Ž,Č,Š - E-Knihy

Od: Datum: 26.07.13 14:03 odpovědí: 3 změna: 27.07.13 09:58

Dobrý den,

Dostal se mi do ruky soubor, kde je 15 000 eknih v různých formátech. To není žádný problém, problém je v tom, že když jsem několik vybraných knih přenesl ve formatu epub do tabletu, tak se mi neukazují písmena Ž,Č,Š,Ř a některá další, udělají se mi místo toho křížky nebo vynechaná místa :/ V tabletu používám program Bluefire Reader.

Děkuji za odpovědi:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.13 14:34

Z největší pravděpodobností nesedí kódování češtiny v souboru epub s nastavením readeru.

1) zkusit se podívat do nastavení v readeru, jestli se s tím nedá něco dělat

2) stáhnout si program calibre (stejně ho budeš potřebovat abys se v té spoustě knih vyznal) a knihy zkonvertovat (se správným nastavením češtiny a eventuelně se zahrnutím fontů)

Ohodnoceno: 0x

Od: enabler*
Datum: 27.07.13 09:52
Ja ale nevím ani co mám hledat v nastavení:/ písmo mám times new takže to by mělo byt v pořádku
Od: ben®
Datum: 27.07.13 09:58

Dobrý den, není v nastavení možnost pro jazyky "středoevropské" a písmo "sans-serif"? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.