Mobilní klimatizace

Od: Datum: 31.07.13 09:38 odpovědí: 15 změna: 01.08.13 23:33

Dobrý den chtěl bych se zeptat zakoupil jsem si mobilní klimatizaci a potřeboval bych poradit jak šikovně umístit tu hadici zatím jsem jí dal do otevřeneho okna ale zeď se mi bourat nechce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 31.07.13 09:58

"Bourat zeď" je zbytečné - stačí do ní vyvrtat díru podle průměru hadice - pravděpodobně takový vrták nemáš, takže si najdi nejbližší půjčovnu nářadí a půjč si jej (nejlépe i se slušnou vrtačkou).

Pokud budeš klimu provozovat s hadicí vystrčenou z otevřeného okna, budeš chladit ´pánubohu´ do oken - teplý vzduch se ti vrátí - zbytečné náklady na elektriku a hic k tomu.

doplněno 31.07.13 10:19:

Korunkový vrták se vcelku běžně dělá i 150 mm (např. tady ji půjčují - http://prodej-pujcovna-naradi…pinanim-sds-max/#.UfjH6uWXu4w - jak jsem psal, najdi si nejbližší půjčovnu a informuj se tam), vyvrtání samo o sobě není zvlášť obtížné (pokud už jsi vrtačku párkrát v ruce držel)...

A nebo si objednej ´firmu´, samotné vrtání je práce do hodiny...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.13 09:59
Nevim co mate za okno ale videl bych to bud oknou uplně otevřít a vyrobit desku ze sololitu nebo neceh jineho a vsadit s hadici do okna
Nebo jestli mate doma stary komin tak do něj ale asi bych přidal potom podpurný ventilator

Datum: 31.07.13 10:09

Ten vrták bych potřeboval hodně velký ta trubka má průměr cca 13 cm. Okna máme normálně dvojdílný plastový.

Datum: 31.07.13 11:29

No vrtat se mi to moc nechce tak zkusím udělat tu desku.

Datum: 31.07.13 12:22

Řešil jsem to vysekáním díry majzlíkem a kladivem,zeď 45 cm plus polystyren. Zvenčí mám krytku s gravitační klapkou a síťkou proti hmyzu,když fouká klapky se zvednou,když je klima vyplá,klapky průduch uzavřou. Ze vnitř to mám řešeno plechovýma dvířkama v bílé barvě,nejprve jsem si to nakreslil,dal dolů omítku a pak vyklepával.Kdybych měl vrták tak velký cca 120 mm tak bych vrtal,ale nesehnal jsem poblíž.Klimu na zimu schováváme a nechtěl jsem tam mít nějakou díru na očích.

Datum: 31.07.13 12:58

*palec* tak to je fajn napad. Clovek si s tim pohraje a super.

Datum: 31.07.13 14:42

Nějak to udělám ale ještě jedna věc nevím naco je toto:

Datum: 31.07.13 17:07

Poraďte někdo na co to je :(

Datum: 31.07.13 17:22
Asi by to chtelo fotku vetsi co je na tom vic videt? Je to nahore dole?

Datum: 31.07.13 18:20
Datum: 31.07.13 19:14
Připomina to trubicku na odvod kondenzatu pokud tam na to neni nádobka

Datum: 31.07.13 23:00

To na tu vodu je dole je tam i špunt. A právě v návodu nic není :/ je to tato delonghi pac an 96

Datum: 31.07.13 23:16

a da se to odšroubovat?

Datum: 01.08.13 08:59

Ano

Datum: 01.08.13 23:33
Tak to fakt uz nevim
Pred tim jsem si myslel ze odvod kondenzatu a dokonce me napadlo ze je to odaretování hadice ale todle nevim
No jestli to nebrani provozu a funguje tak jak ma . Kdyz to mebrani funci a neobtezuje to tak to uz bych neřešil :)
Hlavne ze chladi :)
Hlavne at slouzi a chladi podle potřeby : D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.