Elektrická nebo mikrovlná trouba

Od: Datum: 27.06.13 11:09 odpovědí: 5 změna: 27.06.13 14:28

Ahoj, chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi elektrickou a mikrovlnou troubou? :) asi je to blbý dotaz, ale dají se sehnat obě v podobné cenové relaci...tak jak se od sebe liší? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.13 11:14
avatar

Elektrická trouba produkuje teplo, mikrovlná mikrovlny. Elektrická peče, mikrovlná vaří/ohřívá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.13 11:53
avatar

Rozdíl je ve způsobu ohřevu V klasické trobě topná tělesa ohřívají vzduch a následně se tím horkým vzduchem ohřívá pokrm. V mikrovlnné troubě se vzduch neohřívá, ale mikrovlny způsobují rychlý pohyb molekul (a tím i zvýšení teploty) vody a tuků přímo v pokrmu. To znamená, že "nevodivé" předměty v mikrovlnce zůstanou chladné (ten talíř se ohřeje až následkem kontaktu s ohřátým pokrmem).

Klasika se hodí hlavně na pečení (ohřívání je samozřejmě taky možné), mikrovlnka na rychlé ohřívání, případně vaření pokrmů. V mikrovlnce rozhodně nic neupečete.

doplněno 27.06.13 12:00:

Výhoda mikrovlnky je hlavně v její rychlosti ohřevu a v tom, že v ní ohřejete i jinak dost těžko ohřívatelné pokrmy (bramborovou kaši, povidlové buchty, rozpečení housky za 5 vteřin). Na ohřívání některých jídel ale moc vhodná není (knedlíky se musí ohřívat zvlášť v sáčku (nebo jinak zakryté), jinak během pár desítek vteřin zkamení).

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 27.06.13 12:26

Jestli chceš vařit a péct tak elektrickou. Jestli chceš maximálně jen občas ohřívat hotová jídla tak ti bude stačit mikrovlnka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.13 13:12

Platí to co píšou přede mnou. Jako univerzální troubu bych bral nejraději s možností horkovzduchu (vlastně má navíc jen ventilátor). Ta dobře peče a horkovzduchem i dobře rozpéká pečivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.13 14:28
avatar
Nebo trojkombinaci (mikrovlny/horký vzduch/gril). ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.