Jakou Nokii?

Od: Datum: 21.09.13 12:36 odpovědí: 5 změna: 22.09.13 19:54

Dobrý den,

ráda bych se obrátila na někoho technicky zdatnějšího, kdo by mi poradil s výběrem nového mobilu. Mám už pět let Nokia Xpress mMusic 5310 a začíná se systematicky rozpadat. *plac* Byla jsems ním spokojená a ani moje požadavky na nový mobil nejsou nijak náročné.

Chci opět Nokii, klasické konstrukce nebo s dotykovým displejem (ne véčka nebo vysouvací), se základním foťákem a mp3 přehrávačem. Aby něco vydržela - tím myslím baterku (aspoň několik dní bez nabíjení, občas si pustím mp3, ale nevolám moc často a ani nepotřebuju surfovat na netu, kdyby v mobilu byl) i samotný telefon, zkrátka aby se mi po týdnu nošení v kapse a sem tam nějakém pádu nerozpadl. Cena nižší, do 5 000, spíše do tří, kdyby to šlo. *modla*

Zkrátka hledám něco jednoduchého, žádný extra přechytřelý telefon. Základní funkce, ale ne vyloženě mobilní pravěk. Docela se mi zatím zamlouvá řada Nokia Asha, máte s těmito telefony nějakou zkušenost? :)

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: flaska
Datum: 21.09.13 13:33
Jestli chceš něco pro nenáročný a aby to zároveň něco pořádně vydrželo, zkus Nokia 515. Mě se hodně líbí v té bílé barvě. Pokud ti stačí něco trošku obyč jukni na Nokia 301 Tam se mi zas spíš líbí ta černá :-D
Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.09.13 14:02

Já mám Nokii C5-03 a jsem spokojená: http://www.nokia.com/cz-cs/pr…lefony/c5-03/technicke-udaje/
Dotykový displej, foťák pěkných 5 Mpx, baterka vydrží při normálním používání i pět dnů...
Cena: na Heureka.cz od 3 195 Kč.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.09.13 16:36

Díky za tipy. :) S tou Asha 306 a 309 se shodneme, zrovna na ně a ještě na 300 a 311 jsem koukala. I ten od Anzionky vypadá slibně... měla jsem v hlavě brouka, teď tam mám tak tři. :D

Datum: 21.09.13 23:19

Do Nokie už dnes nemá cenu jít. Všechny řady jsou ve srovnání s konkurencí velmi zastaralé, levně postavené a díky tomu z pohledu funkcí a výkonu předražené. V dnešní době lze za 3000 už sehnat perfektní 2 jádrový dualsim Android s kvalitním velkým displejem a ne šmejd, který ani nemá USB konektor. Btw. Nokia má větší výdrž baterie hlavně z toho důvodu, že se s ní nedá vůbec nic dělat. Pokud budete používat průměrný smartphone stejně málo jako tu Nokii, vydrží podobně dlouho. Pokud je výdrž baterie pro koupi rozhodující, hledejte napříč všemi typy na googlu, nemá cenu se upínat jen na jednu značku.

S řadou Asha mám zkušenost, ve firmě máme koupené snad všechny typy kvůli ověření možnosti volání přes internet. Kromě této funkce ale jsou ty telefony o ničem - vysoké ceny, mizerné displeje s nízkým rozlišením, mizerné foťáky, jsou to opravdu jen jednoduché hračky na volání a SMS. Nelze tam nahrát prakticky žádné nové aplikace ani rozumně prohlížet internet. Odolnost nic moc, u jednoho po malém pádu prasknul displej.

O směřování Nokie mluví i cena akcií, která už několik let setrvale klesá: http://www.akcie.cz/graf-obra…1_2013-09-21_69662_0066CC_RMS

Od: edge®
Datum: 22.09.13 19:54

Naopak u levných smartphonů se nevyplatí jít do ničeho jiného než do nokie s Windows Phone. Takový Android do 5000Kč je všechno jen né použitelný stroj.

doplněno 22.09.13 20:03:

A co vlastně znamená, že Nokii klesají akcie? To je opravdu důvod proč si žádný mobil značky Nokia nekupovat?

V posledních týdnech naopak akcie Nokie stouply dvojnásobně. To bylo oznámením, že Microsoft chce odkoupit mobilní divizi Nokie. Znamená to, že zhruba za půl roku značka Nokia mezi mobily skončí. Ale v žádném případě neskončí produkovat tak kvalitní zařízení jako doposud. Pouze se mobily stále vyvíjené zaměstnanci Nokie budou jmenovat Microsoft. Značka Nokia bude dále licencovaná pro jednoduchá zařízení bez přídomku Asha a Lumia. Asha zůstane Asha, jen se už nebude nazývat Nokia a stejně tak Lumia bude bez přídomku Nokia.

Ale to se rozhodne nejdřívě koncem října jak přesně se co bude licencovat. No a konečný verdikt budou mít akcionáři Nokie, kteří budou muset transakci potvrdit a schválit. To se stane na začátku příštího roku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.