Tablet jako telefon

Od: Datum: 05.07.13 09:14 odpovědí: 13 změna: 06.07.13 16:51

Podle jakých technických parametrů nebo něčeho poznám, že se daný tablet může používat jako telefon-volat a psát zprávy-

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.13 09:29

Podle toho, že má 3G modem

Ohodnoceno: 1x

Od: wogoos*
Datum: 05.07.13 10:05

Ovšem pak už to není tablet, ale telefon *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: jirbar*
Datum: 05.07.13 10:35

Obě horní odpovědi jsou hloupost. Jde o to jak si představujeme telefonování. I tablet který disponuje jenom Wifi můžeme telefonovat přes Skype ovšem jenom na Skype, případně i na telefonní přístroj pokud si zaplatíme kredit. Další možnost je použít VOIP telefonování přes internet.

Pokud má tablet 3g ještě neznamená, že nahradí mobil. Mohu se připojit přes operátora na internet a opětovně použít volání VOIP.

Znám pouze jeden tablet a to FonePad, který umožňuje klasické mobilní telefonování.

Datum: 05.07.13 11:25

Je snad má odpověď špatná? Pokud tazatel hledá tablet, do kterého lze vložit SIM, tak je má odpověď správná a právě ta tvá hloupost. Tak asi tak.

Datum: 05.07.13 15:47

Není pro mne nic nového, že jsi skoro ve všem přechytralej a tak tě nechám při tom. Prostě ty máš pravdu a já včetně toho "jenjdukolem" kecáme. Jen aby nedošlo k nedorozumnění tak se jedná o telefonování přes mobilního operátora. To znova opakuji. Se Skype či VOIP není problém pokud je 3g, ovšem v tom případě stačí i přístup na Wifi.

Datum: 05.07.13 16:04

Ale to přece tazatel nespecifikoval, nebo to v otázce někde vidíš? Pravdu máš i ty, já měl na mysli klasické telefonování přes operátora, žádné VOIP apod.

doplněno 05.07.13 16:23:

Z ničeho vycouvat nemíním. Tazatel nespecifikoval, jaký způsob telefonování má na mysli. Takže ty jsi odpověděl svou variantu, já zas druhou. Přeji ti hezký zbytek dne ;)

Datum: 05.07.13 16:14

Z toho nevycouváš. Snad to je napsáno jasně. A zrovna tak tazatel jistě měl na mysli tablet s funkcí mobilu. O tom vše již bylo řečeno.

doplněno 05.07.13 16:16:

A právě proto že jsi měl na mysli operátora, tak pouhé 3g ještě nezaručuje možnost telefonování přes operátora. Končím.

Od: jenjdukolem
Datum: 05.07.13 10:36

Podle toho, že má GSM modul. Buď je to uvedeno ve specifikaci výrobku/návodu, vizuálně, že má slot pro SIM kartu.

Pokud jej nemá, lze telefonovat pouze prostřednictvím VOIP (např. Odorik), a samozřejmě v dosahu WIFI. Většinou tablety VOIP klienta již obsahují, ale je možné si doinstalovat i vlastní, dle toho čemu člověk dává přednost. Nebo použít např. Skype.

A dle velikosti tabletu je pak na místě k telefonování použít drátovou nebo bezdrátovou handsfree. Já preferuji bezdrátovou. A nebo využít hlasový odposlech.

Od: jentakjdukolem
Datum: 05.07.13 12:31

..mno asi upřesním, že jak píše jirbar, slot pro simkartu ještě nemusí znamenat, že umí přes GSM tablet i telefonovat, může to být jen pro data. Ale to již bude zřejmé z popisu výrobku, či menu nastavení samotného tabletu. Já mám tablet i s možností přes GSM telefonovat, zprávy, podpora SIM Toolkit atd.

Datum: 05.07.13 15:30

jenjdukolem: Děkuji za dobrou odpověd.

Datum: 05.07.13 16:03

Má 3g telefonovat nelze přes operátora

http://tablety.heureka.cz/goo…s-7-32gb-3g/specifikace/#text

Prakticky to samé až na procesor lepší výbava. Telefonovat lze

http://tablety.heureka.cz/asu…71mg-1b028a/specifikace/#text

Od: lukassos*
Datum: 06.07.13 14:58

Nejde o to jestli má 3G modul protože ten je na volání a SMSky úplně zbytečnej ..

nejednoduší je si najít na internetu Phablet Protože ten kombinuje Mobil a Tablet

Datum: 06.07.13 16:51

Tento mobil, říká si phtablet má do tabletu moc daleko se svými 5. palcy

http://mobilni-telefony.heure…hablet-5/specifikace/#section

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.