USB prázne no hlási že plné

Od: Datum: 26.06.13 11:43 odpovědí: 10 změna: 26.06.13 22:51

dnes som si kupil nové USBčko 16GB od značky( http://usb-flash-disky.heureka.sk/transcend-jetflash-760-16gb/)

dal som vlastnosti a píše že je tam voľné 14,7GB čo je vlastne celé USB nič nanom nieje...dal som skopirovať film v kvalite blueray ktorý ma 6GB na to USB a napísalo mi že USB je plné že mam niečo vymazať... potom som skusil tam nakopirovať niečo iné a to už sa vpohode kopirovalo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.06.13 11:47

Dobrý den, musíte flashku zformátovat na filesystém NTFS. Patrně tam je nyní FAT32 a na ten se nedá kopírovat soubor větší než 4 GB. Zdravím!

doplněno 26.06.13 16:52:

Domníval jsem se, že budete formátovat na PC s OS Windows. Tam by snad stále měla být i možnost formátování na NTFS.

Ohodnoceno: 6x

Od: lanto
Datum: 26.06.13 14:40

No problém je že taká možnosť nieje...

filesystem tam mám na výber len:FAT32 a exFAT

NTFS je to isté ako exFAT?

Od: bmbx®
Datum: 26.06.13 15:10

exFAT je lepší

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.13 17:26

no skusil som to preformatovať na exFAT no vyskočilo mi okno že "WINDOWS nieje schopný preformatovať"

dá sa stiahnuť správny formát aby som vedel prekopirovať na USBčko aj film o veľkosti nad 4GB?

Datum: 26.06.13 17:47

Dobrý den, a jaká to je verze OS Windows, že tam nelze formátovat na NTFS? Jinak, Vy můžete ten stažený film převést v nějakém editoru videa na jiný a menší formát (AVI), ale patrně za cenu horší kvality.. Zkuste někoho v okolí, kdo by Vám tu flashku naformátoval na NTFS nebo si na to zkuste najít i free program, který to umí. Zdravím!

doplněno 26.06.13 17:56:

http://www.slunecnice.cz/sw/easeus-partition-manager/

doplněno 26.06.13 20:51:

Jsem trochu zmaten - co si vzpomínám na OS WIN-XP, tak se tam mohlo formátovat jen na FAT32 nebo NTFS, tedy tyto dvě možnosti. Jinak, můžete zkusit připojit tu flashku u toho NTB do jiného portu USB, ale hlavně zkuste ten program pro formátování.

doplněno 26.06.13 21:35:

bmbx - kdysi jsem měl OS WIN-XP Pro a SP2, ale již nějaký čas jsem pod OS Linux, tak ten vývoj u OS Windows sleduji jen z povzdálí. Hlavně jsem rád, že nemusím řešit takové problémy, které tu řeší uživatelé OS Windows - to už mám za sebou. Tím nechci propagovat OS Linux, ale vlastně proč ne.

doplněno 26.06.13 22:07:

Některé USB konektory jsou volnější a musí se trochu flashka přizvednout nebo s ní zahýbat. To bych na reklamaci neviděl. Proto je dobré zkusit i jiný port, který není ještě tak "vytahaný" - je i méně používaný. Pokud se flashka připojí, tak už na ní nesahejte a zkuste ten formát tím programem.

Je fakt, že většina souborů je do velikosti 4 GB - já ani žádnou flashku formátovanou na NTFS nemám.

On i OS LInux tento formát někdy nemá rád.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.13 18:52

mám windows XP pro. no skusim to sformatovať na sestrinom notebooku ona ma win7

Datum: 26.06.13 18:58

skusil som to s tým notebookom čo má sestra no ani to nenačitalo proste som zapojil usb a nič sa nedialo... včom bude problém?

značka TRANSCEND 16GB asi nieje top1 produkt v tejto oblasti :(

Od: bmbx®
Datum: 26.06.13 21:18

ben:

Od nějaké doby WIN XP nabízejí NTFS a exFAT asi po nějaké aktualizaci, ani jsem nepostřehl kdy...

doplněno 26.06.13 22:24:

ben:

nenávidím windowsy, ale jsem asi líný přecházet na něco jiného :D

Málokdo si dokáže uvědomit jakou brzdou ve světě počítačů se stalo jejich masové rozšíření :(

Datum: 26.06.13 21:56

to že nebudem mohol dať na USBčko nejaký subor nad 4GB koli tomu formátu systemu to mi až tak nevadí pretože málo kedy mám film čo je v blueray kvalite čiže nad 4GB ved sa to aj dlho stahuje a čo stoho vpohode stačí aj 2GB

No viac má trápy "kontaktná chyba" pretože mi na tom NTB vobec nešlo až potom som ho trocha posunul a načitalo ho to isté po načitaní som dotoho jemne tukol a odpojilo ho...asi to pojdem zajtra reklamovať alebo to nebude problem?

Datum: 26.06.13 22:51

Dobrý den, no, já jsem si prošel cestu od OS WIN-95 přes OS WIN-98 k OS WIN-ME až po OS WIN-XP.

V té době jsem o OS Linux neměl ani tušení, ale hlavně jsem hrál na PC hry. Pak jsem se začal zajímat vice o programy a PC trochu využívat k "tvorbě", než jen pasivně. A s příchodem internetu jsem zjistil, že je velmi nepříjemné býti tam pod OS Windows, protože to přinášelo řadu komplikací, resp. musí se čelit těm nástrahám a útokům na systém a aplikace. Tak jsem se rozhodl vzdát OS Windows a přejít na OS Linux. Musím uznat, že ten přechod není snadný - řada lidí se o to pokusí a po týdnu to vzdá. Ale, kdo už nehraje náročné hry a zároveň je schopen a ochoten se učit skoro od začátku na PC, tak je potom s OS Linux spokojen (hlavně pro internet je to systém asi ideální). Ale, je to u každého jiné a naštěstí je volba v těch OS. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.