Jak chytit pozemní digitální televizní signál

Od: Datum: 07.10.13 06:34 odpovědí: 7 změna: 07.10.13 14:09

Dobrý den, koupil jsem si přenosné DVD s DVB-T a pokojovou anténou. Žel nemohu chytit žádný televizní program. Asi slabý signál. Existuje nějaká možnost jak ho naladit, Je mi jasné že pořádná externí anténa, ale to jsem si nemusel kupovat přenosné DVD. Je nějaká velmi silná pokojová anténa, která by mi pomohla? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.13 07:05
avatar
Nevím jestli pokojovka splňuje tvoje představy přenosnosti. Naprostá většina, né li všechny, má zesilovač a tím pádem potřebuje zdroj a zásuvku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 08:31

A ten zesilovač musí něco zesilovat. Pokud na anteně není signál nepomůže ani 1000dB zisku zesilovače.

Zesilovač antenní se ve většině případů používá k hrazení úbytku signálu (útlumu) na koax. kabelu.Ale ten signál musí na anténě být. Jinak zesiluješ šum a jen šum . 1000x 0 =0!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 08:47

Zkuste naladit s anténou venku nebo aspoň u okna. Pokud naladí, zkuste anténu přesunout do bytu a v menu přístroje najít zobrazení síly a kvality signálu a hledat použitelné umístění antény.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 07.10.13 10:34

S přenosnou TV a pokojovou antenou toho moc nenaděláte. Při digitál. vysílání chytnete tak vysílač, na který vidíte, ale který multiplex ... Zkuste si pročíst http://digitalnitelevize.cz/informace/dvb-t/ , tam se toho dozvíte víc, zvlášť pod "přenosné přijímače".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 12:34
avatar

Skutečně není pokojová anténa to pravé.Ale nezoufej!V místnostech bývají místa,kde signál stačí.Při ladění umísti nejprve anténu k oknu,pokud neuspěješ,tak ji posunuj,někdy stačí i o pár decimetrů.Použít zesilovač je skutečně zbytečné,když signál chybí.Já jsem pomáhal mnohokrát při ladění signálu s náhradní anténou i 40 Km od vysílače.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 07.10.13 13:59

O jakou jde anténu? jak napájíte zesilovač? Pokud přímo z přijímače, máte v menu povoleno napájení zesilovače? Máte správně nastavebnou polarizaci antény, Například klasický prut ve vertikální poloze přijímá vertikální polarizaci, chcete-li na nej přijímat horizontální polarizaci, musíte jej upevnit vodorovně a kolmo na směr signálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 14:09
avatar

Musite si s tim vyhrat. Ja mam v jednom pokoji prijem nic moc na pokojovou antenu a v patre chytam rakousko, slovensko a nas na smotany kus zemniciho dratu, samozrejme odizolovane konce. Bohuzel se obavam, ze Vam ru nikdo neporadi. Zkusil by jsem se obratit na sousedy, jak to resi oni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.