Televizní signál

Od: Datum: 24.06.13 14:40 odpovědí: 5 změna: 24.06.13 16:36

zdravím, chtěl bych chytat tv příjem na chatě a nevím jak na to :)
stačí mi koupit jenom nějaká venkovní anténa,set-top box a bude to frčet?
co bych k tomu měl vědět?
díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.06.13 14:47
avatar

Dobrý den, na chatě se dá předpokládat horší příjem pozemního vysílání DVB-T, proto bych se zaměřil na vysílání přes satelit (DVB-S). Budete potřebovat satelitní komplet a TV, která bude umět DVB-S přijímat. Zdravím!

doplněno 24.06.13 14:58:

Možná by bylo nejlepší začít dotazem na příjem TV u sousedů-chatařů. Podle jejich zkušeností se pak rozhodnete pro DVB-T nebo DVB-S.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.06.13 14:48
avatar

Pokud máš moderní televizi, bude to frčet i bez set-top boxu. Ale jestliže máš chatu někde v horách, kde není pozemní signál, tak máš smůlku a pomůže ti snad jen satelit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 24.06.13 14:51

V zásadě anténa a STB (a ´nějaké´ ty kabely a konektory) stačí - ale dobré je vědět, na jaký vysilač se budeš napojovat (a jestli jen na jeden - podle programů, které budeš chtít chytat - tedy podle multiplexů, které vysílají).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: momo®
Datum: 24.06.13 15:06
avatar

Dobrý den. Na místě se slabším signálem si to chce tušku pohrát. Na vrátnici chytám pozemní digitální signál přes USB tuner a záleží na pozici antény třeba jen ± 20cm(i méně). Na chalupě pokojová anténa zase přijímá signál jen v jednom místě. Pustit si písničku "ČEKÁM NA SIGNÁL..." a vyzbrojit se trpělivostí. Nějaký program tam určitě je. M.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 24.06.13 16:36

Pokud chata nestojí úplně osaměle a máte sousedy, podívejte se jim na střechy, jestli mají anténu, nebo se jich zeptejte, jestli chytají televizní signál. Případně si půjčte notebook s TV kartou a zkuste jak bude signál silný, co chytnete. A také se podívejte na mapy pokrytí signálem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.