Internet z mobilu do notebooku

Od: Datum: 06.10.13 21:01 odpovědí: 5 změna: 08.10.13 19:27

Mám od Vodafonu docela dobrý tarif na data. Zatím mám starý mobil a na internet se moc použít nedá, ale chci kupovat mobil nový a vybírám vhodný model. Chci na něm používat internet a zároveň internet nějak sdílet i pro notebook, protože když budu mít u sebe notebook, tak v tu chvíli nepotřebuju internet v mobilu. Zjišťuju, že je několik variant:
1) Pořídit druhou SIM kartu a USB modem k notebooku. To se mi moc nelíbí, budu platit další datový tarif a tahat sebou USB modem.
2) Pořídit mobil s možností wifi AP, tím si z internetu z mobilu udělám wifi a na tu se připojím v notebooku. To je dobré řešení, ale zase to dost žere baterku v mobilu.
3) Není u nějakého mobilu možnost použít ho přímo jako modem? Že by se USBčkem propojil notebook s mobilem a jel přes něj internet?

Dík za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 21:04

vym že u většiny nokii toto byla standartní funkce přes nokia pc suite a šlapalo to přes blůtůt . rychlost je ale spíše na základní prohlížení a mejly

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.10.13 21:08

Ad 1/ je možné pořídit dvě SIM karty v rámci jednoho čísla.Aktivní je vždy jen jedna SIMka.Nabídka konkrétně od Vodafone.

USB modem není až tak velký,je to v podstatě flashka.

Ad 2/ souhlas,baterka dlouho nevydrží

Ad 3/ skoro všechny novější mobily lze použít jako modem,pouze je třeba příslušný SW pro ntb.

Datum: 06.10.13 21:28

Ano jde použít jako modem, přpojíe přes USB a v nastavení dáte - povolit přesnos dat po USB.

Datum: 06.10.13 22:14
dobry vecer mam nokii 500 k němu kabel na usb v notasu program volně staženy z netu název nevim musel bych zapnout počítač. Rychlost celkem dobrá i na videa se podívám. Jelikož jezdim s kamiónem tak to používám kazdy den a co je výhoda tak zapojím sluchátka do mobilu a este si k tomu pokecám hodinu s rodinou. A kdyz se mi nechce vytahovat notás tak mam internet v mobilu naprostá spokojenost.

Od: internet
Datum: 08.10.13 19:27

K bodu 1 bych dal na zvážení nternet na 3 měsíce od O2. Limit 100 MB denně, pak použitelný FUP. Na Aukru se dá koupit za cca 200 Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.