Foto Samsung Digimax S 500 - nelze stáhnout

Od: Datum: 22.07.13 08:52 odpovědí: 5 změna: 23.07.13 22:38

Dobrý den, když je nejhůř, obrať se na Poradna.cz!

Vážení, přítelkyně má tento foťák. Na kartě SD Kingston elite pro 512 MB / 50 x má nafoceno velké množství pro ni cenných fotek. Problém je, že je lze prohlížet jen ve foťáku! Při připojení na PC přišlo varování Avastu, že je tam riziko - soubor s příponou .exe. (Přítekyně už předtím byla varována, že tam má Trojský kůň, předtím foťák půjčila (!) přítelkyni pro stažení společných fotek!).

Tady jsem možná udělal 1. chybu - tento soubor jsem smazal. Teď se - a to jak po připojení foťáku kabelem, tak po vyjmutí jmenované karty a vložení do čtečky PC - jen zobrazí textový soubor (.txt) s názvem BOOTEX a po jeho otevření se zobrazilo hlášení:

Systém souboru je typu FAT.
Nektery z disku vyzaduje kontrolu konzistence. Kontrolu disku muzete stornovat, durazne vsak doporucujeme kontrolu provést.
Systém nyní zkontroluje disk.
Systém Windows zkontroloval systém souboru a nezjistil zádné potíze.

Přitom na nově zakoupené kartě SD 2 GB je nafoceno cca 30 fotek a přístup k nim je bez problémů.

Dle mého známého, který ale není ažtak špičkou v oboru foťáků atd. je zřejmě problémová karta naformátována v nějakém jiném "systému", kterému běžný PC "nerozumí".

Může někdo, prosím, poradit? Děkuji, Emil.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.07.13 08:35
avatar

Dobrý den, nejsem velký znalec digifotoaparátů, ale pokud se fotky zobrazují v přístroji nebylo by možné zkopírovat je z karty do paměti foťáku? Potom vložit druhou kartu a fotky tam přenést.

Ta původní karta byla asi zformátována na FAT32 a následně by mohla být zase přeformátována na tento filesystém v PC (až se podaří fotky zachránit). A na té druhé kartě se také vytvořil soubor EXE?

Pokud ano, tak ho můžete zkopírovat a přenést zpět na první kartu, jestli by to pomohlo při načtení v PC.

Zdravím!

doplněno 23.07.13 09:19:

Já Vám také děkuji, ale zatím nevíme výsledek. Potom napište, jak to dopadlo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: regnilchan*
Datum: 23.07.13 09:08

Milý pane "ben", pokusím se o to. Každopádně dovolte, abych Vám MOC poděkoval za zájem a radu.

V úctě: Emil.

Od: bmbx®
Datum: 23.07.13 09:33

Paměť fotoapárátu (pokud jí má) bývá malá a muselo by se to kopírovat po částech. Já osobně bych zkusil program na obnovu dat. Prohlídne kartu a co je pro něj v pořádku uloží na disk počítače, já vidím tuhle možnost jako 100% jistou ;)

Doporučuji tento program, je zdarma a mnohokrát mi pomohl:

http://www.pcinspector.de/

doplněno 23.07.13 09:34:

mikihans mne předběhl *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 09:28
avatar
zdravím, po připojení do pc zkuste proskenovat kartu programem Recuva, s povoleným hloubkovým hledáním. je to program pro obnovu ztracených dat, pokud se na kartě ještě nachází (nebyla přepsána jinými). nalezené fotky obnovte na pevný disk v počítači, nikdy ne zpět na kartu (mohlo by dojít k přepisu fotek, které zatím obnoveny nebyly).
a jen tak na okraj, nejsme poradna.cz, ale poradte.cz ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdukolem
Datum: 23.07.13 22:38

Soubor BOOTEX.txt tam zůstal po kontrole pomocí CHKDSK.Tipoval bych,že karta byla zasunuta někde ve čtečce a Windows na ní z nějakého důvodu provedl kontrolu.Toto chování jsem někdy zaznamenal,docházelo k němu,pokud se zapínalo PC s vloženou kartou ve čtečce.Není to však pravidlem.Jak již bylo řečeno,pokusil bych se o obnovu třeba pomocí Recuvy.Jestliže jsou fota viditelné ve fotoaparátu,měly by být vidět i pomocí čtečky.Možná jsou to jen náhledy fot ve zmenšeném rozlišení,mohly by se tam vyskytnout zkopírováním z jiného PC.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.