Vadný zesilovač

Od: Datum: 04.10.13 12:21 odpovědí: 4 změna: 06.10.13 16:23

Dobrý den, prosil bych o jednu radu ohledně zesilovače Blaupunkt gta 470, 800W. Tento zesilovač jsem si koupil nedávno z druhé ruky přes internet. Zapojil jsem jej na kabeláž, na které mám zapojený Blaupunkt gta 2 special 375W, který mám již delší dobu a funguje normálně jak má. Dále jsem zapnul radio , ( remote zapojený ) rozsvítila se zelená kontrolka a asi po 5ti vteřinách mi vyhořela pojistka na zesilovači. Zesilovač jsem ihned celý odpojil. Dal jsem novou pojistku a už jenom při zapojení +/- se pojistka opět spálila. Když jsem měřil hodnoty, které vedou pojistkou, zjistil jsem, že jsou stejné jak na přívodních kabelech od baterky. Když jsem tak měřil i můj druhý funkční zesilovač, naměřil jsem na pojistce 8V. Na gta 470 jsou 2 pojistky 30A a ani tady nebudu psát kolik jsem těch pojistek při mých pokusech spálil. Sundal jsem kryty od zesilvače a na DPS ( deska plošného spoje ) nebyly žádné černé fleky, které by mohli být způsobené zkratem nebo spálením nějakých součástek na obvodu. Děkuji za vaše názory a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 04.10.13 16:15

Pokud jsi při svých pokusech spálil víc 30A pojistek a přesto v pokusech pokračuješ, už ti asi nikdo na dálku neporadí. Asi by to chtělo jiné ruce - nejraději opravářské.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 350zetko
Datum: 05.10.13 12:45

Nepokračuju a nemyslel jsem to tak doslova :) Spálil jsem asi 4 pojistky, protože víc jsem jich neměl. :-D Podle mě tam bude zkrat, ale udivuje mě, že při prvním zapojení se normálně rozsvítila zelená kontrolka a po pár vteřinách pleskla pojistka, ikdyž jsem to měl napojené správně.Na elektroniku mám maturitu, ale z tohoto jsem prostě jelen.

Datum: 05.10.13 19:03
avatar

Dej sem aspoň fotky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 06.10.13 16:23
avatar

Zle filtračne kondiky , alebo skratovany koncovy stupen.Môžeš pozrieť aj sučiastky či sa niektore nedotykaju,4i nie su v skrate.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.