Video VHS Elekta

Od: Datum: 14.09.13 09:26 odpovědí: 3 změna: 14.09.13 11:24

Dobrý den. Mám delší dobu video VHS Elekta . Fungovalo dobře , ale poslední dobou tam nemohu vložit kazetu . Pořád tu kazetu nechce přijmout a i naprázdno ji vyhazuje . Nevíte prosím někdo čím to může být! Jan B

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 14.09.13 10:52

Příčin může být mnoho, zkoušel jste jinou kazetu? Pokud ano a dělá to taky tak je to detektivní činnost. Problém může být v prokluzování mechanismu zakládání kazety - mechanismus není schopen dokončit cyklus a kazetu zase vyhodí, může být vadný některý senzor který snímá polohy mechanismu, nebo stačí jen očistit tkzv. "programátor" kontaktní pole, které sekvenčně spíná a rozpíná jednotlivé prvky videa během jednotlivých funkcí videa. Většinou jsou to banality, ale pro laika neřešitelné. Často bývá příčinou cizí předmět v prostoru kazety.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 14.09.13 11:07

Dobrý den, pokud si vzpomínám na VHS kazety, tak to vyhazování dělalo i proto, že byla ta kazeta povolená - ten pásek byl moc volný. To se stane i časem při skladování. Dělal jsem to tak, že jsem u kazety před vložením jeden kotouček podržel a druhý opatrně dotahoval, aby se pásek napnul. Zkuste se podívat i na toto. Zdravím!

doplněno 14.09.13 11:31:

bmbx - někde jsem se dočetl, že pokud se kazeta VHS skladuje "na stojato", tak se může uvolnit.

Ale, to bylo v době, kdy kazeta VHS byla vcelku drahá záležitost a možná byla časem technicky vylepšena. Pokud je pásek volný, tak se může i namotat a potom je teprve "legrace".

Ohodnoceno: 0x

Od: bmbx®
Datum: 14.09.13 11:24

Pokud pominu, že VHS kazety mají celkem spolehlivé brzdy a pásek se při běžném skladování jentak neuvolní, má každé páskové video první akci napnutí pásku a není mi známo, kde a čím by video zjistilo, že pásek je uvolněný. Já to spíš vidím na uvolněný řemínek převodů zakládání kazety nebo cizí předmět v prostoru - 90% příčin takovéto závady.

doplněno 14.09.13 11:51:

Jsou dva způsoby zavádění kazety běžný a u posledních modelů VHS s názvem Quck Start. Ten běžný zavedl kazetu do videa a ten druhý zavedl a ihned opásal pásek kolem rotační hlavy. V prvním se pásek posunul o kousek tam a zpět čímž se utáhl a hlavně si video ověřilo, že pásek není přetržen. V tom druhém se pásek utáhl zavedením přes hlavu a senzory na levém a pravém unášeči zjistili, že pásek není přetržen. K zamotání pásku nikdy nedojde při uvolněném pásku v kazetě, ale při neutahování pásku při konci přehrávání, kdy se pásek nenavine do kazety při opouštění rotační hlavy.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.