Anténa na televizi

Od: Datum: 26.09.13 20:09 odpovědí: 26 změna: 31.10.13 15:59

Chtěla bych si dát na chalupu starší televizi,ale nevím jakou použít anténu. Stačí,když mi půjdou dva programy.

Tv vypadá asi takto . http://inzerat.i-bazar.cz/2594426-prenosna-tv-philips/

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.13 20:17

Anténu víceméně jakoukoliv, ale asi dost určitě si budeš muset ještě zakoupit Set-Top-Box. Jedině, že by televize měla digitální tuner a to bych neřekl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.09.13 20:20

podívám se do papírů,díky

Datum: 26.09.13 20:36

Dokoupit set-top-box a anténu... s klasickým sítem neuděláte chybu... Digi tuner tato televize na 99% nemá, ledaže by jej tam nějaký kutil nainstaloval, přímo do TV... což je nepravděpodobné.

Datum: 26.09.13 20:48

Hanko,

domnívám se,že používat tuto televizi je riskantní.Sám jsem ji před lety měl,odešel u ní VN trnsformátor a tím skončila.K ní se musí asi za 1000 koupit Set top box,když se to spočítá,viděl jsem v nějakém letáku TV za 2100 Kč.Myslím,že by se to vyplatilo,nehledě na výsledný komfort.Anténa pak je to nejjednodušší.Pak stačí odizolovat konec přívodního antenního kabelu a nechat koukat středový drát,asi 60 cm.Na takovou provizorní anténu sledujeme celou škálu programů DBV-T.

JABRAKA

Datum: 26.09.13 20:56

No,ona mě hrála moc dobře a má i zabudované rádio,byla jsem s ní moc spkojená,ale asi Tě poslechnu

Díky moc

Datum: 26.09.13 21:17

Pokud funguje, nech si ji. Settopbox bys mohla za slušnou cenu sehnat třeba na Aukru.

Datum: 26.09.13 22:26
To je sice hezké, že stále radíš drát místo antény, jenže uvědom si že na 80% rozlohy ČR na to nic nechytneš. Každý nebydlí pár kilometrů od vysílače.

Datum: 26.09.13 23:22

nevím proč by měl stát litr http://set-top-boxy.heureka.cz/alma-t1550/ já jsem za něj v akci dával snad ještě mín ted se mě tu válí k ničemu klidně vám ho za pár kaček pošlu

Datum: 27.09.13 13:53

Já bydlím asi 15 km od vysílače

Na chalupu by mě to stačilo, tak by jsme se mohli domluvit a já bych si ten set-top-box od Vás koupila

Od: jirbar*
Datum: 27.09.13 17:19

Ten je fikanej. V dnešní době udat setobox co neumí MPEG4 to chce mít na to náturu.

Datum: 27.09.13 18:27

Podle sebe soudím tebe že.Nevym co se změnilo v pozemním vysílání anténu už nemám jelikož jsem nakoupil satelity a vyzkoušet to nemohu a ty kačky jsou samozřejmě na poštovný za ten set top box nic nechci tak si nech ty žvásty na cestu z hospody.

doplněno 27.09.13 18:29:

Pokud ten settopbox chcete pošlete mě vnitřní poštou adresu a zašlu vám to na dobírku za poštovný

Datum: 27.09.13 19:43

Ale on má pravdu, MPEG4 to opravdu neumí - http://www.czc.cz/alma-t1550/127149/produkt

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.09.13 20:21

Spíš šlo o to že nějakej set top box mám doma a paní jsem ho nabízel a pán měl pocit že chci na tom staršim modelu něco vydělat . Navýc paní to chce na chalupu na alespon 2 programy. Co tak ted studuju tak mpeg2 stále v čr jede takže musí být funkční krom maximálně nějakých hd které jsou v tomto případě mimo mísu. Pokud se pletu tak mě opravte

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.09.13 21:17

Četl jsem "pošlu Vám ho za pár kaček" né za poštovné. A když již studuješ tak taky přiber pravopis.A jen tak mimochodem, v MPEG 4 budou taky SD programy.

Datum: 27.09.13 21:29
budou a zrovna tak budou v mpeg2

Datum: 27.09.13 15:45

Martine.

Mám vyzkoušeno,že dnes se dobrý signál chytne kdekoliv.Jen se s tou náhradní anténou musí trochu pohybovat.V místnosti nebývá signál homogenní.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.09.13 21:10

To s tebou hrubě nesoulasím. Dobrý signál kdekoliv? Ve snu možná.

Datum: 28.09.13 13:24
Také mám své zkušenosti. I kdyby si s tím lezl na střechu, často nic nechytneš. To jde opravdu jen blízko u vysílače.
Výjimky existují, často to jde i v místech kde by signál nikdo nečekal, ale těch je málo.

Datum: 27.09.13 21:09

Ahoj Hanko, podívej se zezadu na televizi. Bylo by dobrý, aby tam byla zásuvka pro zástrčku SCARTu. To je kabel, který propojuje ten Seťák a televizi.

Datum: 28.09.13 19:57

Ahoj, tak bohužel, zásuvku pro SCART to nemá, jen pro audio,video a sluchátka. Má to sice svojí vysunovací anténu,ale na ní jsem doma nic nechytla.

Datum: 28.09.13 20:21

Pokud to má vstup pro činče to jest žlutý, bílý a červený vstup, zdířka, tak je to jedno.

Datum: 28.09.13 20:53

žlutý bílý a černý

Datum: 28.09.13 22:49

Scart je ten černej velkej vzadu. Ty vepředu jsou na sluchátka (černej),na video obraz z fotáku ,kamery nebo třeba playstation (žlutej),a zvukovej z uvedených zařízení normálně jsou bílej a červenej a jelikož má tv pouze jedno repro tak má ta vaše pouze bílej.Takže to schrnu vezmete jakýkoliv settopbox k němu připojíte tu anténu kterou ta vaše tv má a kabelem scart propojíte settopbox a telku (na tv ten zadní konektor) bude vám hrát settopbox co umí mpeg2 i ten co umí mpeg2 a mpeg4. Prostě vám stačí jakýkoliv co někde seženete. s pozdravem petr

Ohodnoceno: 3x

Od: bmbx®
Datum: 29.09.13 06:38

Philips jak vidím nedodržuje barevné značení audio cinchů, stereo signál - bílý levý, červený pravý. Pokud se jedná o monofonní audio, měl by být cinch černý.

Datum: 29.09.13 09:50

Já těmto věcem moc nerozumím,ale každopadně Vám všem moc děkuju

Datum: 31.10.13 15:59

Tak jsem udělala, to co jste mi radil,ale žádný program mi nejde. Chtělo by to asi ještě anténu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.