Vadný kondenzátor-LG tv

Od: Datum: 10.07.13 16:27 odpovědí: 9 změna: 11.07.13 23:27

Dobrý den, mám televizi LG 32LC55 které začalo blbnout zapínání a pak se tv samostatně vpínala. Na youtube je spousta videí kde lg televize mají problém s kondenzátory na napájecím okruhu jenže na videích byly nafouklé- tady ne. Může být vadný kondík aniž by se nafoukl nebo nějak deformoval?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 10.07.13 16:32
avatar
Ano může být vadný, chce to měřit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 10.07.13 16:42

jako přes měřák jestli třeba naměřím těch 2200 microfaradů- což je na 90% z nich a kterej bude mít míň tak ho rovnou vyměnit? A ještě- sepisuju si počty a hodnoty kondíků a je tam 6V 2200 microfaradů jenže některej je tenčí, některej tlsutší ale hodnoty a vše ostatní stejné. To jrou zidílní jenom ve velikostech?

Od: mkat®
Datum: 10.07.13 18:12
avatar

Rozdiely su aj v napeti.Preto si treba všimať kapacitu + napetie.U takychto kondikov je potrebne vedieť aj ESR kondenzatora.Su totiž v pulznych zdrojoch a tam rozhoduje aj odpor kondenzatora.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 19:00
avatar

Tato závada může být i v jiných obvodech.Jen výměnou některých podezřelýých součástek se nemusí odstranit závada.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 19:11
avatar

Když jsem se před lety učil opravovat rádia, rozděloval náš mistr opraváře do několika skupin. Jeden typ opraváře byl "opravář - výměnkář". To znamenalo, že takový "opravář" vyměňoval postupně jednu součástku za druhou, až logicky na tu vadnou narazil *smich*. Funguje to, ale není to nejlepší způsob opravy.

Ale k věci: ano, kondenzátor může být vadný, i když to na něm na pohled není vidět. A s vědomostmi o elektronice, které zřejmě tazatel má bych doporučoval do televize nevrtat. Škoda by mohla být značně větší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jack®
Datum: 10.07.13 19:41

Neeeeee já to spravovat nebudu- na to mám lidi :) u těchto řad televizorů je z 99,9% příčina právě 10 napájecích kondenzátorů. Vyměním je všechny, televizi kkterá je tady měsíc po záruce prostě odmítám vyhodit a dát 2000 za opraváře to už vůbec ne- prej by vyměnil jednom onu desku se součástkama.

Datum: 10.07.13 19:45
avatar

Elektrolytický kondenzátor může být (kromě nafouknutí) také vyteklý. Jde to poznat podle změny barvy plošného spoje z druhé strany, té pájené. Většinou nejdříve vytečou kondenzátory poblíž chladičů. Někdy mi připadá že tam dávají schválně. Je to taková časovaná bomba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.07.13 20:33

Samozřejmě, že to dělají schválně, protože i když není jiná možnost než to dát tak blízko, tak by mohly být na vyšší tepelnou odolnost a to nejsou. Není zájem aby zařízení vydrželo dlouho a opravdu to je načasované. "Odborně" se tomu říká kurvítko:D. Je to cokoliv co jé výrobcem navrženo tak, aby to plánovitě zkracovalo životnost - to není legrace, internet je toho plný.

Například inkoustové tiskárny Canon s velkou pravděpodobností odcházejí těsně po záruce a nikdo přesně neví důvod a takových příkladů lze u dnešní spotřební elektroniky najít mnoho.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 11.07.13 23:27

Deformace elytu může být pro nezkušené oko neviditelná. Koukněte na víčka elytů.Jakákoliv, i minimální vypouklina značí vadu. Koukněte na mezeru mezi elyt a DPS. Je-li po elytem taková černá tvrdá hmota, je vyteklý. Čouhá-li z elytu dole ucpávka-guma, je také vadný. Respektujte při výměně přesně typ. Kromě hodnot i teplotní rozsah a pokud je to spínaný zdroj, kupte Low ESR elyty.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.