Nezapíná lednice

Od: Datum: 09.09.13 10:02 odpovědí: 11 změna: 10.09.13 20:07

Zdravím,mám mini kompresorovou ledničku a problém je v tom,že když ji zapnu, tak normálně jede,ale jakmile ji vytánu ze zásuvky a znova zapnu do zás. tak kompresor jen bzučí jako trafo a po chvilce cvakne a vypne se.Potom to asi 2 hod nejde zapnout a až po 2 hodinách,když to zase zapnu tak jede(a pořád dokola).Nevíte čím to může být?Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 09.09.13 10:37

pomôže len servisman.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.13 10:40

Pokud se jedná o kompresorovou lednici, tak u motoru je startér, který na krátkou dobu po zapnutí připojí druhé vinutí motoru, nutné pro rozběh. Pak se hned zase odpojuje. Pokud tento startér nefunguje správně (opálené kontakty a pod.), pak po startu nesepne, motor stojí, vrčí, teče do něj zvýšený proud a po čase ho odpojí nadproudová ochrana. Takže zkontrolovat, nebo vyměnit startér - taková krabička často nasunutá přímo na svorkovnici kompresoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lalalal
Datum: 09.09.13 10:52

Je tam jedna menší součástka napojená na jednom kolíku a jedna větší s pulkruhem(je to v plastovém obalu) napojená na zbývajících dvou kolících.Takže ta větší je předpokládám startér?

Datum: 09.09.13 10:47
avatar

To, že se lednička nerozběhne po vypnutí (kompresor v tu chvíli v chodu) a opětném zapnutí je zcela normální. V tu chvíli je systém natlakovaný a klade kompresoru odpor, který není schopný překonat. Proto je tam ochrana, která chrání motor kompresoru před přetížením. Když po chvíli tlak v systému klesne, neměl by s rozběhem být problém. Ovšem nemělo by to trvat víc, než pár minut.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.13 17:39
avatar

To jsou rozbehova rele pro kompresory k dostani u firem zabyvajici se chladici technikou. Nevim odkus ste, ale jedna se o specificke soucastky, ktere jsou k dostani pouze u odborniku.

A jen doplnim predesly prispevek, ne vzdy se musi jednat o vysoky tlak, kompresor takto reaguje i zahratim pri rozbehu. mimochodem, mate nejaky duvod vypinat a zapinat lednici ze zasuvky, kdyz jinak je v poradku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lalalal
Datum: 09.09.13 17:59

Pravě že mi ty relé odešly asi,tak potřebuju nový.Protože když tu lednici zapnu,tak kompresor jen bzučí.Je to minilednička redbull kompresorová.

Od: lalalal
Datum: 10.09.13 10:49

Tak,lednička dnes skončila opět u elektro popelnice,kde jsem ji také před 3-mi dny našel.Zjistil jsem,že rozběhové relé s pozistorem(taková tabletka) je v pořádku,ale motor nefungoval.Vždycky ráno jsem ho spustil a po vypnutí šel zase zapnout až druhý den.Takže asi tak...Díky za odpovědi

Datum: 10.09.13 12:28
avatar

No jo, to je pak těžké. Když sbíráte elektrospotřebiče po popelnicích... *nevi* Kdyby byla v pořádku, asi by jí nikdo nevyhazoval, že jo.

doplněno 10.09.13 18:03:

"...akorát neměla vrata..."

No a co, to je nepostatný detail. Dveře nemají na chod ledničky žádný vliv. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lalalal
Datum: 10.09.13 14:47

Nesbírám,ale ta lednička byla pěkná,tak jsem si říkal,co kdyby.Akorát neměla vrata

Od: lalalal
Datum: 10.09.13 20:07

To vím taky,že nemají na chod vliv,ale jsou skleněné, tak se třeba rozbily,proto to vyhodily.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.