Samsung Ace - nedostatek místa

Od: Datum: 14.10.13 16:26 odpovědí: 12 změna: 12.02.15 22:13

Prosím o radu, mám telefon Samsung Ace, je tam 2 GB paměťová karta, ale jakmile chci něco stáhnout nebo aktualizovat, tak mi to oznámí, že je nedostatek místa v úložišti, to sice je, ale mám tam tu paměťovou kartu, tak co s tím mám prosím dělat?

Předem děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.10.13 16:31

Dobrý den, možná je problém v nastavení toho úložiště, že není vybrána ta karta, ale vnitřní paměť telefonu. Zkuste v nastavení mobilu nastavit ukládání na kartu a podívejte se, zda je na ní dost místa.

Případně ukončete nepotřebné aplikace, které zaplňují tu vnitřní paměť. Zdravím!

doplněno 14.10.13 16:33:

Možná i můžete některé soubory z vnitřní paměti mobilu přesunout na kartu.

doplněno 14.10.13 16:57:

Když stahujete, tak musíte spustit prohlížeč - zkuste se podívat i do nastavení prohlížeče, jestli ta volba není tam.

doplněno 14.10.13 17:04:

Pokud stahujete aplikace, tak tam bude problém. Podívejte se viz odkaz.

http://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=26&topic_id=3742

doplněno 14.10.13 17:23:

No, takže normální stahování funguje na kartu a aplikace tam nedostanete (jenom některé). Je to uvedeno v odkazu. Některé půjdou přesunout a jiné ne. Pomohl by tzv. root telefonu, ale to by neměl dělat laik.

Ohodnoceno: 0x

Od: verca9
Datum: 14.10.13 16:50

Tady právě vůbec nastavení úložiště není, snažila jsem se to najít i v návodu, ale tam to není, ale přece není možné, abych měla paměťovou kartu a nic nešlo stahovat kvůli interní paměti, to by mi byla paměťovka k ničemu, opravdu nevím, co st tím :(

Datum: 14.10.13 17:09

Dobrý den,

zkuste následující:

Menu - nastavení - aplikace - na kartě sd

U všeho by měla být modrá fajfka.

Pokud není, klepněte do prázdného okénka a zvolte možnost "přesunout na kartu"

Od: verca99
Datum: 14.10.13 17:16

Děkuji, ale všude zelená fajka bohužel je :-/

Od: denisa12345
Datum: 22.02.14 15:47

Bohužel, kliknout do prázdého místa nelze. A fajfka je pouze u aplikací, které tam na SD kartě mám, což jsou asi jen 3,4. Jinak vše je v telefonu. , Nechápu, co s tím už.

Od: pavlah
Datum: 12.02.15 22:13

také mám stále nedostatek místa,přestože interní pamět mám 2g a sd kartu 16g.Už mě to štve.Nastaveno mám úložiště na sd kartu a vždy kontroluju zda to tam je,případně na sd přesunu.Ale už se mi to ukládá do mezipaměti,nejdou aktualizace,přitom mám na sd kartě k dispozici 12,23G.Fakt už nevím co s tím,totéž mi to dělalo s menší pamět.kartou,proto jsem koupila 16 a stále to zlobí.syn je moc smutný,protože když chce něco nového,musíme stále něco mazat a stejně to ani někdy nepomůže.Ted jsem odinsatalovala spouštění aktualizací na google,obchod play,...al stejně na co mít velkou kartu když je to k ničemu?proč se to stahuje do mezipaměti?...pomooooc,poradte,děkuji Pavla

Od: verca99
Datum: 14.10.13 17:14

To vůbec nevím, kde je nastavení prohlížeče..ale je zvláštní, že když si stáhnu písničku, tak se uloží normálně na paměťovku, ale když chci stáhnout aplikaci v tom obchodě, tak mi to hlásí nedostatek místa v úložišti, nemůžu ani aktualizovat aplikace

Datum: 14.10.13 17:16

Do nastavení prohlížeče nemusíte.

doplněno 14.10.13 17:17:

Mohou tam tedy být i aplikace, které na paměťovou kartu přesunout nelze.

Od: verca999
Datum: 14.10.13 17:21

To je dost možné, ale mám stažené asi jen 4 aplikace a víc mi nejde a nevím, co zaplňuje jiného tu paměť, mám tam stažené jen whats app, facebook, viber a to je všechno a interní paměť je plná

Datum: 14.10.13 17:23

Zkuste telefon restartovat, mohla by se nějaká paměť uvolnit.

Datum: 15.10.13 08:55

Projděte nainstalované aplikace a setřiďte si je podle velikosti. Zrevidujte, co opravdu používáte a co ne. Spousta her zabírá opravdu hodně místa (např 40MB) a někdy vyžaduje být přímo v paměti telefonu. U lepších telefonů, kde je 2GB paměti v telefonu to není problém, ale když jsem měl 512MB, tak to byla fakt síla. To nešlo. No a vy máte 158MB, pokud jsem to našel správně.

Datum: 24.02.14 10:40
SD karta se normálně jako úložiště pro aplikace nedá použít.
V menu je to sice označené jako "SD Karta" ale je to vnitřní paměť telefonu.
Paměť Androidu je rozdělena na:
1, Systém
2, Aplikace
3, úložiště - označené jako SD Karta, ukládají se sem data aplikací, a třeba i hudba a stažené soubory
-- při přesunutí aplikací na "SD Kartu" se aplikace přesune právě do tohoto úložiště.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.