Měnič s LC filtrem

Od: Datum: 10.10.13 17:10 odpovědí: 16 změna: 17.10.13 17:16

Dobrý den,můžete mi prosím někdo poradit když si koupím tento LC filtr :http://www.conrad.cz/odrusovaci-filtr.k190179

tak jestli ho můžu normálně zapojit mezi měničem u kotle a kotlem,čerpadla mají při výpadku divný zvuk,prostě mi jde o to

jestli tomuto filtru nevadí když za normální situace do něj poteče normální sinusový průběh a při bezproudí modifikovaná sinusovka? Máte prosím někdo zkušenosti s tímto filtrem? popřípadě s tímto případem?

Moc děkuji budu rád za každou odpověď díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maxik*
Datum: 12.10.13 11:48

Můžete normálně použít.Filtr je nastaven na sinus 50Hz.Předpokládejme že z měniče jde také sinus a 50hz.Jestli mají čerpadla jiný zvuk, tak tam asi tyto parametry nebudou.Filtru je to jedno.Jenom nebude filtrovat jak má.Spíše shoří čerpadlo.Změřit tedy osciloskopem průběhy na měniči a potom se uvidí.

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 12.10.13 12:00

maxik:

z měniče leze modifikovaná sinusovka - proto ten divný zvuk

Datum: 12.10.13 17:27

Z úplně nejlevnějších měničů leze obdélníkový sigál a tím je modifikována sinusovka pomocí PWM. Na výstupu takovéhoto měniče by měl být LC filtr. Pokud není, projevuje se to tím divním zvukem, napěťové špičky mohou i poškodit vinutí čerpadla. Doporučil bych koupit UPS s čistým sinus výstupem, nebo na výstup zařadit sériově L a paralelně za to C, o hodnotách cca L=5mH, C = 100N/600V, ta cívka musí vydržet aspoň dvojnásobek proudu než co poteče čerpadlem. To co jste našel je pouze odrušovací člen k potlačení rušení ze spotřebiče, do ostatních spotřebičů, zapojení do tohoto obvodu bude mít minimální účinek.

Datum: 13.10.13 19:51

Dobrý den díky za odpověď.
Jenom pro upřesnění mám kotel Atmos s odběrem 50W,Laddomat s odběrem 65W a oběhovým čerpadlem také 65W dále mám právě již zakoupený měnič s právě modifikovanou sinusovkou tento: http://www.himalaj.cz/1366364699-0 a mám to zapojené podle obrázku.Mohl byste mi prosím poradit co mezi měnič a tyto zařízení vložit? Někde jsem četl že právě LC filtr..
Moc děkuji za odpověď.

Datum: 13.10.13 21:24

Již jsem psal, ale zřejmě bude nutné postavit filtr z jednotlivých součástek. Nemáte-li tuto možnost, možná by to mohl vyřešit aspoň připojený kondík nezi fázi a nulák. Takový ten co se dává k zářivce, vzít aspoň tak 2 či 3. Jinak pro více infa by to chtělo vědět co z toho měniče leze, při takové zátěži jakou píšete, by to ale mělo být v pohodě, nejhorší vlastnosti ten měnič bude mít při menším odběru, nebo když se odpojí nějaká zátěž, třeba čeradlo vypne.

Datum: 14.10.13 17:32

Děkuji moc,možnost bych měl ten filtr postavit ale nevím jaké mám použít parametry a hlavně z čeho ho postavit jestli stačí jen ta cívka a kondík?Moh byste mi prosím poradit?Děkuji.

Datum: 15.10.13 18:50

Dobrý den, Pane Pavelv mohl bych vás poprosit jestli byste mi nenapsal jaké součástky použít a jejich parametry nechci aby to bylo tak rozměrné tak bych potřeboval jinačí variantu než kondenzátory ze zářivek.. Byl bych Vám moc vděčný moc děkuji.

Od: pavelv*
Datum: 15.10.13 20:20

Součástky jsem již psal výše, bohužel je to bez plošného spojem který by jste musel udělat sám, filtr v jakémkoli zařízení se řadí mezi největší součástky. Podle toho se dá poznat i kvalita zařízení.

Datum: 16.10.13 20:47

Děkuji moc takže opravdu bude stačit jenom cívka 5mH a kondík 100n? potřebuji to udělat ještě než se začne pořádně topit..díky

Od: pavelv*
Datum: 16.10.13 22:53

na 100% vám to nepotvrdím, záleží jaká je spínací frekvence toho měniče a co z toho leze, ale nedávno jsme v práci stavěli takovýto měnič a navrhoval jsem tam pro spínací frekvenci 50KHz takovéto hodnoty a bylo to v pořádku.

Datum: 17.10.13 17:16

Tak děkuji zkusím to vyrobit snad to půde..potřebuji aby se to vyhladilo než začne topná sezóna.. :)

Datum: 12.10.13 22:08

Co to je modifikovaná sinusovka?Buď je tam normální sinus z měniče ,nebo je to vše bastl,Shoří čerpadlo.Ať si změří proud

ze sítě a pak z měničem popřípadě s filtrem,

Datum: 14.10.13 18:16

Modifikovaná sinusovka je tohle:

doplněno 14.10.13 18:16:

To poslední.

doplněno 14.10.13 20:46:

Takovýto výstup mají i některé komerční měniče.

Datum: 14.10.13 20:21

Rozumim.Je to, ale bastl.Ty náběžný a sestupný hrany dělají své.Neni to analog sinus.Koupit sinus.Je ale drahý.Lc filtr to

srovná částečně.To je, ale pro laboranty,

Datum: 15.10.13 20:08

No to jistě.Snaží se to jaksi obejít(očůrat spotřebitele),protože nemusí nic linearizovat.Je to levnější.

Datum: 15.10.13 21:02

A taky to má menší ztráty.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.