Rušení signálu u televize

Od: Datum: 03.09.13 14:04 odpovědí: 9 změna: 05.09.13 13:43

Dobrý den,mám dotaz ohledně obrazu a zvuku u televize.Po určité době,kratší i delší se začne zvuk i obraz na několik vteřin zastavovat a obraz je přerušovaný.Auta kolem nás nejezdí,máme setobox a televizi ECG.

Děkuji za případné odpovědi.

Tima

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 14:40

Nejčastěji to v domácnosti způsobují elktrické spotřebiče, zpravidla s motorem, např. mixéry, vysavače, fény...může to být u vás ale dokonce i u sousedů. Obecně toto rušení způsobuje nejvíce elektromagnetické pole, tedy to co už jsem psal.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.09.13 19:49

Jste zcela mimo mísu, veškeré problémy způsobuje nedostatečný signál u příjemce. Od doby co kdosi prosadil digitální systém tak kvalita se sice zlepšila - ale to jen v době, kdy máme nepřerušovaný obraz, tipuji, že během měsíce se jedná tak o min. 10 % z vysílací, mnou sledované doby, kdy je vše buď přerušované a nebo zcela obraz zmizí, zejména v období dešťě je to nejvíce patrné. Takže co se u mnoha lidí zlepšilo? Dobrý pocit, nebo co? Fakt by mne doopravdy zajímal průzkum mezi lidmi, jak jsou na tom s kvalitou signálu? Dříve jsem alespoň chytal programy na "dipol", tedy kus drátu, a teď?, téměř denně to ruší. Opravář říká, s tím nelze nic dělat a basta!

Datum: 04.09.13 18:26

No tak já mám sílu signálu 95% a kvalitu signálu 95-97% a stejně to kostičkuje a zastavuje se to.Hlavně 42.kanál. 37.kanál je úplně nejhorší!Ten tolik propagovaný nový program ART.Tak kde je tedy zakopaný pes?Jinak ostatní v naprosté pohodě.

Datum: 03.09.13 14:51

Je to jak píše timota. Ale na druhou stranu, pokud je dost silný a kvalitní vstupní signál, tak by to dělat téměř nemělo. Pokud je to tedy vnějším rušením, tak záleží, jak máte udělanou anténu a jak silný máte signál.

Od: ben®
Datum: 03.09.13 14:59

Dobrý den, zkuste znovu přeladit stanice v set-top-boxu. Někdy se to nastavení stanic po čase "rozjede". Já to musím dělat asi 2x do roka a pak je to zase OK. Také si zkontrolujte konektory, zda jsou na doraz (můžete je i mírně pootočit) - může tam být špatný kontakt. A jinak to chce venkovní směrovou anténu. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.09.13 17:37

Pokud to dělá až po jisté době od zapnutí, viděl bych to na špatný set top box. Mám už taky zkušenost, že když se zahřál, seknul se a musel se vyndat ze zásuvky. Nepomohly ani dvě opravy.

Datum: 04.09.13 18:27

Dělá to hned po zapnutí.

Datum: 03.09.13 18:40

Obraz kostičkuje?

Datum: 05.09.13 13:43
Ano, při špatném signálu se obraz rozpadá na malé čtverečky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.