Jak najít GPS v aute?

Od: Datum: 24.10.13 21:29 odpovědí: 20 změna: 29.10.13 23:26

Prosím jak najdu co nejjednoduším a nejlevnějším způsobem v autě GPS? ( tedy že jsem sledován na každém kroku asi mi byla nainstalována do auta . Trávím v autě cca 10 hodin denně ale nechci být sledován ) Předem děkuji za jakékoli info Oťas

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs
Datum: 24.10.13 21:37

Pokud je to aktivní tracker, tak musí mít i GSM modul, aby mohl odsílat data. takže hledat mobilní signál...

Samotná GPS je pasivní a nevysílá. Pouze je napájena a registruje polohu.Tyto data si musí někdo stáhnout z paměti, nebo se posílají právě přes ten GSM modul

Paranoia?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.10.13 21:55

nó taky jsem ji hledal ale jen ze zvědavosti a když najdeš zlikvyduješ tak to smrdí průserem firma pozná že jsto zrušil ty jedině nějak přes pojitku?*ee*

Od: buss®
Datum: 24.10.13 22:19

Asi máte na mysli APRS. Třeba tady amatéři http://aprs.fi/#!addr=praha&mt=m&z=10&timerange=10800
jsou i lodě http://www.marinetraffic.com/ais/cz/default.aspx, satelity, pozice letadel ...

doplněno 24.10.13 22:22:

Ano, firmy si to nechávají instalovat pro sledování, kam jim řidiči jezdí. Pamatuji jak si jeden kolega zajel z trasy domů a pak sie strašně divil a rozčiloval, ono Brno a Olomouc je trocha rozdíl.

doplněno 29.10.13 18:58:

Když vám určí zaměstnavatel trasu tak se mu její nedodržení nebude líbit, tudíž porušujete jeho nařízení. Sleduje své vozidlo a jeho využívání. Chce to počíst si v zákoníku práce (ochrana majetkových zájmů), v ZOOÚ. Pochopitelně nelze neoprávněně zasahovat do soukromého a osobního života.

Od: rnk*
Datum: 24.10.13 22:53

Já bych hledal antenu te GPS. Je to takovy maly plastovy bazmek a nemuze byt pod plechem, ale treba plastem, sklem. Vede od toho kablik do krabicky s vlastni GPS.

Datum: 25.10.13 00:24
Pokud vam nekdo nainstaloval do vaseho soukromeho auta gps sledovani, tak bych se klidne obratil na PCR.
Jestli ale to auto neni vase, tak asi ma majitel nejaky duvod.
Kdybych zjistil ze muj zamestnanec schvalne blokuje gps, tak okamzite konci.

Datum: 25.10.13 07:24

Nesmíte sledovat zaměstnance bez jeho vědomí.

Datum: 25.10.13 07:45

no ale on nesleduje zamestnance, ale sleduje sve auto /svuj majuetek a to uz trestne neni

zkratka pokud je to vase auto volejte PČR ze vas nekdo sleduje mozna nakonec skoncite v bohnicich.

pokud je to auto zamestnavatele, máte smůlu pokud mu umyslne znicite zarizeni jednou to mozna na neco svedete a co pak? nemuzete mu to likvidovat jinak si hledejte novou praci.

Datum: 25.10.13 08:23

Jasně, a pokud zaměstnanec fasuje služební obuv, tak v ní také může být skryto sledovací zařízení, protože zaměstnavatel sleduje svůj majetek, že? :) A pokud umístíte skrytou kameru v dílně, tak nesledujete zaměstnance, ale svoji dílnu.. Tak takhle to nefunguje. Skryté sledování zaměstnace zaměstnavatelem je vždy protizákonné.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.10.13 14:27

Nevím proč bych ho měl sledovat tajně. Prostě pokud chce používat služební auto, tak se musí smířit stím, že tam ta gps je.

Pokud nechce, nikdo mu ho nenutí. Může si klidně jezdit MHD.

Datum: 25.10.13 07:22

Zařízení může aktivně vysílat info o vaši poloze, ale může taky třeba jenom logovat. Buď do auta někdo pravidelně chodí a vyměňuje baterie, nebo je spíš zařízení připojeno k elektrické soustavě vozu. Takže můžete začít nastražením nějakého indikátoru -sirka, papír, páska.. abyste poznal, že vám do vozu někdo pravidelně leze. Pravděpodobnější je, že je zařízení připojené k elekrické soustavě vozu, a to nejspíš k okruhu, který je stále pod napětím. Takže nejpíš poblíž baterie, nebo pod palubovkou, za autorádiem.. Dá se měřit proud pojistkami v pojistkové skříni a hledat nečekaný odběr. Trvalý odběr zařízení bude např. 30 mA, ale pokud autobaterii třeba na den odpojíte, tak se dá čekat, že desítky minut po zapnutí bude odběr např. kolem 400 mA. To už by bylo poznat i při přímé kontrole proudu z baterie.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.10.13 08:55

