Jak napojit internet do TV

Od: Datum: 29.09.13 10:05 odpovědí: 8 změna: 29.09.13 12:08

Zdarvím, pořídil jsem si novou led tv. Vzhledem k tomu že jsem chtěl, aby televize podporovala připojení na internet chtěl jsem televizi již s integrovanou wifi. Prodavač mi to rozmluvil ( propojení kabelem prý je bez problému a rychlejší ). Od integrované wifi jsem tedy upustil a pořídil na radu prodávajícího tuto televizi : http://led-televize.heureka.c…-l50em6e/specifikace/#section

Televize funguje jak má, ovšem nevím jak tam napojit internet. NIkde nemůžu najít konektor pro zapojení kabelu. Návod jsem prostudoval celý, ale nikde není ani známka o tom, že by to tam napojit vůbec šlo. Nevíte kde je problém? Je možné že tato televize vůbec nepodporuje připojení k internetu? Pokud by internet nepodporovala mám nárok na to abych televizi vrátil a požadoval televizi , která internet podporuje ve stejné cenové kategorii?

Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.09.13 10:27
avatar

Dobrý den, podle všeho je to tzv. běžná TV, ale ne smart (chytrá) TV a nemá žádné připojení k internetu. Zda je to důvod k reklamaci nevím, ale můžete to zkusit, když jste dostal před zakoupením nepravdivé informace - a kupoval jste zřejmě v kamenném obchodě. Byla by tu možnost, jak z běžné TV udělat tu chytrou, ale je to další investice. Já používám pro rozšíření funkcí TV o internet Android 4.0 Mini PC - má to velikost větší flashky, připojení přes HDMI a "wifina". Funguje to (při správném nastavení "wifiny") dobře a udělá to z TV tu smart. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.09.13 10:31

Prodavač nalže co se dá, jen aby prodal. V popisu není zmíňka RJ45 na druhou stranu tam rozebírají webový prohlížeč. Divné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.13 10:40
avatar

Přestože je v manuálu zmínka o tom, že se některé stránky nemusí zobrazovat korektně, tak jinak o internetu nebo jeho připojení není vůbec zmínka. Ani žádný konektor pro připojení. Podle mě to není to, co jsi požadoval a vrátil bych ji. Myslím si, že TV, které mají připojení na internet, mají v názvu nebo popisu napsáno SMART.

doplněno 29.09.13 11:50:

Šikovný prodavač. Prodá ti to, co jsi nechtěl, k tomu ti vnutí ještě něco dalšího a navíc tě přesvědčí, jak je to pro tebe výhodné. Měl by dostat pořádné prémie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.09.13 11:13
avatar

Za blbost se vzdy platilo a platit bude ja osobne bych tv vzal omlatil ji tomu blbovi o hlavu a jeste si na nej stezoval ale me osobne by se to nestalo... Wifi je pomalejsi ale neverim tomu ze budes stahovat takovy data jak uz video nebo audio nebo jakykoli aby jsi to vubec byl schopen poznat... Proste tv vrat a vyber si jinou ale hlavne si nech poradit od nekoho kdo tomu rozumi !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.09.13 11:33

Dnes kdy na každém rohu čeká nezaměstnaný může "odborného" podavače (či prodavače) dělat kde kdo. Co zaměstnávat znalého, třeba vyučeného. Ten by byl dražší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: atheros
Datum: 29.09.13 11:37

Tak jsem byl v obchodě, prodavač uznal chybu a dohodli jsme se, že pořídím nějaký bazmek k této televizi ( má v sobě android i internetový prohlížeč ) a v podstatě to udělá z nynější televize smart tv. Sice zaplatím něco navíc, ale aspoň ji nebudu muset balit a vozit zase do obchodu.

Nicméně děkuji za rady :)

Od: jirbar*
Datum: 29.09.13 11:47

Na okay.cz je jasně popis, že to neumí. Jedině přes HDMI z PC. Nemá ani D-SUB. Dokonce neumí ani nahrávat na USB. Ovšem, že neumí češtinu to je snad vrchol

Dnes má české menu i ta nejlevnější televize. V dnešní době když SMART tak musí umět HBBTV. Když tam dáte berličku, budete litovat, že nemáte HBBTV.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.09.13 12:08
avatar

To jsi udělal super obchod TV bez LAN a DLNA a softwaru jako Plex a XBMC je dnes multimediální základ. Kup si k tomu lepší multimediánlí DVB-S Linux satelitní přijímač nebo multimediální centrum ať to tim trochu vyrovnáš. Dnes za 15000 koupit "blbou" televizi noo dobrý

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.