Pevná linka

Od: Datum: 21.07.13 16:31 odpovědí: 4 změna: 23.07.13 09:09

Zdravím, chtěl poradit, jak se dají propojit dva telefony, aby se dalo komunikovat, když se oba zvednou. Už mi to takhle fungovalo,ale pak jsem to zrušil a zapomněl :Dprý stačí vyřešit jen napájení a pojede to (samozřejmě je propojit) Díky :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.13 23:04

Spojit paralelně tři věci: oba telefony a zdroj proudu, což je zdroj stejnosměrného napětí asi 50 až 60V v serii s rezistorem 1kΩ.

Jestli se dobře pamatuji, takhle to chodilo.

doplněno 23.07.13 22:51:

Napětí je provozní, na normální lince se to dalo naměřit při zavěšeném přístroji. S nižším napětím klesá trochu hlasitost, což při kratším vedení nevadí. Jen to vyzvánění tomuhle zapojení chybí - mechanický zvonek druhého přístroje dovedl jen "cvrkat" při vytáčení libovolného čísla (pulsní volba)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.13 09:04

není to trochu vysoké napětí? :O

Datum: 22.07.13 23:11

jak už tu padlo, jednoduše vložit mezi telefony napájení, nebo pokud to chceš i se zvoněním (po zvednutí sluchátka začne druhý telefon zvonit), tady je schémátko http://www.ebastlirna.cz/modu…Forums&file=viewtopic&t=43490

sám jsem si to chtěl vyrobit, jenže jsem mezi tím získal darem vyřazenou telefonní ústřednu, tak by mi to bylo k ničemu :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.13 09:09

Jasné, s tím napájením jsem počítal, ale nestačilo by to připojit přes nějaký modem? např. ADSL Wi-Fi? Nebo nějaký napájený rozbočovač?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.