GPS - chybová hláška

Od: Datum: 11.07.13 12:56 odpovědí: 5 změna: 11.07.13 14:58

Dobrý den, mám problém. Moje GPS na mobilu: Samsung galaxy pocket blbne. Mám všechno OK a dokonce mě to lokalizuje. Když ale zadám cíl, tak mi to řekne: "Datové připojení bylo ztraceno." Nevíte co s tím? Mám GPS od Google a připojení v rychlosti 16mbs. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.13 13:49

Bude to hláška programu, tedy předpokládám, že používáte Google maps. Jednak se může chtít připojit pro AGPS, ale to by asi nic nehláslilo, druhak ho asi používáte online a nedaří se mu připojit. Od koho a jaké máte připojení? Opravdu máte mobilních 16Mb/s? Nemáte náhodou takovou tu levnou kartu 16kb/s?

Ohodnoceno: 2x

Od: pinkulinka*
Datum: 11.07.13 13:55

Ano používám google maps. Chci se zeptat co je to to AGPS. Mám připojení od mobil.cz. A ano, spletl jsem se, mám rychlost 16kb/s. Děkuji

Datum: 11.07.13 14:24

AGPS pouze stáhne rychleji přes síť data sloužící k určení vaší polohy, Pokud ji stahuje GPS z družic, trvá první určení polohy dost dlouho. AGPS to urychlí. Ale to není váš problém. Problém je zřejmě v tom, že 16kb/s je zoufale nízká rychlost, takže systém, aplikace, nebo druhá strana může toto vyhodnotit , jak že připjení není žádné.

1. Funguje vám při této rychlosti např. prohlížení internetu? Na netu si najděte co je potřeba přenastavit, aby si foun i při tak nízké rychlosti nemyslel, že je bez připojení. Nebudete sám, kdo na tuto lehce podvodnou nabídku internetu skočil. Ale i tak se domnívám, že tak nízká rychlost pro toto použití stačit nebude.

2. Google maps umí pracovat i offline, jen si musíte předem připravit mapy (někde, kde máte wifi).

3. Je spousta dalších i free použitelných navigací, které připojení nepotřebují a mají vlastní mapy.

doplněno 11.07.13 14:31:

Pokud máte skutečně připojení 16kb/s (nebo 16 KB/s?, to velké /malé B je důležité ), tak to znamená, že průměrnoou www stránku, která má cca 200kB (=1600kb) budete stahovat 100 sekund.. Takové připojení je tedy vhodné pouze pro maily, ICQ, nouzový internet v textovém režimu (bez obrázků, flash a pod.) .

Od: pinkulinka*
Datum: 11.07.13 14:52

Děkuji, mohl by jste mi prosím nějakou poradit? (aplikaci)

Datum: 11.07.13 14:58

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.