, něco ne.

Datum: 04.12.13 20:47
Na tuto extrémní všehochuť potřebujete DSLR s pěti objektivy.
Jeden univerzální objektiv neexistuje.
Mimoto..prosím používat termín světelnost, nikoliv světlost..
doplněno 04.12.13 21:33: Tak jděte do obchodu a vyzkoušejte si různé objektivy přímo na fotoaparátu.Jinak to ve Vašem případě nepůjde.

Datum: 04.12.13 21:48

Chtěla jsem poradit s čím začít, abych mohla hledat v bazarech. Jeden krok po druhém. Nechce se mi kupovat drahý a není vyloučeno, že třeba po roce přejdu na jinou značku i fotoaparátu. Vím, že originály Nikonu jsou nejlepší, že ostatní značky mohou být na úkor kvality, ale v obchodě kde prodávají nové věci, tak se s vámi o případné náhrady nebudou bavit. Mám tu ve městě jen jediný specializovaný obchod a potom obchodní řetěžce kde tomu vůbec nerozumí a čtou to všechno z manuálu.

Datum: 04.12.13 22:35
Odkud jste?
Tohle je nejlepší probrat osobně, jinak popíšeme x řádku...a stejně Vám to prakticky nepomůže.
Pokud uvažujete o jiném fotoaparátu, pak důkladně zvažte, zda má smysl investovat do toho co teď máte.
Ono to potom ekonomicky může vyjít zcela jinak.
Fotografování je velmi drahý koníček.
Jinak..i mezi neoriginálními objektivy lze najít špičková skla, pokud se v problematice člověk orientuje.

Od: bmbx®
Datum: 04.12.13 22:41

Značka se promýšlí důkladně předem a právě s ohledem na dostupnost kvalitního příslušenství společně s finančními možnostmi, ze značky na značku už by se nemělo přebíhat :-D

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.