Jak schovat kabely od TV 47 aby nebyly vidět

Od: Datum: 21.06.13 10:40 odpovědí: 5 změna: 21.06.13 21:18
avatar

Dobrý den,

prosím poraďte. Uvažuji o koupi Smart Tv, uhlopříčka 107-119cm. Tv by měla být umístěna na stěně. Koupím na to držák, ale jak schovat kabely, které vedou ze spoda? Vím, že existuje nějaká tenká krycí lišta, ale moc se mi to nelíbí. Nevíte někdo, zda existuje nějaký panel, předstěna, nebo třeba širší krycí lišta s poličkou, která by byla na dvd, nebo notbuk? (podotýkám levnější verze, tak do 4000 kč));)

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.06.13 11:35
avatar

Dobrý den, problém je, že když je někde vyobrazení TV na stěně, tak tam žádné kabely nejsou.

Vypadá to úžasně a lidem se to líbí. V praxi (po připojení kabelů) to potom vypadá "jako bolavá noha" a při skrytí kabelů to je zase nepraktické pro obtížnost manipulace s kabely. Pokud bych to někdy v budoucnu chtěl realizovat, tak si tu předstěnu udělám kutilsky sám - lehká a lehce odstranitelná deska přiměřené velikosti a vzhledu. Zdravím!

doplněno 21.06.13 18:09:

Zde je návod pro kutila na poněkud luxusnější variantu - vestavěná TV za zrcadlem: http://www.ratemyfavoritespac…do-it-yourself-mirror-tv.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarine
Datum: 21.06.13 15:21

Dobrý den, já při dokončování stavby zasekal od země (za obýv. stěnou) husí krky do výšky TV a v prostoru za TV je vyvedl ven, do zazděných zásuvkových krabic, provrtaných na tyto krky. Ve finále to vypadá jako vícezásuvkový rámeček ABB Tango se záslepkami, něco jako na kuchyňských linkách. Mám je dostatčně dimezované na všechny různé kabely.

Ovšem v hotovém po vymalování je to asi nemožné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ola®
Datum: 21.06.13 20:46
avatar

Je to panelákový byt, panel je tvrdý. Flexa jenom jiskří, je dána perlinka a OMÍTKA, je vymalováno. tak zásešk nejde provést. Bohužel.

Datum: 21.06.13 16:54
avatar

Zdravím.
Z vašeho dotazu jsem nepoznal, jestli jste muž či žena, tak trochu kutil nebo nekutil atd.
Takže od začátku. Nejdříve je potřeba mít jasno v tom, jak vysoko bude TV pověšená (kolik volné zdi bude pod ní). Potom jestli tu "volnou" zeď pod TV bude něco zakrývat (skříňka, police,...) a jak vysoké to bude - kolik zbude nezakryté zdi (kolik z kabelů bude vlastně vidět).
Pokud zjistíte, že to, co bude vidět, je vašemu oku odporné, máte nělolik možnosti k řešení:
- podle toho kde bydlíte. V paneláku vám nezbude než se s tím smířit a dát tam nějakou krycí lištu na zeď (husí krky ani lištu do zdi nezasekáte), v cihlové nebo podobné zástavbě (či rodinném domku) lze husí krk či lištu zasekat do zdi (svépomocí či dodavatelsky)
- koupit nebo si nechat vyrobit (přípaně si vyrobit sám(sama) nějaký kus "nábytku" tak, aby ty kabely zakryl
Těžko vám někdo poradí přesně to, co by se vám tam hodilo a líbilo, když neznáme ty základní parametry a vaši představu.
Doporučil bych vám nejdřív si to změřit a namalovat na papír a pak podle toho hledat řešení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 21.06.13 21:18
avatar

Viděl jsem jedno netradiční řešení, za TV provrtána díra do sousedního pokoje, za skříňkou vedle TV u zásuvek díra druhá. Kabely taženy ve vedlejším pokoji za skříní. Ale netuším, jestli je to u Vás realizovatelné, berte to pouze jako námět k přemýšlení...

doplněno 21.06.13 21:20:

... otvory byly asi pěticentimetrové aby prošly koncovky, nejde to udělat kutilskou technikou, ale dobrý vercajk a průmyslový vysavač pomůže...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.