Turistická aplikace (Android)

Od: Datum: 10.09.13 17:49 odpovědí: 22 změna: 18.09.13 17:22

Ahoj, můžete někdo doporučit (teda jestli taková existuje) nějakou turistickou aplikaci, která zobrazuje ušlou vzdálenost, převýšení, nadm. výšku atd.? Popř. i s mapami některých států (Švýcarsko, Francie, Itálie)? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.13 18:55

používám My Tracks https://play.google.com/store…e.android.maps.mytracks&hl=cs k naprosté spokojenosti

Ohodnoceno: 1x

Od: jirbar*
Datum: 10.09.13 19:26

Jediný spokojený. Jinak je to slátanina. Hlavně, že je to zadarmo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.09.13 20:26

Á promluvil pán chytrej. Sice poradil kulový, ostatně jako vždy, ale kritizovat umí. Tak se pochlubte, copak jste vymyslel vy, za lepší program? Nic, že jo. Ono kritizovat je sranda, ale něco vymyslet, to je již jiná kěva, co?

Od: jirbar*
Datum: 11.09.13 01:15

To víš. Každý si musí vybrat to co mu vyhovuje. Pochopitelně většinou placené. Jen tak pro zajímavost jsem se podíval na recenze toho programu. Nenašel jsem ani jednu kladnou. Takže když chci něco doporučovat tak taky musím ty přednosti uvést. Jinak je to jen rada od tesyka.

Datum: 11.09.13 06:09

Já tam vidím 52493 recenzí s 5* a pak pár dacanů, jako jste vy, kolego, kteří nic lepšího nevymysleli. A to ani placeného.

Datum: 10.09.13 20:34

Datum: 10.09.13 21:39
Locusmap ( https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus&hl=cs) a mapy si připravovat vlastní (Mobac).

Datum: 10.09.13 22:00

Locus a vektirove mapy do nej

Datum: 10.09.13 23:50
Ty vektorové mapy mám jen jako rezervu, hodně turistických tras na nich chybí.

Datum: 11.09.13 10:08
Mrkni na endomondo. Je zadarmo nebo i placená verze. Ja ji koupil za 40 Kč. Zobrazuje čas rychlost, nadmořská výška, nastoupené a naklesane metry atd. Je propojeny s webem , můžeš sdílet na sociálních sítích, atd atd. Pod mapkou je i profil trati
http://www.endomondo.com/workouts/243178967/5444710

Od: haris
Datum: 11.09.13 13:23

Díky a jak je to s těmi mapami?

Datum: 11.09.13 13:24

A funguje i offline, v cizině určitě nebudu připojený...

Datum: 11.09.13 19:26
Ta aplikace funguje na základě GPS ,tedy ze satelitů, takže pí celém světě. Mapy samotné pak potřebují on-line připojení, ale ja ke zjištění mojí polohy používám mapy Google nebo mapy od seznamu ofline . Stahnes si mapu CZ a funguje v režimu ofline,jsou tam i turistické trasy a cyklostezky. Mapy Google fungují po celém světě. Na zjištění aktuální polohy nebo kdyz se ztratíš je to ideální a zadarmo. Neplatíš za připojení.
doplněno 11.09.13 19:46: Tady mam neco z Řecka
http://www.endomondo.com/workouts/219398639/5444710

Datum: 11.09.13 20:45

No vypadá to docela složitě...

Dejme tomu, že pojedu na turistiku do Francie. Budu tedy potřebovat mít v mobilu stažené google mapy a tu aplikaci Endomondo a pak jí nějak propojím s google mapami? A poté dám něco jako start a můžu mobil schovat a až dojdu dám stop a pak mi vyjede všechny ty informace?

Datum: 11.09.13 23:20
Nene ,dáš jen start a stop, o víc se nestaráš. Az kdyz budeš v dosahu Wi-fi, tak na internet se to nahraje samo. To je vše. Tu mapu od Google používat vůbec nemusíš, ja ji používám jen v případě, ze se ztratím na určení polohy. Navíc tahle mapa je již u androida predinstalovana,takže bys ji měl v mobilu již mít. Ale s aplikací endomondo to nemá nic společného.

