Propojení televize s bednama 5.1

Od: Datum: 30.07.13 07:33 odpovědí: 7 změna: 30.07.13 23:17

Zdravím vás, chtěl bych si pořídit novou televizi ( +- 10 000kč ) a bedny 5.1 . Chtěl bych se zeptat na budou zapojení. Na co si dát pozor při výběru tv a beden, tak aby to potom fungovalo bez problému. Představuji si to tak, že zapnu televizi a bedny a zvuk pojede pouze z beden ( a to jak na normální kanály tak usb ). Poraďte tedy na co si dát pozor, zatím nejsem rozhodnut co přesně pořídit takž ezde ani neuvádím odkaz na konkrétní typ.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.07.13 09:44
avatar

Dobrý den, takto, jak si to nyní představujete, to nepůjde. Mezi TV a repro 5.1 musí být vložen ještě přístroj, do kterého repro 5.1 připojíte (např. receiver). Potom propojíte zvuk z TV do receiveru a z něho bude výstup na repro. Vždy záleží na tom, jaký je vstupní formát zvuku - musí být 5.1. Běžně vysílané programy jsou se zvukem stereo a z toho plnohodnotný zvuk 5.1 neuděláte. Pokud bude zdroj (DVB-T, DVD, Blu-ray nebo DVB-S) obsahovat zvuk 5.1, tak až potom to bude správně slyšet. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tttttt*
Datum: 30.07.13 10:15

No, nepopírám výhody výše zmíněného řešení, ale určitě naleznete televizi podporující 5.1 výstup z klasického 3,5mm konektoru a bedny, které jej dokáží samy zpracovat. Jde o to, že bedny, které se prodávají k těmto účelům jsou většinou součástí domácího kina a jsou pouze reproduktory bez jakéhokoli systému, který by zvuk zpracoval a proto je nutná přítomnost nějakého, obvykde, DVD přehrávače, dnes již BluRay. Televizi s přímým připojením na bedny tohoto typu nenajdete, proto je nutné koupit celý set domácího kina. ALE, v dnešní době je běžné kvalitní ozvučení počítače, prakticky totožným způsobem, zavěsit na zeď je lze úplně stejně, navíc, protože počítači by bylo připojení přes DVD naobtíž.. proč, když přehrávat film např. dokáže i počítač.. obsahuje jen konektor 3,5mm - pozor, některé USB! a napájení. Takže shrnutí, koupíte-li 5.1 ozvučení pro počítače s konektorem 3,5mm, určitě jej napojíte na televizi, jen si dejte pozor, aby televize 5.1 zvuk podporovala. A nakonec, zvažte přeci jen koupi i DVD, ne mnoho televizních pořadů vysílá skutečně v 5.1

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 10:36

Můžete mi ukázat, jaký klasický 3.5 mm konektor umí 5.1 výstup (nepočítám-li trojici analogových jacků)?

Výstup 5.1 (či 7.1) se realizuje buď optickým výstupem, digitálním přenosem přes cinch konektor nebo se přenáší přes HDMI kabel. Reprobedny pak logicky musí takové připojení podporovat a umět dekódovat, což je naprosté minimum z nich. Proto je nutné použít tzv. receiver mezi zdroj signálu a bedny, kterou slouží současně i jako výkonový analogový zesilovač pro reproduktory.

Druhou věcí je to, že málokterá naše pozemní TV vysílá zvuk v prostorovém AC3. Není mi známo, že by tak činila některá TV vysílající v MPEG2, možná je tomu tak u HD programů. Aby byl skutečně zvuk prostorový, musí být nejen vysílána AC3 stopa, ale jak správně poznamenal kolega - i konkrétní pořad obsahovat prostorový zvuk.

Osobně nevidím přínost v takovém řešení - něco jiného by bylo připojit 5.1 reproduktory k satelitními přijímači. Tam už se zdroj takového zvuku hledá lépe.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.13 19:16
avatar
U ČT1 byla AC-3 5.1 stopa do loňského podzimu, poté jí zrušili. U ČT1 HD, ČT SPORT HD a NOVA HD je k dispozici jako doplňková stopa.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 20:53

Díky za info, zaregistroval jsem určité změny a testy v tomto směru, ale bohužel pozemně tyto programy nechytám, proto jsem si pořídil satelitní přijímač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: atheros
Datum: 30.07.13 21:04

Děkuji za rady, ale stále tomu moc nerozumím. Uvažuji o koupi beden genius 6000 napojím je tedy přez jack do televize a pojedou všechny bedny při koukání na běžné kanály či nikoliv? Popřípadě pojedou jen třeba dvě bedny? Dále když si pustím film, který podporuje 5.1 pustím ho z flešky přez jack? nebo musím mít připojeny bedny do nějakého přístroje ( tady bych poprosil možnou nejlevnější variantu ) a ten musí být propojeny s TV a následně tedy pojedou bedny 5.1?

Datum: 30.07.13 23:17
avatar
Jak psal kolega, musíš mít přístroj, který umí prostorový zvuk dekódovat, tedy alespoň zesilovač propojit mezi tv a ty bedny. A propojit přes optikou, jinak to nepůjde. Pak každý výstup zvlášť. Přes USB nevím, která tv to zvládne, moje tv přes USB zvuk do kina nepustí a moje kino nemá USB vstup.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.