Multifunkční dynamo generátor

Od: Datum: 06.10.13 13:07 odpovědí: 2 změna: 07.10.13 19:24

Chtěl bych si vyrobit něco podobného http://www.ecoprodukt.cz/prod…generator-a-zasobarna-energie . nepotřeboval bych jsem světlo ani držák. Stačil by mi výstup 12V,15V(pro nabíjení aku LiFePO4, ale kdyby byl i 230V tak by bylo lépe. Potřebujuporadit jaký generátor, usměrňovač a jiná potřebná elektronika tam má přijít. Pokud by bylo schéma moc by mi to pomohlo. Kryt bude tisknut na 3D tiskárně.

Pokuď by jste věděli o podobném přístroji, tak prosím odkaz.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 06.10.13 15:32

To, co jste si vybral je vynález eco - a jiných -logů. Prachobyčejné dynamo, dnes možná alternátor, které šlapáním dobijí baterii, podle volby rozsahů výstupniho napětí jde o vývody z jednotlivých článků. Takže 230V jedině s měničem jako do auta. Když si prohlédnete i ostatní nabídky solárních nebo dynamo nabiječek všeho možného, od telefonu po startovací stanici na kliku (tím bych chtěl startovat auto), jde jen o lapák na "zelené" peníze. Praktické použití možná tak pod stan, ale v báglu bych to tahat nechtěl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: josefkrk
Datum: 07.10.13 19:24

A kdy by se dal sehnat nějakej alterátor pro toto. Našel jsem pouze auto alternátory a ty jsou dost velké a potřebovali by velký převod.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.