Nakup hodinek garmin Forerunner 10 vs 110

Od: Datum: 02.09.13 09:22 odpovědí: 13 změna: 08.09.13 00:18

zdravím přemýšlím nad koupí hodinek Garmin pro příležitostné zaznamenávaní pohibu v terénu a trasování chuze pomocí GPS lokace. osobmě se mi stilovější zdají Forerunner 10 ty však v terénu při zaplé GPS vydrží pouze 5 hodin oproti tomu draší 110 vydrží v terénu s GPS 8 hodin pohotovostní doba bez GPS je ale menší. Máte někdo zkušenosti z jedním z modelů? dovedete mi poradit oběktivně který model vybrat? Dizajn je jen o zvyku na delší trasování než 8 hodin mam turistickou navigaci a cenou nechci moc přesáhnout 3500 kc díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.13 12:42

ty druhé jsou samozřejmně hezčí. ale jestli to chceš nosit jako hodinky, je pohotovostní doba bez gps docela podstatná a málokdy asi budeš potřebovat gps 8h. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.09.13 21:53
Na záznam trasy pomocí gps můžeš použít nějakou aplikaci do mobilu. Pak nemusíš řešit vydrž baterie a vše máš on-line synchronizaci s netem . A kdyz se ztratíš, manželka tě najde z obýváku
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.09.13 13:43

nechci sebou tahat mobili gps v mobilu proste neverim tohle ma kvalitni chip jako GPS co mam pro turistiku jen chci hodinky pouzit jak jako hodinky tak jako zařízení pro trasování ale jen jako pocitani tras na malé vylety ne vzdy sebou taham turistickou navigaci tohle mas proste na ruce porad a kdyz to potrebujes da se to vyuzit

Datum: 04.09.13 23:11
Silně pochybuji o tom, že by se ho hodinek vešla kvalitnější elektronika než do mobilu, spíše naopak. Do tohoto se nemůže vejít ani pořádná anténa, což se projeví na síle signálu (nejspíš bude o dost slabší).

Datum: 05.09.13 00:06
Nechceš sebou tahat mobil? Moje hodinky jsou třikrát těžší než můj 4" mobil a na gps si nemůžu stěžovat. Používám ho na kole s aplikací endomondo a trasu zaznamená velice přesně i kdyz slezu do příkopu se vychcat, na mapě to krásně vidím mimoto mám turistickou aplikaci, obyc mapy, kompas atd atd . Endomondo pak zaznamenává aktuální, průměrnou, maximální rychlost, min a max nadmořská výška, nastoupane a naklesane výškové metry a další údaje, jako třeba celkové km, celkový čas, nejlepší dosažené časy na 20,50,80,100 km, nejrychlejší hodina atd atd. V hodinkách to určitě mít nebudeš. Navíc neznám člověka, který by chodil bez mobilu. Někde si zvrtnes kotník a hodinkami si pomoc nezavolas.

Od: hop®
Datum: 06.09.13 22:24

*palec*

... mimochodem, když slezeš do toho příkopu se vy..., zaznamená to i změnu nadmořské výšky? :-D

Datum: 08.09.13 00:18
Většinou to dělám s jednou nohou zacvaknutou v pedalu ,abych se nezdržoval slezanim z kola, ale vyzkoušíme

Datum: 05.09.13 12:53

no asi si sem měl napsat, že to chceš převážně na cesty s kočárem

Datum: 06.09.13 13:18

No tak jste mě neodpověděli na co jsem se ptal no nevadí nakonec jsem koupil verzi 10 kdyby nekoho zajimalo proc ne mobil a proc tohle a ne neco jineho tak je tady odpoved http://www.blog.ijacek007.cz/…-hodinky-garmin-forerunner-10

Datum: 06.09.13 13:57

ale odpověděli, jenže jsi to nechtěl slyšet ;). Mrkni na mou včerejší trasu, mapku si můžeš zvětšit nebo dát satelitní náhled, vlevo vedle mapy máš čas rychlost kalorie tepovku nadmořskou výšku a celkové nastoupané a naklesané metry, pod položkou best distanc jak jsem jel. Nutno dodat, že kdykoliv mám info o mojí poloze, nadmořské výšce, kompas, vzdušnou vzdálenost domů atd atd. A výdrž? Po šesti hodinách zapnuté gps, čtyři hodiny mp3 ve sluchátkách, 2xhovor, několikrát koukání do mapy mínus 30-40% na baterce, dle venkovní teploty.

http://www.endomondo.com/workouts/241681343/5444710

doplněno 06.09.13 14:07:

a dole pod mapou je výškový profil tratě

Datum: 06.09.13 14:46

no jo ale ja nechci pouzivat mobil a oslovila me velikost i integrace s hodinkama taky vodotesost s mobili nemam dobry zkusenosti když jsi s mobilem spokojeny tak to je fajn ja s nim nikdy spokojeny neby existuje dnes mnohem sofistikovanější zařízeni než telefon jinak by mě teda zajimalo kde bere ten telefon informace o tepu?

Datum: 06.09.13 22:20
Z hrudniho pásu. Pak jsou přesné i spálené kalorie.

Od: aaaaaa*
Datum: 06.09.13 14:55

já bich si koupyl ty 110, přecy jen vjětší vídrž na GPS se hodí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.