Zapojeni - Repro (zkouška)

Od: Datum: 11.08.13 23:42 odpovědí: 21 změna: 15.08.13 18:32

Čau, chtěl jsem se zeptat, jak spojit dratky, když mam reproduktor z auta a Jack ze sluchatek (vnimž jsou 3 dratky)? Jinak jestli to vubec jde.

Jde mi jen o to, že bych potřeboval vyzkoušet funkčnost repraku, ale mimo domov.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 12.08.13 00:36
Jack ze sluchatek je stereo (protoze pripojuje 2 reproduktory). Ty mas ale jen jeden, takze pripojis jen bud vyvod pro levy (nebo pravy) kanal a zem (obrazek).
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 12.08.13 07:57

Dobrý den, pro pouhé vyzkoušení funkčnosti se dá použít např. plochá baterie. Jeden drátek se přitiskne na jeden pól baterie a druhým "škrtáte" o ten druhý pól. Mělo by být slyšet praskání v repro. Tím zjistíte, zda není repro "mrtvé". Zdravím!

doplněno 14.08.13 14:32:

jokec - a že Vy si tady z nás děláte jenom legraci. Pokud ne, tak to už konečně zkuste nebo to repro vyhoďte. Smotat dva drátky nebo olepit lep. páskou snad zvládne i dítě.

Datum: 12.08.13 08:50

Ano, Bene

Ale co když repro má mezizávitový zkrtat? ... Lupat bude také, sice méně ale bude.

Nejlepší je odzkoušet membránu repra rukou jestli nedrhne, a následně změřit ohmický odpor.

Při mezizávitovém zkratu repro bude hrát méně, a bude přetěžovat koncový stupeň NF zesilovače a může vlivem teploty dojít k jeho požkození (odpálení výkonových tranzistorů, integr. zesilovače...)

Od: pavelv*
Datum: 12.08.13 13:23

myslím si že vám nebude hrát. Impedance sluchátek je mnohem větší, než repra. Můžete i odpálit koncový stupeň v rádiu

Od: bmbx®
Datum: 12.08.13 15:05

To že, se připojením nižší impedance na výkonový zesilovač může odpálit koncový stupeň je fakt, ale odpálit takto sluchátkový výstup je technicky nemožné.

Od: jokec
Datum: 12.08.13 15:10

Zkusil jsem tedz ten jack, ale nejspiš bych musel spajet konce, a na to ja nemam techniku :(.

Nevite o nějakem jinem zpusobu. Např.: vytvořeni jednoducheho radia (jeden konec uzemnit, a druhy antena), myslim že jsem něco o takovem radiu slyšel, ale nwm jestli to opravdu funguje.

Datum: 12.08.13 17:06

Ano funguje, ale na zkoušku repra to není použitelné, jedině že bys bydlel přímo u vysílače, ale to by ten reprák možná vyhořel *smich*

Datum: 13.08.13 03:40
nejspiš bych musel spajet konce
Tomu nerozumim. Jestli mas konektor i s jeste kratkym ocaskem, tak jen smotej ty dratky od toho jacku a od toho reproduktoru. Jestli mas jen jack, tak ten ma takove plisky s dirkami a temi provliknes ty dratky od autorepra.

Datum: 13.08.13 11:21

od toho konektoru vedou jenom dratky, nejsou na něm už ty plišky. Jinak provliknu jsem skoušel, ale to podle mě nestači, vždy když jsem něco potřeboval spojit u sluchatek, tak jsem to potřeboval spajet.

Datum: 13.08.13 11:24

ne konektoru ale jacku, Jinak plišky jsou u repraku.

Datum: 13.08.13 12:17
Jokec:
Jack je něco jiného než konektor? To jsem žil hodně let v omylu...

Datum: 13.08.13 12:37

Jen že ja chtěl napsat jack, bavime se o konkretni veci :)

Datum: 13.08.13 21:55

Aha, takze mas ustrizeny jack a autorepro, ktere ma jen pajeci plosky, na kterych neni napajeny dratek.

V tom pripade ti staci jen oholit ty dratky od toho jacku a pro vyzkouseni repro je jen na tech ploskach prstama pridrzet, aby jsi zjistil, jestli to hraje nebo ne. Jestli jsou ty dratky kratke, tak je nastav delsim dratkem (smotej konce) a konce tech delsich dratku pridrzuj na ploskach toho repro.

Datum: 13.08.13 23:13
zrejme dlouhodoba zkouska funkcnosti

Datum: 14.08.13 01:00
Nekdy maji repro placicky na konektory FAST-ON nebo podobne, ktere se daji nastipnout na kabel klestama a nic se nemusi pajet

Datum: 14.08.13 09:54

no myslim že to jsou fast-on, vlastně v autě je ten reprak připojen takovyma nasouvacima plišky izolovane plastem.

Jen ja nevim kde ty kleštičky sehnat :), ja nějaky elektrikař nejsem. Jinak o nějakou dlohodoubou zkoušku nejde, prostě chci jenom zjistit jeslti by mi ten reprak fungoval v autoradiu.

Datum: 14.08.13 11:16

Opravdu moc dobře nechápu, kolik času lze ztrávit nad takovou maličkostí jako je zkouška funkčnosti reproduktoru :D

Datum: 14.08.13 11:23
a co vzít reprák a na tom autorádiu ho zkusit? *smich* otázka pěti minut i s cestou k autu, a tady se to řeší už třetí den *nevi*
doplněno 14.08.13 14:36: a k čemu potřebuješ na zapojení reproduktoru v autě řidičák?
doplněno 14.08.13 14:36: a k čemu potřebuješ na zapojení reproduktoru v autě řidičák?

Datum: 14.08.13 14:28

Nemam řidičak :D

Datum: 15.08.13 13:22

Pravděpodobně když tazetel nemá řidičák, tak asi pravděpodobně nebude vlastníkem automobilu. Ale třeba se pletu *cteni*

Datum: 15.08.13 18:32

To taky nejsem :), ale reprak si potřebuju koupit, a těžko auto přenesu, bez řizeni :).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.