Přenosné repduktor či reproduktory

Od: Datum: 08.09.13 18:41 odpovědí: 9 změna: 09.09.13 11:22

Dobry den.Nevíte někdo jak předělat,reproduktory z pc.Klasicky usb na jack.Nechce se mi kupovat nový.Určitě už někdo doma zkoušel.Nemám vubec páru jak na to.Mohl by mi někdo poradit.Mám Mobilní telefon huawei ascend y100.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.13 19:10

Jestli jsem to pochopil, tak telefon má konektor JACK. Repro mají jaké konektory? Napájení USB a audio jaký? Jak je chceš napájet, když mají být přenosné? Málo informací.

Ohodnoceno: 0x

Od: usb
Datum: 08.09.13 19:12

Nevim, nerozumim tomu, nikdy jsem to nedelal, ale neni "USB reproduktor" v podstate USB prijimac, standardni (malovykonovy) zesilovac a standardni reproduktor? Tedy jestli by to chtel clovek pouzit jako reproduktor, tak staci preklenout ten USB prijimac s tim zesilovacem a pripojit se rovnou na ten reproduktor.

Na druhou stranu ten reproduktor asi bude mit standardni impedanci reproduktoru (4-8Ω ), kdezto sluchatkovy vystup pocita s vystupnim odporem (impedanci) v radu kΩ ...

Od: bmbx®
Datum: 08.09.13 20:40

Reproduktory co mají pouze USB připojen, na 3,5 jack předělat nejdou. 3,5 jack je analogový signál a USB přenosné reproduktory mají v sobě jeden čip, který USB digitální audiosignál převádí na analog a rovnou zesiluje pro repro

doplněno 08.09.13 20:44:

pro usb:

zvukový výstup PC / notebooku / mobilu / MP3 přehrávače má výkon v řádech desítek miliwatů, na to připojit reproduktor aby přijatelně hlasitě hrál nelze i kdyby byl sebelépe impedančně přizpůsobený.

Ohodnoceno: 1x

Od: usb
Datum: 09.09.13 03:28

Souhlasim s tim vykonem v radech mW pro sluchatkovy vystup na pecky. Ono rvat si watty do ucha je nesmysl.

Videl jsem ale takove male repracky (prumer tak do 7cm) pripojene k nejakym smartphonum a hralo to dost hlasite na poslech. Kvalita nic moc (spise dost mizerna). Jestli to je ale nejak pres ten sluchatkovy vystup napajene, to nevim.

Datum: 09.09.13 09:51

Ty malé repráčky mají určitě vlastní napájení, opravdu malinká Li-Ion baterka tam vydrží mnoho hodin.

Datum: 09.09.13 10:52

DO USB repro se posílá digitální signá a do repro přes jack analogový to asi nebude hrát.

Je to to samé jakkdyby jste chtěli klávesnici s PS2 připojit do usb... USB do PS(dvojky dáte poocí redukce ale naopak tonejde.)

Datum: 09.09.13 11:20

prskac:

otázka zněla jak je předělat, pokud by v repráčkách byl USB D/A převodník a koncový stupeň reproduktorů zvlášť tak by to možné bylo.

doplněno 09.09.13 11:21:

mikihans:

bohužel co jsem viděl tak je to jeden čip.

Datum: 09.09.13 11:18

V reproduktorech je jistě nějaký D/A převodník a zesilovač. Stačilo by napíchnout jack přímo před zesilovač a mělo by to fungovat. A USB používat jen k napájení zesilovače (ideálně aby datové vodiče nebyly vůbec zapojeny). Nebo předělat napájení na baterie, možností je víc.

doplněno 09.09.13 12:31:

Jinak koupil jsem si asi před 5 lety maličké repráčky SENCOR SPS-510 za 150 Kč na 4AAA nebo napájení přes USB a k mobilu i notebooku je to paráda, za ty prachy si nemůžu stěžovat :)

Datum: 09.09.13 11:22

Ano to vím,ale to bude určitě dražší než koupit nějaké reprobedničky za 150kč. A je po problému. Většina jich nejde ani rozebrat,protože jsou slepené(šroubky jsou drahé)

doplněno 09.09.13 11:25:

A pochybuji, že tazatel bude něco takového provádět. Chce asi nějaké nejjednodušší řešení..Ale to tak jednoduché není.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.