Chytrý mobil a připojování k netu

Od: Datum: 16.07.13 22:01 odpovědí: 7 změna: 17.07.13 13:47

zdravím. pořídila jsem si nový mobil Nokia C2-01 a potřebuji ho nějak zprovoznit, abych přístup k netu měla zachovaný (velmi zřídka ho potřebuji), ale zároveň abych se nepřipojovala kvůli každý kravině jenom proto, že zmáčknu něco, co mě na net automaticky připojí.

1. 3G _ nevím, jak jsem k tomu došla, ale při nastavování mobil jsem si najednou všimla, že na displeji svítí znak 3G a vysvětlení z návodu, že "přístroj je zaregistrován do sítě 3G" mi celkem nic neosvětlil. znamená to, že právě platím za připojení k netu, i když jsem rozhodně neměla snahu ho úmyslně využít? pokud ano, jak se toho zbavím _ nikde jsem nenašla žádné tlačíko pro ukončení.

2. hry _ ty hry konkrétně u tohoto mobilu jsou hratelné pouze po připojení na net, nebo to jsou verze omezené na nějakou dobu nebo to jsou plné verze hratelné z mobilu? jde mi zejména o to, jestli smím mobil půjčit dětem do rukou k zahrání nějaké hry, nebo jestli se nedoplatím za připojení či jiné poplatky. holka na jiném telefonu to měla rozlišené, tady žádné rozlišení nevidím

3. ovi _ to, když zmáčku, tak se asi taky připojím na net, že ano?

4. připojení celkově _ dá se někde nastavit, abych byla předem varována, že jsem právě vlezla někam, odkud mobil navazuje spojení s netem (a platím peníze)? něco jako aby se při každém takovém pokusu objevila hláška něco jako "pokoušíte se připojit/stahovat data/odesílat data do sítě internet, opravdu si přejete navázat spojení?"

předem děkuji za odpověď, vím, že přinejhorším bych u operátora mohla i-net zablokovat úplně, ale pokud to bude možné, chtěla bych se tomu vyhnout.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.13 23:27

Chytrým mobilem se obvykle myslí telefon s operačným systémem (WM, WP, Android, OS..), a to není váš případ.

C2-01 je klasický "hloupý" telefon. Jaké konkrétně aplikace s připojením na mobilní data "občas " potřebujete, že se tak bráníte úplnému vypnutí dat? Bylo by asi dobré doplnit jakého tel. operátora a tarif/ předplacenku používáte, protože i tady se skrývá spousta záludností. Takový T-mobile vám i při jediném bajtu zapne rovnou balíček internet na den a to pak stojí zbytečně pěkné peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 00:09
avatar

Vážne to ještě nemá Symbian?...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 00:40
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 16.07.13 23:30

V nastavení určitě půjde zakázat veškerá datová připojení. U mého chytrého telefonu se to dá vypnout jednoduchým posunutím a kliknutím :) a mám klid od notifikací z facebooku :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 09:51

tak dobrý, už mám vyřešeno :)

volala jsem na operátora a při blokaci internetu nedochází k úplnému blokování, ale právě k tomu, co bych chtěla - mobil sám se s netem spojit nemůže (třeba kvůli aktualizacím) a zároveň pokud bych já zmáčkla něco, co se k netu připojuje, tak mi vyjede otázka, zda se opravdu připojit chci nebo ne.

i tak díky všem za snahu. ale tedy to 3G mi na mobilu svítí stále, i po celonočním vypnutí telefonu, tak snad je to třeba jenom neškodné upozornění, že kdybych chtěla, jsem v dosahu sítě.

Datum: 17.07.13 11:05
avatar
Ten telefon je duální. To znamená že je schopen provozu nejen v "klasické" GSM síti, ale i ve 3G síti. Pokud ti na displaji svítí místo symbolu anténky ikona "3G", neznamená to nic jiného než že jsi do této sítě připojena - uskutečňují se přes ní i hovory a SMS. Telefon jí dává přednost před GSM sítí všude kde je dostupná (v ČR pouze ve městech a blízkém okolí), pokud dostupná není, zaregistruje se do GSM.
Telefon lze ale samozřejmě nastavit i na "GSM only" provoz, poté zůstane trvale zaregistrován do GSM. A nebo na "3G only", tak aby zůstal v 3G síti, na venkově bys ale neměla signál.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.13 13:47

aha, díky. jo, na slovo "duální" jsem v nastavení narazila, ale nevěděla jsem si s ním rady, nějak jsem si to spojovala se dvěma SIMkami v jednom telefonu (byť vím, že tenhle tuhle možnost nemá), tak jsem v tom nešťourala.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.