Oprava místního rozhlasu

Od: Datum: 22.06.13 13:38 odpovědí: 3 změna: 22.06.13 23:21

V naší obci se nám rozbil místní rozhlas. Přijela jedna nejmenovaná firma, rozhlas opravila a dala nám podepsat papír o tom, že v obci byli a že fakturu zašlou na obecní úřad poštou. Potom přišla faktura - ten podepsaný papír byl dopsán o práci, kterou vykonali a doplněna cena 17.000,-Kč! Oprava trvala dvě hodiny, vyměnili jednu krabičku v hodnotě 52,-Kč a i cena za dopravu a najeté kilometry odpovídala - 192km x 6,-Kč 1152,-Kč. Takže za opravu si naučtovali 15796,-Kč! Dá se s tím něco dělat, než to zaplatíme?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.06.13 18:04
avatar

Dobrý den, možná byla chyba, že jste si tu cenu za opravu nezjistili u té firmy předem (odhad ceny).

Patrně bych kontaktoval tu firmu a žádal jasné vysvětlení rozsahu prací a fakturace - mělo by to být uvedeno i na té faktuře. Ceny jsou sice smluvní, ale toto je nějaké neseriózní jednání. Byla odeslána před opravou písemná objednávka nebo sepsána smlouva o dílo? Jinak, pokud nedojde k dohodě s firmou, tak bych se asi s celou záležitostí obrátil na advokáta. Nebo fakturu nezaplatit a ať si Vás honí ta firma.

Tam by potom ještě mohlo vstoupit do hry penále apod., tak bych zkusil jako první tu dohodu. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.13 23:15

Před opravou jsme nic písemně nesepsali. A podepsat skoro prázdný papír byla samozřejmě velká chyba, ale my jsme nevěděli, že je to faktura. Tvrdili nám, že se jedná pouze o podpis na jakémsi jejich výkazu práce pro šéfa.

Od: ben®
Datum: 22.06.13 23:21
avatar

Dobrý den, ano, chyba se stala, ale zase můžete tvrdit, že nebylo nic objednáno, resp. dotázat se na základě čeho bylo fakturováno. No, ale oprava proběhla, tak by to bylo jen hádání se. Ale, tu fakturaci si nechte podrobně vysvětlit - ta suma je děsivá. A neplatit. Snad máte jako obec nějakého právníka, tak s ním konzultovat a až potom udělat rozhodnutí. A také jsou to asi obecní peníze, tak je za ně i odpovědnost. Zdravím!

doplněno 22.06.13 23:25:

Dodatek - faktura musí splňovat i zákonné náležitosti, tak by se dalo "točit" i na tom.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.