Datum: 12.09.13 13:17

A ten telefon můžu mít normálně v kapse, nebude se ztrácet GPS? A ještě jsem moc nepochopil ty mapy. Aplikace má už po nainstalování v sobě všechny mapy (ČR, Švýcarsko, Itálie, atd.)? Díky

Datum: 12.09.13 14:07

telefon můžeš mít kdekoliv, funguje i v autě, prostě tam, kde je signál gps. Já ho vozím v brašně na kole. Možná signál vypadne v nějakém dlouhém tunelu, ale zase zpátky naskočí, v budovách se taky ztratí. Ale venku signál drží velice dobře, bez výpadků. Mapy má aplikace celého světa, je to propojené s webem, ty se jen zaregistruješ a pomocí hesla se na svoje stránky přihlásíš. Pokud nějaký trénink v mobilu smažeš, smaže se i na netu. Pokud na netu opravíš nějaký údaj o tréninku, opraví se sám i v mobilu.

doplněno 12.09.13 14:11:

nainstaluj si tu aplikaci do mobilu a zkoušej. Je to jednoduché...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.09.13 13:54

Tak jsem to dneska stáhnul a testuju. Moje poznatky:

Čekal jsem asi 10 min než se chytnul GPS signál a pak jsem jen testoval chůzí okolo domu, ale neměřila se vůbec vzdálenost. Jen běžel čas a v aplikace na netu se pak zobrazil jen ten čas a nadm. výška, vzdálenost byla 0. Nevíš kde je chyba?

Datum: 15.09.13 15:57

Já chytám signál v řádu sekund hned u budovy. Záleží na postavení, budova může stínit některému ze satelitů. Taky záleží i na mobilu. Já mám huawei ascend. Pro lepší práci můžeš nainstalovat GPS status, spustí se sám při spuštění endomonda.

Jaký jsi tam měl nastavený sport? Krokoměr tuším vzdálenost neukazuje. Když tak pošli odkaz na stránky, pokud tedy máš nastavenou viditelnost pro ostatní.

Datum: 17.09.13 12:22

Tak signál už se chytá rychleji, asi to bylo tím, že jsem navigaci delší dobu nepoužíval.

Ještě bych se zeptal na pár věcí.

1) Dají se v mobilu zjistit údaje o trase? Dám History, tam mám všechny trasy, ale pro každou je tam jen datum a vzdálenost a po rozkliknutí tam je jenom mapa trasy a to je vše... Podrobnější údaje (rychlost, nadm. výška, čas) jsou jen na internetu.

2) Mám docela problém s přesností zobrazení nadm. výšky. Včera se mi zobrazila po celé trase 191 m (skutečná je min. 196 a max 210), dneska na stejné trase se mi zobrazilo min. 162 m a max. 172 m...

3) Je nějaký rozdíl mezi nastavením running, cycling, mountain biking, hiking, walking? Je to v tom co se mi zobrazuje za údaje? Vzdálenosti atd, by to ale mělo měřit stejně, že?

Ještě jednou díky

Datum: 17.09.13 16:04
1) ja kdyz dám historii nebo aktuálně ukazuje mi to všechna data jak jsou na netu. Zkus dát historie a potahni prstem po displeji shora dolů, objeví se aktualizovat, dáš aktualizovat a mělo by se to z netu načíst.
2) Přesnost gps ovlivňuje * zpoždění signálu v ionosféře (ionosféra způsobuje zakřivení dráhy signálu); 10 metrů * zpoždění signálu v troposféře (vliv počasí); 1 metr * vychýlení družice z udávané polohy (ephemeris error); 1 metr * nepřesnost hodin umístěných družici; 1 metr * příjem falešných odražených signálů (tzv. multipath error); 0.5 metrů * vlastní šum přijímače; 2 metry * šum na straně vysílače (družice); 1 metr
a k tomu dodávám. Zeměkoule není ideální koule ale spíše elipsoid . "Klidová vzdálenost mořské hladiny od středu Země se na různých místech planety může lišit až o 100 m." Proto tento tvar musí být gpskou také brán v potaz.
Zdroj internet.
3) některé sporty neukazují všechno. Třeba spinning nemůže ukazovat rychlost nebo vzdálenost, kdyz jsi na místě. Ale jestli je to bech , chůze, kolo měření času a vzdálenosti probíhá stejně.
doplněno 17.09.13 16:15: Nainstaluj si tam ten GPS status, zlepšuje se přesnost. Dost záleží i na software. Můžeš si najít nějaký výškový bod a podle toho pak kalibrovat. Je ale fakt, ze vlivy počasí a dobrou viditelnost neovlivnis , na přesně měření uz jsou mnohem dražší přístroje. Ja jsem mel u moře jeden den dva metry, druhý den pět. Ale jak se pise výše, ani moře není všude stejné.
doplněno 18.09.13 12:54:

Tak co, funguje?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.09.13 17:22

Jo funguje, jen tu nadm. výšku to neměří moc přesně, ale s tím se asi nic dělat nedá... Díky za rady

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.