Příliš mnoho naladěných TV stanic

Od: Datum: 22.07.13 10:36 odpovědí: 8 změna: 24.07.13 06:40

Poněkud neuváženě jsem u televizoru spustila automatické ladění. Výsledek je, že mám v nabídce programů základní stanice 3 x. Zřejmě ze tří nejbližších vysílačů. Signál ze všech tří je zde špatný a ani si nejsem úplně jistá, který ze dvou možných jsem chytala předtím. V každé městské čtvrti je to jinak.

Teď při pěkném počasí a při tomto naladění opravdu mohu pustit třeba ČT 2 ze všech tří nabídek, ale Novu jen ze dvou. Při špatném počasí bude obraz čtverečkovat i z toho nejsilnějšího vysílače.

Televizní opravář není dostupný.

Pokud by bylo snadné zjišťování, kterou stanici odkud chytám, respektive odkud je signál nejsilnější, velmi bych uvítala návod, jaký je postup, abych si programy mohla nějak seřadit.

Případný rádce z předchozího jistě pochopil, že se v problematice vůbec nevyznám, proto bych uvítala návod "jako pro blbé". Možná i bez toho "jako".

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 22.07.13 10:39

1. nechat programy zatim, tak jak sou

2. casem vypozorovat, ktere jsou trvale stabilni a ktere kostickuji

3. kostickujici vymazat

4. zbyvajici seradit dle libosti

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 22.07.13 11:43

já ty kostičkující nemám smazané,ale zařazené na konci seznamu. ono se totiž stává, že se se kvalita otočí a pak nemusím znovu ladit. to píši o DVBT. jinak jedu raději přes satelit ASTRA, tam je signál vždy OK

Od: dedkoid*
Datum: 22.07.13 15:28

Já nejdříve naladím automaticky a následně u kanálů koukám na sílu a kvalitu signálu. Napíšu si číslo kanálu + jaké programy tam jsou a pak kanály naladím manuálně.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.07.13 16:25

To je právě ono - koukat na sílu a kvalitu. Na to je někde tabulka a ukazuje to sledované v procentech, případně zelenou čárou. To jsem chtěla najít, ale nevím kudy. Zřejmě přes Menu, možná Options (možnosti), ale nevím, kam pak dál.

Zítra přijde odborník.

Děkuji všem za ochotu.

Datum: 22.07.13 21:29

My bychom rádi pomohli víc, ale musela byste prozradit typ té TV...

Datum: 23.07.13 23:31

Myslím,že potřebuješ před novým laděním jen natavit tovární nastavení v nabídce menu.Zeptá se tě ,zda původní nastavení vymazat,takže po vymazání najde televize při ladění jen jednu sadu programů.V dnešní době při správném nasměrování antény je pokrytí kvalitním signálem téměř stopro.

JABRAKA

Datum: 24.07.13 01:22
Pokud chytí víc vysílačů stejného muxu, většina DVB-T tunerů je naladí a uloží všechny. Takže třeba i třikrát, jak se často stává na vyvýšených místech, hlavně u Muxu 1, u kterého se vysílače solidně překrývají.
doplněno 24.07.13 01:27: Samozřejmě jen pokud každý vysílá na jiném kanálu a na anténu se dostanou odrazem. A i to je právě v ČR časté, třeba na berounsku se někde naladí současně Cukrák i Krašov i Buková hora. A i Ještěd tam lze chytit.

Datum: 24.07.13 06:40

Děkuji i za další rady.

Už je to spravené. Pán postupoval tak, že napřed dal něco jako "zpět na výrobní nastavení", tím vše vymazal. Pak ručním laděním naladil 4 multiplexy z Javořice. Já jsem opravdu nevděla, jestli chytáme Javořici, nebo Brno, protože:

pro Jabraka - tady ze slov "téměř stopro", platí mnohem více to téměř.

pro zkrat - Je to Sony Bravia. A pán celou dobu nadával, že některé (možná všechny) dnešní televizory a hlavně ovladače jsou strašně složité, s nevyuižitelnými funkcemi a normální uživatel se problematicky dostává k tomu důležitému.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.