Špatný signál na jednom z televizorů

Od: Datum: 11.09.13 22:08 odpovědí: 5 změna: 12.09.13 00:42
avatar

Mám v bytě dva televizory. Jeden (Sony) je bez problémů, na druhém (LG) poslední asi tři dny velmi špatně chytám programy ČT (multiplex 1). V lepším případě výrazné kostičkování, v horším případě jen informace, že není signál. Menší problém (jen kostičky) je u Novy, Primy a dalších z multiplexu 2. Naprosto bez problémů jsou na tomto televizoru multiplex 3 (Prima Zoom) a mutiplex 4 (Fanda). Multiplexy 1 - 3 chytám z Javořice, 4 z nějakého jiného vysílače. Počasí je tyto dny poměrně dobré.

Kabel vedoucí k televizoru LG je pravděpodobně o něco starší. Televizor sám je malý a byl poměrně levný, kdyby měl být problém v televizoru, asi bych ho s poměrně lehkým srdcem vyměnila. Problémů s anténou nebo kabelem se bojím víc.

Přimět opraváře k návštěvě také není jednoduché, proto se zkouším poptat zde.

Za pozornost problému a případné rady předem děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 11.09.13 22:10

Prohoďte televize a uvidíte. Může to být obojím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 11.09.13 22:14
avatar

Dobrý den, zkuste také přeladit stanice v TV. Někdy se to "rozjede" samo. Podívejte se na konektory od antény, zda jsou na doraz nebo je mírně pootočte. Zdravím!

doplněno 11.09.13 22:43:

Škoda - já to musím u své TV ladit asi 2x do roka, kdy se to samo "rozjede". Já ladím jen automaticky.

doplněno 12.09.13 01:16:

Signál Vám nikdo nekrade, ale může ho rušit nějakým zařízením, které po půlnoci vypnul. Toto je např. "specialita" radioamatérů, kteří svým vysíláním ruší signál. Jinak, signál je lepší za vlhka a deště - možná jsou mraky nebo nezačalo po půlnoci pršet?

doplněno 12.09.13 01:33:

Ještě k anténě - pokud máte vlastní, tak je lepší venkovní a směrová (a dobře nasměrovaná). Typ "matrace" je všesměrová a bere signál i z boku, což je na závadu. Měl jsem ji nasměrovanou na Prahu a když se spustil vysílač Liberec (z boku), tak jsem byl bez signálu. Musel jsem si koupit tu směrovou (typ Logaro - "rybí kost").

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.09.13 22:31
avatar

rnk - zkusím zítra, ten jeden - Sony - je dost těžký a má výstupy do videa a do set top boxu, to te´d odkládám na později

ben - pohnula jsem tím káblíkem, nic

pokusila jsem se o manuální ladění - na kanálu 35 (Nova, Prima...) jsem aktualizovala 5 programů, na kanálu 33 (ČT) to jaksi vůbec nešlo. Samo tam stále naskakovalo "zrušit" a "není signál".

Od: rnk*
Datum: 12.09.13 00:00

Přeneste jen ten set top box. Přijímač je v něm. Není to vstup do set top boxu, ale z set top boxu. Druhou TV nemusíte přenášet, pokud na ni půjde napojit ten set top box.

Je docela pravděpodobné, že set top box má lepší citlivost přijímače a poradí si tedy se slabším signálem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.13 00:42
avatar

A ještě jedna záhada. Je po půlnoci, znovu jsem pustila televizi a všechny programy ČT jdou. Mírně to čtverečkuje, ale dá se dívat. Prima, která večer čtverečkovala trochu, jde úplně dobře.

A vzpomínám, že první večer, kdy jsem problém objevila (zapínávám tuto televizi pravidelně kolem 20. hodiny) jsem se kolem 22. hodiny už také alespoň informativně dívala na zprávy. Dávala jsem to do souvislosti se zlepšením počasí.

Napadá mě, že mi signál v hlavním vysílacím čase někdo "krade". Je to jistě blbost, ale co jiného by to mohlo být?

Budu zkoušet signál i dopoledne a pokusím se sem dostat opraváře.

doplněno 12.09.13 09:04:

Postřehy z rána: Mezi 6. a 7. hodinou opět stejný problém. Přenesla jsem malou televizi do jiné místnosti a vše fungovalo. Přenesla jsem ji zpět a zase to čtverečkovalo a hlásilo, že není signál. Takže problém v kabelu.

Teď asi 30 minut na starém místě to funguje naprosto bez problémů. Opraváře se (jako většinou) nemohu dovolat. Poptám se sousedů jednak na případného radioamatéra, jednak na jejich spokojenost s příjmem.

Anténa - máme rybí kost.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.