Skaldování elektrické energie

Od: Datum: 31.07.13 15:38 odpovědí: 15 změna: 01.08.13 23:02

potřebuju vědět jak lze skladovat eektrickou energii v menším měřítku než pro rozvodnou síť a ve většim než pro dálkový ovladač.

chtěl bych co nejvíce spůsobů a nějaké skušenosti nebo rady a tak.

Chci si v panelovém domě postavit na balkon solární panely a chci energii ukládat ve sklepě který máme hned pod náma. napadlo mě pomocí stlačeného vzduchu (nevýhody: prostor , výhody: snadné rozšíření) pomocí vodíku (nevýhody: bezbečnost, trochu prostor,cena , výhody: snadné rožšíření) nebvo ještě máme proti paneláku cca 10metrů svah dlouhý cca 45metrů a převíšení cca.20metrů tak jestli by tam nešla postavit přečerpávající elektrárna, prostor dostačující na nádrže (nevýhody: koupě pozemku, stavební povolení , výhody: jednoduchost systému)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.13 15:53

V domácích podmínkách mají smysl pouze akumulátory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 22:39

Celé je to naprostý nesmysl

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 01.08.13 23:02

Ekonomicky to nesmysl samozrejme je, ale technicky se jevi jako nejjednodussi reseni ty akumulatory

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 15:54
avatar

Ukládání do sad akumulátorů je už out? Jen se ptám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 15:57
avatar

Prosím tě, prozraď mi, co ty vlastně víš o elektrice? Že není vidět a kope? Jak bys chtěl skladovat el. energii pomocí stlačeného vzduchu nebo vodíku? Jakou by to asi mělo účinnost?

Co ti brání použít ty baterie, které řešíš v jiném dotazu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 31.07.13 16:07

praivo:

než se začneš rozčilovat tak si naštuduj třeba tohle:

http://www.nazeleno.cz/energi…ktricke-energie-moznosti.aspx

Samozřejmě, že jsou možnosti jak skladovat el. energii pomocí stlačených plynů, výrobou vodíku...atd...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 16:39
avatar

Jasně, vím, že to jde, ale jak to podle tebe udělá někdo, kdo je schopný napsat "v menším měřítku než pro rozvodnou síť a ve většim než pro dálkový ovladač."? Navíc v paneláku... Tvůj odkaz jen potvrzuje to, co jsem napsal: Složité a málo účinné, tím spíše v amatérských podmínkách.

Já spíš od tazatele chci vědět, jak by si představoval realizaci toho, co napsal Přečti si jeho první dotaz (viz můj odkaz). Není schopnen uvést parametry panelů, na které chce regulátor, píše, že "pro začátek mi stačí do 5A" a přitom odkazuje na regulátor "12V/3A"...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 31.07.13 16:41

Bmbx: To jo, ale v kontextu pár fotovoltaických panelů na panelákovém balkoně jde o čirou utopii (zejména ten vodík a přečerpávačka *smich* )...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.08.13 09:02

mowla:

samozřejmě že je to v tomto případfě utopie, ale podle toho měla znít odpověď, praivo odpověděl jako kdyby to byl úplný nesmysl ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 17:46

Myslím si, že je to dost nebezpečné (při Vašem návrhu řešení), navíc to podléhá v panelovém domě i schvalování ostatních nájemníků či družstva. Jinak jsem asi také pro baterie (autobaterie 12 či 24V, začínám už o něčem podobném (pro napájení ventilátoru, co by hnal teplý vzduch z půdy do sklepa, který by tak vysušoval) přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 31.07.13 17:53
Jestr muzete skladovat mechanicky. Bud setrvacnik nebo mit sloup, na kterem budete zvedat zatez pro dostatku energie. A kdyz ji bude malo, zatez poleze dolu a bude roztacet generator.
A .ebo se na kraviny se skladovanim vyprdnete a dejte si do sklepa akumulacni nadrz na vodu a do ni topte. Predelejte si topeni na samostatny okruh a pojedete jen na toto. Sam uvazuji o podobnem reseni, ale na vitr s vykonem kolem 5kW.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 31.07.13 18:40

S vodíkem jsou problémy, udržet jej v nádobě. Páč utíká pórama *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 21:11

Nevím, jestli máte představu o výkonu solárních článků při omezené ploše balkónu, ani jestli to máte na hraní, nebo si myslíte, že ušetříte. Reálně to bude maximálně pár set Wattů, takže něco čím můžete třeba přitopit o pár stupňů bojler.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 22:57
avatar

Předpokládám, že píšete o fotovoltaických článcích. Jako solární články jsou někdy nazývány i vakuové teplovodní kolektory.

Účinnost reálně sehnatelných FW článků je v našem podnebném pásmu mizerná. Ohřívat tou trochou elektřiny vodu je nesmysl. Ukládání do stlačeného vzduchu taky. 20 metrů převýšení je na přečerpávačku málo. Jediné co trochu smysl má je použití velkých olověných trakčních baterií. Nebo spíš jedné baterie, protože ta plocha kterou na balkóně budete mít stejně nic moc nevyrobí. A bude to hodně draze získaná elektřina.

Všechny tyto "ostrovní" systémy se vyplatí jen pokud nemáte jinou možnost - nechat si zavést elektřinu někam na samotu mnoho kilometrů, to je utopie, cena by se pohybovala v milionech. FW články + větrná elektrárna, měniče napětí a soustava beterek ve sklepě, to už smysl dává. Ale v paneláku? Zbytečně vyhozený čas a peníze.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 01.08.13 09:29

Na dělání něčeho takového v paneláku zapomeňte. Barák není váša normy by vás udupaly.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.