Hučí mi

Od: Datum: 25.06.13 21:48 odpovědí: 13 změna: 26.06.13 20:51

Ahoj. Mám plazmu - televizi Panasonic Viera 107cm. Nevím jak, nevím proč, ale začalo v ní rovnoměrně hučet. Nevím co jsem s tím provedl, ale prošácnul jsem celej ovladač a ovládání na telce a ničím to nejde ovlivnit. Vypínání a i ze sítě nijak nefunguje. Přestane to jen s vypnutím repráku. Ladil jsem i hlasitosti společně s hlasitostí na saťáku. A přestane to, když vypnu satelit. Ale musím ho mít puštěnej, když tady v ďolíku antény nefungují a není na nich to co chci sledovat. Tak asi tolik. Díky za nějaký poznatek. Ahoj.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.13 21:54

Dobrý den, vypadá to na vazbu - špatný kontakt. Pokud je mezi TV a tím satelitním receiverem kabel s konektorem JACK, tak s ním pootočte a mělo by to přestat. A zkontrolovat i jiné kabely, které jsou připojeny k TV. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.06.13 22:36

Ahoj. Mezi přístrojema je jen plně obsazenej SCART. Od DVD Thompson je druhej, ale ten to nedělá. Prohazoval jsem to všema různejma způsobama a i jsem dal jiný SCARTy a nic. Do saťáku nejdu, ten nedám. Kolík JACK tam žádnej nemám. Brácha tam možná měl jinej káblík. Ale tam jich všude bylo, že jsem se v nich normálně stratil. Na telku bylo připojeno asi 7 věcí. Ale už mi neporadí co s tím.

Datum: 25.06.13 21:56

Zkus vrátit nastavení TV do továrního nastavení. U nastavení satelitu zjisti jestli nejde změnit/upravit hodnoty zvukové výstupu. Když dáš přehrát film z flashdisku, tak to dělá stejně?

Od: bonie*
Datum: 25.06.13 22:14

mám tu samou tv asi před rokem, rokem a půl, tu byla bořka, někde to prásklo hodně. TV pak hlučela, ne že by to bylo výrazný, ale pořád byl hučící hluboký zvuk. samozřejmě, že mi to lezlo na nervy :) a tak jsem hýbala vším,co k tv vede - mám zapojeno vlastně vše co lze. Hučet to přestalo po odpojení scartu k satelitu.

Ale já to dál neřešila, neb satelit nepotřebuju, využívala jsem ho vyjímečně. A i jsem na to dávno zapomněla. Váš dotaz mi zaujal, jsem zvědavá co k tomu kdo napíše a jak budu mít čas, kouknu zda ještě hučí.

... zvláštní shoda...

Od: bmbx®
Datum: 25.06.13 22:31

Je to problém tkzv. dvojí země. TV má zcela jistě třípramennou elektrickou zástrčku, satelit by jí mít nemusel, ale pokud má tak je to ono...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.06.13 22:51

Ahoj. Saťák i Telka mají dvojlinky. Mám tu malou rozvodnu a trochu jsem to přeházel. Už to hučí asi na polovic. Asi zítra natáhnu samostatnou prodlužku. Určitě dám vědět co to udělalo.Díky.

Datum: 25.06.13 22:54

mám taky dvoj a taky v prodlužováku, prodlužovák je s přepětovou ochranou

Datum: 26.06.13 08:51

Podle názvu -" předmětu " jsem myslel, že budu odpovídat na rubriku "společnost - láska a sex ". *smich*

Datum: 26.06.13 16:22

Ahoj. Opravdu je to tu samej humor. Ale kdo ví o co jde, ví že, společnost s telkou je opravdu velká láska. A potom sex nemusí být u toho přítomen. Ale k věci. Byl jsem nepozorný a telka má v zástrčce kolík. Zapojil jsem obě věci do tý jedný roztrojky(ne rozdvojky) a furt hučí. Laboroval jsem se sílou zvuku na telce a na saťáku. Funguje: saťák na plno a telka na míň. To už potom PC hučí víc. Jsem s tím už smířenej. Ahoj.

Od: bmbx®
Datum: 26.06.13 19:54

No pokud se to zlepšilo když je sat na maximum a televize na míň, tak to není televizí, ale to hučení je přítomno v signálu ze satelitu, tím že se dá satelit na víc, tak je užitečný signál silnější než brum a tím že se dá TV na míň se brum zeslabí. Totobývá způsobeno průnikem snímkového rozkladové signálu obrazu do audia. Zkusit jiný lepší propojovocí scart kabel - poctivě stíněný.

Datum: 26.06.13 20:09

vyměnila jsem prodlužku, nic, žádná změna, scart bych sice mohla koupit jiný ale spíš je to pro mne impus abych ten sateit konečně sundala :D

Důležité pro mne je, že to nedělá tv a co tu pustili multipex tak je satelit zbytečný.

díky za téma, čověk tu přijde na spoustu věcí, co bude... ažpak :D

Od: jirbar*
Datum: 26.06.13 20:03

Nechápu ten SCART. Snad by to chtělo kabel HDMI. Nebo to je starý satelitní přístroj. Doporučil bych vyměnit za HD provedení.

doplněno 26.06.13 20:07:

Navíc Skylink, pokud je karta od Skylinku, nabízí do neděle týden sledování placených programů balíčku Kombi zdarma. Jenže s SD satelitem celkem ošizeno.

Datum: 26.06.13 20:51

Ahoj. Vysvětlím. Pro použití HD provedení bych pro lepší příjem signálu musel sejmout asi 3-4 smrky. Tak tu mám starého Fergusona, kterej to provozuje na Astře 2 a 28.2 st. E.(Ladila to kamarádka a funguje to. Brácha tomu nevěřil.) Proto to drátuju SCARTama a HDMi mám natažený z DVDývka. Pro jakousi lenost ten cedník nebudu dávat někam vejš. Netrvám až tak militantně, jako můj brácha, na dosažitelné kvalitě. Třeba k tomu jednou dospěju. Ahoj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.