Pokud je myšleno zařízení po vzoru Car Controlu co nabízí O2, tak o tom samozřejmě zaměstnanec musí vědět a musí být s touto okolností seznámen a podepsat prohlášení. Pokud by to tak nebylo, tak jde o protiprávní jednání ze strany zaměstnavatele - zákon na ochranu osobních údajů. V bývalé práci se to velmi řešilo, takže vím o čem je řeč.

Ohodnoceno: 2x

Od: zabu
Datum: 25.10.13 16:57

Pokud chcete vědět, jestli máte opravdu něco v autě, a pokud to má GSM, tak stačí vypnout vlastní telefon, a udělat si takový přípraveček z akumulátoru a třeba aktivní reprobedýnky od PC. Napájení vám zajistí ten akumulátor, udělejte tak dva až tři metry dlouhý napájecí přívod, vytočte hlasitost naplno, a to by v tom byl čert, kdyby jste neslyšel z bedýnek občasnou GSM komunikaci zařízení s buňkou. Tyhle zařízení moc odolná vůči GSM nejsou. Zkute si to nejdřív s vlastním mobilem. No a pak už stačí vyjet někam trochu stranou od ruchu civilizace a poslouchat.

Od: otas®
Datum: 27.10.13 18:58

Děkuji za info ale jak to dám dohromady když reprobedničky jsou na 220 V? A tu GSM komunikaci bych slyšel i ve městě? Mám služebního tranzita a když se ozvu kvůli výplatě tak šéf odvětí že se asi zase podívá na data GPS že je to sice drahé ale že to provede. Tak nevím přesně jestli ji tam jen tak někdy strčí a večer dá pryč nebo je-li ve voze nastálo. Naposledy zněj vypadlo že nám dal do vozu GPS aby zjistil kde jsme a co děláme samozřejmně že jsme byli překvapený každej jsme ji měli ve voze asi tři dny aniž bychom o tom věděli. Jen bych ji chtěl prostě najít néé zničit ale abych věděl ano dnes tu opravdu je tak proto co nejpřesněji posat jak na to ji alespoň najít a bejt připravenej. Dík za radu či odpověd

Datum: 27.10.13 19:01

Když mi ji před léty dávali taky do Tranzita, nalezení mi trvalo přibližně minutu.

Datum: 29.10.13 18:10

Tak napište jak jste ji našel. Já ji tam prostě nevidím a nevím jak jinak na to přijít. Ještě vyzkouší jednu radu odsud s těma pojistkama odběr proudu.

Datum: 28.10.13 09:08

Nevím proč, ale mám dojem, že vás šéf jen straší a zádné GSM ve vozech nemáte. Už byl někdo potrestán za zneužívání vozidla?

Datum: 29.10.13 18:08

před půl rokem když je tam dal poprvé tak jsme poté byli informováni že jsme je ve vozech měli a ukazoval přesná místa na monitoru kde jsme se stavovali a jakou rychlostí kde jeli. Vyzkoušel jsem radu dát malé rádio k mobilnímu tel. a vytočit třeba gou linku jen aby z radia vycházel tón a ten se údajně měl změnit když bych projel okolo GPS jenže se tak nestalo jezdil jsem s tím okolo přístrojovky pod ní pod sedačkama i sem otevřel víko motoru a projel to i tam ale nic frekvence pípání nebo toho zvuku co se valil z repráku byla pořád stejná. Dělal jsem snad něco špatně? Teda pokud to tak má fungovat

Od: zabu
Datum: 29.10.13 23:26

No ono záleží kdy a jak to konkrétní zařízení komunikuje. Domnívám se, že ŽÁDNÉ není trvale připojeno do GSM sítě. Že se připojí a posílá data dávkově, přes GPRS nebo přes 3G sítě. A začne je posílat až se změnou polohy, Často se zpožděním, od zapnutí klíčku, jakmile si je jisto svojí polohou. Některá "vysypou" data na server až po vypnutí klíčku.

Datum: 27.10.13 19:09

Také jsem měl zastaralé GSM řešení a potvrzuji rušení autorádia.

Pokud to je novější auto, nalezení je i tak jednoduché.

Datum: 29.10.13 18:12

mám Ducato r.v. 1998 a auto rádio nic moc svádím to asi na anténuale je staré i to autorádio ještě na kazety tak nevím

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.