Nokia C6 - výdrž

Od: Datum: 19.09.13 11:49 odpovědí: 11 změna: 20.09.13 13:09

Dobrý den,

dost často slyším rady že Nokia C6 je odolný telefon a vydží ve srovnání např s BB mnohem více ... ale když vidím ten mechanizmus vysouvání mám trochu obavy zdali by nebyl ten 1. který by selhal protože si tento telefon možná koupím starší ... jaké jsou vaše zkušenosti? doporučíte mi starší tento telefon nebo si mám radši koupit jiný či naopak naový a levnější ( 2K )

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.13 12:38

mám C6 cca 2 roky a už vydržela lecos,ale rozhodně to není odolný telefon v právém smyslu slova.Výsuvný mechanismus je bytelný,toho bych se nebál.Zhodnoťte na co telefon hodláte používat a podle toho se rozhodněte.C6 je už přece jen starší kousek a ten výkon není nejoslnivější.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.09.13 13:52

Jak už jsem psal - několik pádů na beton/dlaždice/asfalt z výšky>1,5 m, občasné zvlhnutí (nemám vodotěsný obal), sem tam prašné prostředí --> má na sobě jen pár škrábanců a trochu odřená tlačítka, nic jiného. Na běžné používání akorát, i celkem hezky fotí.

Ohodnoceno: 2x

Od: alexandr147*
Datum: 19.09.13 14:42

a co třeba použit v rukavicích? to asi moc nefunguje co? ... já si ji asi koupím z netu ale zajímalo by mě jak na tom bude v porovnání když si koupím starší BB

Datum: 19.09.13 15:36

Rezistivní displej --> žádný problém.

Datum: 19.09.13 18:04

snad to nebude něco jako můj dosavadní samsung star gts5230? ten byl rezistivní a neuvěřitelně tupý :D proto taky chci už na psaní klávesnici

Datum: 19.09.13 18:23

Od rukavic po šroubovák, funguje vše. Jen na některých místech je to trochu (cca. milimetr) nepřesné (kliká jinam, než kde to zmáčknu, ale to může být jen vadný kus).

Datum: 19.09.13 20:07

pokud je to jen milimetr tak mto nevadí ... protože můj starý mobil mohl klidně celý palec vedle :D uvidíme ... právě mě láká tato Nokia tím že to bude i dotykáč a zároveň ta klávesnice ... ale zase BB mě láká designem a emialovým klientem ale mám strach aby nebyla moc komplikovanej a nebo ten BIS nebo aby se mě pokud si koupím starší nerozpadl za rok

Od: ducati996*
Datum: 19.09.13 21:42

Mám tenhle telefon 3 roky a nemám žádné výhrady. Několikrá mi spadl, na beton, dlaždice apod a nikdy se nic nestalo. Nedávno jsem si nechala měnit sklo displeje protože mám dlouhé nehty,tak byly znát malé škrábance. Za mě C6tku doporučuji

Ohodnoceno: 1x

Od: prokop*
Datum: 20.09.13 12:33
Zdravím.
C6 má neblaze proslulý OS Symbian v5. Právě ten byl příčinou toho, že v podvědomí lidí se stal Symbian obecně špatným systémem (opak je pravdou), což vedlo nakonec k tomu, že Nokia přestala vyrábět smartphony. Spíš bych doporučoval Nokii E6 nebo E7 se Symbianem ^3. Pokud se bojíte kvality vysouvacího/odklápěcího mechanismu, tak raději E6. Díky displeji a klávesnici na jedné ploše má sice jen na dnešní poměry malý displej, ale tohle řešení preferuju přinejmenším už proto, že se dá pohodlně ovládat jednou rukou, a to je pro mě 1000x důležitější než velikost displeje. Kromě toho díky tomu menšímu displeji mají tyto telefony na dnešní tragické poměry nadprůměrnou výdrž akumulátoru (při mém stylu práce: jakýkoliv Android nebo WP co jsem kdy měl v rukách - výdrž max. 4 hod. Ale E5, E7 a E71 mi vydrží min. den a půl)
BB telefonům bych raději doporučoval se vyhnout, pokud jste náročnější uživatel, protože:
- totálně uzavřený systém, něco jako Windows Phone.
- minimum dostupných aplikací (ale ty co jsou, jsou většinou dost dobré)
- u starší verze OS je prakticky nemožné psát s diakritikou.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.09.13 13:06

Díky tomu říkám odpověď :D

Datum: 20.09.13 13:09

ještě se chci zeptat jak to myslíte uzavřený systém ... já měl zatím telefon bez systému takže nemám přesnou pedstavu o co jde

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.