Samsung Star II Duos (C6712) Black

Od: Datum: 24.09.13 19:18 odpovědí: 3 změna: 25.09.13 15:05
avatar

Zdravím. Jsem nucen přejít na duální telefon tak bych potřeboval pár rad. V současnosti mám obyčejný Samsung ST 3250 a jsem v celku spokojený.

Nemohu ale NIKDE dohledat rozdíly těch dvou, tedy mého a Samsung Star II Duos (C6712) Black .

Bylo mi řečeno ( ptám se těch co to mají/ znají) , že když chci telefonovat, tak se mně to zeptá, zda chci použít SIM1 nebo SIM2. Trochu mě to zarazilo, protože pokud mám standartně na SIM1 zaměstnanecké hovory a na SIM2 rodinu, předpokládal jsem, že jde přednastavit, že hovory na číslo 604 11 22 11 tedy na mého šéfa budou vždy ze SIM1 a hovory na mou ženu 604 22 11 22 budou výdy jen ze SIM2. Jde to nebo je můj požadavek "nadčasový"?

Pokud tel. Samsung Star II Duos (C6712) Black znáte, doporučili byste mi ho? Proč?

děkuji Fido


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzik75
Datum: 25.09.13 07:40

taky zdravím. Měl jsem ho přes 2 roky. Spíš nedoporučuji. Telefon potřebuju na SMS a telefonování. Přecházel jsem z klasického klávesnicového. Jako dotykáč bylo pro mě ovládání zkraje utrpení. Když jsem si zvykl, bylo to lepší, ale napsat SMS bylo utrpení pořád. Děs běs. Volba aktivní SIM se volí samostaným tlačítkem na boku - přepíná se. Ke každé SIM si můžete dát jiné pozadí, což je super. Takže si tlačítkem na boku přepnete, jakou SIM chcete jako výchozí a z té voláte nebo pošlete SMS. Co už není super, že čas od času se mi druhá SIM, kterou jsem méně používal, začala, bez varování, tvářit jako nedostupná. Prostě se mi třeba někdo nemohl dovolat, musel jsem restartovat a pak by vše zase OK. Někde na netu jsem četl, že to je spíš vlastnost. Za celou dobu, co jsem ho měl (od 08/2011 doposud ) Samsung nevydal jedinou aktualizaci firmwaru, alespoň se mi nepodařilo nic nalézt.

Velká výhoda je výdrž. Na jedno nabití klidně týden. Ostatní funkce, než telefonování a SMS spíš hanba mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 12:39
avatar

Mohu ještě požádat, zda je Vám známo jak se chová a jak funguje ten co mám já? Tedy Samsung 3250. Nejde mi o popis, ale já jsem s ním spíše spokojen. Jde ted o to, že ten duální je totálně jiný, nebo jste si ani nezvykl na 3250. 3250 je sice na hlavu, ale zvykl jsem si. A protože ho mám hlavně na telefonování, tak špatný foťák mi nevadí. Malé poznámky taky ne, ani podivné připomínání událostí.

Jsou ty tva na ovládání identické? tedy mimo to, že jeden je dual?

Velká škoda, že Vám nelze přidělit BOD.

Předem děkuji

doplněno 25.09.13 16:44:

Děkuji i za druhou odpověď. Zkusím se poohlednout po něčem jiném. Nebo doporučíte mi něco jiného tak mezi 2-3.000? Už tato cena je nadmíru velká, na to že potřebuji v podstatě jen slušně telefonovat.

Děkuji

Od: honzik75
Datum: 25.09.13 15:05

Samsung 3250 bohužel vůbec neznám, takže neumím porovnat. U toho Star 2 jsem si cenil dlouhé výdrže a snadnou volbu výchozí SIM - přepínání zvláštním tlačítkem. Každé SIM jde nastavit rozdílné zvonění a rozdílné pozadí plochy. Baterka ani po 2 letech nějak nejeví známky únavy. Ovšem tento mobil je opravdu spíš jen na telefonování. Vše ostatní je polovičaté. Fotky rozmazané, internet pomalý a nepřívětivý. Hry nehodnotím. Jak jde čas a zaměstnavatel nám poskytl datové připojení i já měním názor a foťák se také hodí, mít ho pořád po ruce, myslím tím foťák, který fotí slušně, nerozmazaně i v interiéru. Často potřebuju jen udělat rychlé foto něčeho jen ilustračně, co mi leží na stole a chci to někomu ukázat mailem, ale fota z C6712 byla špatná, rozmazaná.

Jak jsem psal, občas jsem ho musel restartovat, protože jedna SIM (SIM2) se tvářila jako OK, ale ve skutečnosti byla nedostupná. Nevím proč. V autě mám autorádio s Bluetooth handsfree. Nokia 6300, kterou jsem měl před tím mi s rádiem jako handsfree fungovala, C6712 ne. nemohl jsem to používat. Největší výtku bych měl k dotykovému ovládání tohoto mobilu, pohyb v kontaktech a psaní SMS. To byl někdy opravdu očistec a SMS jsem psal opravdu jen a pouze, když už jsem musel - šlo hlavně o neustálé překlepy na klávesnici, i když jsem psal velice velice pomalu. Samozřejmě displej je špatně viditelný na denním světle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.