Propojení tv a settoboxu upc

Od: Datum: 18.08.13 22:57 odpovědí: 6 změna: 19.08.13 13:40

Vážení ,potřebuji poradit co mám napravit.Jako důchodce-čekatel jsem měl analog,tv čs výroby a settobox od kabelové tv upc.Všechno chodilo a bylo ok.Ted jsem dostal od zetě tv grundik lcd a po propojení tv hučí(ale to tak,že to leze na nervy)Kanály jsou tam všechny,co používám a platím upc.Zeták zatím marně doma hledá manual od grundika,udajně ho má ,ale někde v prostoru a čase.Tak nevím vzdát se mi to nechce.Proto prosím vás kamarády o radu.Děda Jára.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.08.13 23:06

Obraz je OK a zvuk ´děsně´ hučí? Je nastavena ´špatná´ norma zvuku - neznám "Grundig", ale hledal bych někde v menu Ladění - na Panasonicu to mám SetUp - Ladění - Editace programu - TV-sys (a nastaveno SC1)...

Ohodnoceno: 2x

Od: bmbx®
Datum: 19.08.13 08:56

Jakým způsobem je stb a tv propojena? Já bych se přikláněl k problému dvojí země, to bývá častý problém. Nastavení špatné zvukové normy je nesmysl to nové TV většinou dělají samy.

Jediná učinná pomoc je galvanické oddělení jednoho ze spotřebičů. Buď STB od kabelového připojení, nebo TV od STB.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.13 10:16

Jakým konektorem jsou propojeny TV a settopbox? Pokud je to možné, propojte oba přístroje raději HDMI kabelem.

Pokud jde nastavovat hlasitost i na settopboxu, tak ji tam dejte na maximum (pokud nebude zkreslovat) . Ujistite se také, že jsou oba přístroje v jedné zásuvce.

doplněno 19.08.13 10:18:

Čtu to ještě jednou a není mi to jasné. Stále používáte settopbox propojený s TV, nebo má TV kabelový tuner a settopbox už není zapojený?

Datum: 19.08.13 10:23

STB musí být zapojený, jinak by musel být v TV CA modul s kartou od UPC.

doplněno 19.08.13 14:01:

Jelikož se v tom dotyčný evidentně nevyzná, tak je vcelku jasné, že karta, kterou pro UPC potřebuje, je stále v STB a že tedy STB nevyměnil za CA modul. I kdyby TV měla CI slot a navíc v něm byl i CA modul, tak karta ze STB nejde v tom modulu použít.

Od: bmbx®
Datum: 19.08.13 11:31

Ted jsem dostal od zetě tv grundik lcd a po propojení tv hučí...

Datum: 19.08.13 13:40

Pro bmbx i ladinpraha: Nevíme, jestli je to TV s kartou nebo ne a co se týče zmínky o propojení, klidně tím může myslet jen připojení k anténě a strčení karty. Protože naopak "Kanály jsou tam všechny,co používám a platím upc" by mohla znamenat, že využívá nový tuner v TV.

Ale spíš to neznamená nic, protože dotyčný se v tom zjevně nevyzná, proto se ptám, ať je to jasné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.