Jak zprovoznit televizi

Od: Datum: 28.07.13 13:08 odpovědí: 4 změna: 28.07.13 18:02

Dobrý den ,při ladění televize (když jsem šla nastavit antenu jelikož vypadl signál) se přihodilo že mezi tím začala blikat červeneá kontrolka ,která svítí jen při režimu standby.Televize pokud to bliká nejde ¨zapnout,bohužel starý ovladač už nemáme ,používáme jen ob setoboxu.Ještě se to nestalo a vždy se to zapnulo bez problému.Poradí mi někdo jestli to lze nějak zprovoznit nebo odvézt do opravy .Děkuji .Značka televize je thomson. rafan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kvac
Datum: 28.07.13 13:16

Zkuste televizi normálně zapnout síťovým vypínačem, nebo vytáhnout šňůru a pak zase znovu zastrčit. Každá televize, i když má dálkové ovládání, má pár knoflíků nebo tlačítek pro ovládání: volba kanálů, hlasitost a pod (nahoru dolů). Pokud je televize připojená k settopboxu přes kabel SCART (s plochým konektorem), nemusí se nic moc nastavovat, signál jde ze settopboxu přímo do televize a kanály i hlasitost se nastavují ovladačem settopboxu. Záleží na typu televize a settopboxu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 28.07.13 13:25
avatar

Pokud bliká červená kontrolka, je TV uzamčena a lze ji zapnou jen dalkovým ovladačem. Je to asi nejaký rodičovský zámek. Dělá se to dlouhým podržením vypínacího tlačítka.

Na jednom fóru bylo, že pro zrušení toho zámku musel pán taky dlouze podržet tlač., ale nepamatuje si jaké.

...

Jestli nemáte originál ovladač, tak buď se poptejte známých jestli někdo nemá Thomsona, třeba i video, ty měli univezrální ovladače. Nebo kupte nějaký univerzální ovladač.

...

Nebo můžete zkusit vypnout TV ze zásuvky na pár minut, ale to jen tak "ze srandy", protože nečekám, že to pomůže. Ale co kdyby...

doplněno 28.07.13 13:35:

Oprava a doplnění:

Toto je na tom fóru:

Návod od TV Thomson 14MG10C to popisuje takto: Přidržte tlačítko zapnutí tv na vašem dálkovém ovládání ve stisknuté poloze po dobu nejméně 4 sekund. Jakmile začne blikat červená kontrolka na vašem tv, můžete tlačitko uvolnit. CHCETE - LI TLAČÍTKA OPĚT ZPŘÍSTUPNIT, POUŽIJTE K TOMU ČÍSELNÁ TLAČÍTKA NA VAŠEM DÁLKOVÉM OVLÁDÁNÍ. Tolik citace z návodu k jinému TV Thomson. Jaká čísla konkrétně na dálkovém ovládání stisknout nebo v jakém pořadí,to už manuál neuvádí.O zamčení "celého televizoru" taky ani slovo.

...

Předpokládám, že se jedná o tlačítka na TV. Dálkáč se schová a dětičky mají utrum. A ty číselné tlač. na dálkovém, by mělo stačit stisknout jakékoliv jako při normálním zapínání.

doplněno 28.07.13 14:16:

Ale to musíte mačkat tlačítka na ovladači k televizi. (ktrý nemáte) Proto píšu o půjčení ovladače od přistroje Thompson.

To že můžete používat jen jeden ovladač k set-top boxu, je vlastnost TV Thompson, která když přijme signál přes scart, tak se sama zapne.

doplněno 28.07.13 18:10:

Pokud bysme znali konkrétní typ poradíme konkrétněji takto si vyberta sama třeba na heuréce ovladače Thompson nebo Univerzální

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rafan
Datum: 28.07.13 14:09

Toto jsem udělala ,ale bohužel nic nepomohlo.I v návodu píší že je to uzamčeno.Jenže nejde to odemknout.Má zmačknout číslné tlačítko ,ale settobox na to nereaguje. Televize je vypnutá jen se zapíná settoboxAle přesto děkuji za nápad

Od: fribble*
Datum: 28.07.13 18:02

Pokud jinak televize šlapala, asi by stálo za to koupit http://www.eproton.cz/Dalkovy…erzalni-3v1-SLIDE/289068.html - jen jako příklad, u šikmookých spoluobčanů cca 100.- Pokud nikdo zámek nenastavoval (asi ne, když ovladač nemáte) je obvykle číselný kód 0000.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.