Mikrofon do klaves

Od: Datum: 13.10.13 09:37 odpovědí: 6 změna: 13.10.13 21:28
Mam hudebni klavesy. Maj diru na mikrofon. Kdyz koupim mikrofon, bude hezky hrat? Dekuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.10.13 11:14
avatar

Dobrý den, ta "díra" na mikrofon bude asi samice konektoru JACK (3,5 nebo 6,3 mm). Podívejte se do manuálu, jaký mikrofon je k těm klávesám doporučený nebo si kupte nějaký kvalitnější. Ta "díra" může být stereo nebo mono, tak i podle toho vybírejte mikrofon. Zdravím!

doplněno 13.10.13 18:31:

No, také záleží na vzdálenosti k mikrofonu nebo nastavení hlasitosti. Můžete zkusit obalit tu část mikrofonu, do které se mluví molitanem - sníží se šum a výšky. Poznáte konektor stereo JACK od mono JACK? Podle toho si koupit něco lepšího a jak je i uvedeno, tak také podle způsobu využití (mluvené slovo nebo zpěv).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 18:22
Dobry den, dekuji ano je to samice 3,5 jack. Mikrofon jsem k tomu dostal, jenze takovy detsky plastovy a sumi jako neco. Jinak manual je anglicky a o mikrofonu neni ani zminka.
Od: olaf71*
Datum: 13.10.13 11:21

není mikrofon jako mikrofon. může být dynamický,pro zpěv,řeč. lampový atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 13.10.13 14:06

doplním není mikrofon jako mikrofon, jsou dva druhy běžných mikrofonů: elektretové a dynamické.

a) elektretový mikrofon je běžný mikrofonek, které jsou v mnoha zařízeních, nebo je pro ně vstup i ve zvukové kartět PC a jejich typickým znakem je, že potřebují pro svou činnost napájení - většinou je vnitřní, uvnitř vstupu zesilovače už uvnitř a nikdo o tom nemusí vědět a neřeší to, prostě to funguje. Jsou levné.

b) dynamický mikrofon se běžně používá k ozvučení na pódiích, zpívají do nich zpěváci, jsou ve studiích nebo i v domácnost jejich typickým znakem je, že jsou samy zdrojem signálu, nepotřebují žádné napájení, ale jejich výstupní napětí (signál) je v porovnání s elektretovými velmi slabé a potřebují vstup s velkým zesílením. Jsou dražší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.10.13 18:54

Ano jsou dva nejpoužívanější druhy mikrofonů elektretové / kondenzátorové a dynamické, ale dál nesouhlasím i dynamický existuje levný a i elektretový existuje drahý pro studiové účely...

A výstupní signál dynamického mikrofonu je slabší, ale nemluvil bych o nutnosti vstupu s velkým zesílením - to je poněkud přehnané.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jackr*
Datum: 13.10.13 21:28

Jen chci upozornit že klávesy určitě nemaj stereo, ale symetrický nebo nesymetrický,,, Ty profi mají symetrický ty levný plasťáky maji klasický---

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.