Starší nebo nový telefon? který je dobrý?

Od: Datum: 01.08.13 17:03 odpovědí: 5 změna: 02.08.13 17:00

Dobrý den,

budu upřímný hned ze začátku. Vyznám se ve zbraních, aerodynamice a trochu pc ale telefony nesnáším a jsou to podle mě jen zbytečné hračky takže chci telefon jen na to abych napsal sms, zavolal a pohlídal si mail ohledně práce když sedím v kavárně.

No a ted je přede mnou dilema. Měl jsem dotykový samsung jehož dotykový display byl citlivý jako pás tanku a stejně tak i přesný. A bohudík mě porucha vysvobodila od tohodle zla. Ale nyní musím shánět telefon nový. Jak jsem předtím zmínil nechci do telefonu dávat peníze ( ne že bych je neměl ale znám lepší místa kam investovat ) ale zároveň chci abych nevypadal jako pralesák. Takže nyní zvažuji jaký telefon koupit. Mé požadavky splňují dva favorité Nokia asha ( nová - pokud najdete lepší tak navrhněte ) a nebo starší telefony od blackberry okolo 1000kč ( a radši si za 1,5 roku zase koupit jiný ). Co myslíte vyplatí se mě koupit ashu ( nebo nějaký jiný telefon ) nebo radši starší blackberry bez záruky který možná dřív odejde(?). S tímto nemám zkušenosti.

rekapitulace: obrazovka - více jak 2,5"

wi-fi ano

klávesnice a nebo dobrý dotykový display

reprezentativní vzhled ( iphone ne ... nejsem děcko co se fotí na fb v koupelně )

Můžete navrhovat favority ale upřednostňuji ty které osobně máte vyzkoušené

Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.13 22:46

Asha jsou různé druhy, většina má výhodu, že se s nimi dá jednoduše volat přes internet. Jinak displeje mají malé rozlišení, třeba na prohlížení webu je to slabota. Foťáky taky k ničemu. Displej to chce dnes 4", na menších není nic vidět. Takový telefon se dá dnes sehnat nový od 2000 nahoru. Starý raději nebrat kvůli možné oxidaci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.08.13 02:52

Mám Nokii N900 za 3000 z aukra už pres rok a sice má lehce škrábnutý displej (což až zas taková tragédie pro mě není), ale jinak je dobrý. Má přehledný OS Maemo 5 (jádro má z Linuxu), je bytelný (párkrát už se proletěl a žije), jak říkal @megacruiser, dá se z něj volat přes internet (stačí se přihlásit na účet Skype), internet se mi s ním prohlíží dobře a co je pro mě docela výhoda, je to slušná cihla *smich*. Není to žádná placka jako ty dnešní mobily, takže se mi mnohem líp drží v ruce a jasně cítím, že ho mám v kapse (podařilo se mi ho zatím vytrousit jen jednou v autě a to jen kvůli příliš velké šusťákové kapse ze které vyklouzl). Další specifikace se dají najít na internetu.

Od: alexandr147*
Datum: 02.08.13 12:00

přesně něco takového by se mi velmi líbilo ale nechce se mi tolik investovat do telefonu a na aukru je ted jadna jen za 5k ... mě se nejvíc líbí varianta koupit si starý blacberry ale mám strach z oxidace jak zmínil @megacruiser

Datum: 02.08.13 16:13

Dobrý den, já osobně bych strach z oxidace neměl. Sám nyní používám telefon co 5 let ležel ve firemním skladu kamarádova otce a ještě potom 3 roku doma ve skříni. Je to Nokia 5110 :D. Co se týče bazarového nákupu telefonu,nemám nic proti tomu,jen si musíte najít dobrý bazar, třeba Mobilní pohotovost, tam Vám dají na telefon i půl roku záruky. Co se týče toho BlackBerry, tak být Vámi, nešel bych do toho.Je to sice velmi kvalitní telefon (sám mám model 8520),ale jen jako záložní.Na můj vkus je moc okleštěný, Nokia je v tom rozhodně lepší a pokud chcete něco i na internet tak starší BlackBerry nemá WiFi nic moc. Osobně doporučuji nějakou tu Ashu nebo něco se Symbianem S60.

Od: alexandr147*
Datum: 02.08.13 17:00

hmm no já právě bych nejraději ten "vyssunovací" z boku snad mě pochopíte a co se týče systému v tom se absolutně nevyznám ... ale právě to blackberry mě oslovilo protože to vypadá jako takový mobil so saka ... žádné parády vzhled slušný a to mě jde především ... jak jsem řekl jsem odpůrce dnešního trendu s telefony takže já na něm nebudu viset non-stop

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.